dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Last minute čarodějnice: kam večer vyrazit k ohni
Loňské pálení čarodějnic v areálu Žlutých lázní. Ilustrační foto: www.zlutelazne.cz

Last minute čarodějnice: kam večer vyrazit k ohni

Pokud nemáte ještě na dnešní večer program, vyrazte na pálení čarodějnic. Čekají vás opékání buřtů, masky a koncerty kapel. Výběr je pestrý, od menších akcí až po „masovky“, jako například na Ladronce, kam loni dorazilo 16 tisíc lidí. Předpověď počasí je na večer nejistá, ale na většině čarodějnicích se dá případně někam schovat.

Čarodějnice na Ladronce
Tyto čarodějnice patří každoročně mezi největší filipojakubské oslavy u nás. Vstup na Čarodějnice na Ladronce a veškerý program jsou zdarma! Dnešní program začíná v 15 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na Miss čarodějnice
, Divadlo Buchty a loutky, čarodějnou soutěž na kolečkách, Taneční vystoupení skupiny Primavera, koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou, koncert skupiny 100°C a opékání špekáčků.

Dvoumetrová hranice vzplane v půl sedmé. Poprvé v osmileté historii čarodějnic rozsvítí nebe nad Ladronkou před dvaadvacátou hodinou ohňostroj. Loni přišlo na akci 16 tisíc lidí. Prvních 500 návštěvníků dnes dostane špekáček zdarma. V areálu budou připravené dílny, workshop s ekologickým programem, stánky, fotoateliér i hrací stan. Pro aktivnější návštěvníky bude k dispozici u-rampa s překážkou Funbox line.

Malostranské čarodějnice
Sraz na Malostranském náměstí je v 19 hodin, odkud vyrazí o čtvrt hodiny později lampiónový průvod s bubny po trase Mostecká – Karlův most – Kampa a park Kampa. Čarodějnický slet u připravené hranice na náplavce bude od 20 hodin. Nicméně už od 14 hodin bude v parku Kampa probíhat program především pro děti. Bude připraven skákací hrad, poníci, elektrická autíčka a prohlídka policejní techniky.

Během Malostranských čarodějnic vystoupí skupina historického šermu a na malém pódiu i několik hudebníků, například skupina Romano trajo, Dixiland Městské policie Praha, Saxofonový orchestr nebo studentská kapela Masakrózní hustec.

Čarodějnice na bobové dráze
Pro děti budou od 15 hodin do zapálení hranice připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky kouzelnými pastelkami STABILO.

Zapálení hlavního ohně bude v 19 hodin. Na akci nebudou chybět jídla z grilu, grilované klobásky a další občerstvení, které připraví kuchaři Restaurace restaurace na bobovce. Ve spolupráci s pivovarem Ferdinand bude umožněno posezení i do pozdních hodin. Na akci budou dva větší stany pro možnost oslav i za nepříznivého počasí.

Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic
Trhy začínají u Břevnovského kláštera v 16 hodin, možnost občerstvení zde je již hodinu po poledni. Jsou připraveny české uzeniny, bramborové spirálky, trdelník a další pochoutky. Budou se de prodávat i špekáčky, které si bude možné opéct na ohni. Čepovat se bude několik druhů piv i točené limonády.

Po celou dobu je možné posedět ve velkém stanu. Pro děti je objednán skákací hrad, nafukovací skluzavky, malování na obličej a proběhne i soutěž masek čarodějnic a čarodějů. O ohně se postará skautský oddíl Jeleni. Zapálení ohníčků na opékání je naplánováno na 17 hodin, zapálení hlavní hranice na 19 hodin. Až do jedné hodiny po půlnoci bude hrát dechovky, pop, country ale i rock hudební skupina Bonus.

Běchovické čarodějnice
Mezi Běchovicemi I. a II se začnou u Rokytky v 16 hodin Běchovické čarodějnice. Návštěvníci se mohou těšit od 17:30 na ukázky hasičské techniky, rej čarodějnic a večerní program u ohně s kytarami.

Jižák oslaví Čarodějnice
Občanská sdružení YMCA Praha a Proxima Sociale spolu již tradičně pořádají oslavu Čarodějnic. Akce se bude konat v Centrálním parku poblíž metra Opatov. Děti i jejich rodiny se zde budou moci účastnit mnoha zajímavých aktivit. Pro nejmenší jsou přichystány soutěže o sladké odměny. Svou tvořivost mohou návštěvníci rozvíjet ve výtvarných workshopech a odnést si odtud třeba odznáček nebo vlastnoručně vyrobenou čarodějničku.

Malovat se bude nejen na papír, ale také na obličeje. Trochu pohybu si pak mohou všichni užít při fotbálku nebo skákání na trampolíně. Mnoho zábavy jistě přinese škola žonglování. Milovníci hudby se mohou těšit na kapely Refew & PeeBeer a UGC. Kromě toho během dne vystoupí DJ Radek a MC Praguematic. Po celou dobu bude k dispozici malé občerstvení. Akce bude probíhat od 14 do 18 hodin.

Pálení čarodějnic u „sousedů“ v Letňanech
Sraz je v 16 hodin před letňanskou radnicí v Bechyňské ulici, odkud vyrazí lampionový průvod k OC Letňany, kde bude program od 17 do 22 hodin. Je připraven táborák, buřty zdarma do rozdání zásob, hudba, tanec i občerstvení.

Pálení čarodějnic v Řepích
Pálení čarodějnic pořádá Městská část Praha 17 od 16 hodin na ploše před úřadem v Žalanského ulici. Akce bude zahájena vystoupením dětí z Kulturního centra Průhon, následovat bude řada soutěží pro malé i větší čaroděje. Chybět nebude ani vyhlášení nejlepší masky ve dvou kategoriích – tedy starších a mladších dětí. Pro děti je také připraven špekáček a limonáda zdarma. Vyvrcholením odpoledne bude vystoupení hudební skupiny RICHARD – začátek v 18.30 hodin a následně ve 20 hodin ohňová show.

Čarodějnice na Chvalské tvrzi
Městská část Praha 20 a Chvalský zámek zvou na 24. ročník tradiční akce Čarodějnice na Chvalské tvrzi, která se koná dnes od 14 do 22 hodin. Hlavní hvězdou večera bude skupina Žlutý pes. Od druhé hodiny odpolední bude program především pro děti, v 19:15 zapálenívelkého ohně, potom koncert skupin Beatles revival a And The End. V 20:40 vystoupí skupina Žlutý pes s Ondřejem Hejmou. Na 21:50 je naplánován ohňostroj. Vstupné je 60 korun.

Čarodějnice ve Žlutých lázních
Bohatý program pro malé i velké začne ve 14 hodin. Děti si budou vyrábět čarodějnickou masku a soutěžit v řadě sportovních i zábavných klání. Tradiční vatra se rozhoří v 19.30 hodin. Hudební odpoledne vyvrcholí koncertem kapel Děda Mládek Illegal Band (18.30 h) a Walda Gang (20 h). Vstup na akci je zdarma.

Cafe Na půl cesty
V centrálním parku na Pankráci zazní od 15 hodin zazní různé hudební styly. Představí se The Spankers + Bonus & Martin tvrdý trio + Vojta Lavička s kapelou a také Fat & Dread Stereo.

Pálení čarodějnic ve Kbelích
Program pro děti začíná už v 11 hodin. Od 19 hodin vstoupí hudební skupiny Holokrci, ale ještě předtím je přirpaveno divadlo, tanec, keltský druid a soutěž masek.

Čarodějnice na Střížkově
Společnost za veselejší Střížkov pořádá pálení čarodějnic v parku Václavka. Vystoupí zde skupiny Rhytmic People ZUŠ Prosek, rockblues parta Two Hearts Pub Band. Na 21 hodin je připraven ohňostroj. Bude se zde stavět májka a proběhne tradiční opékání.

Čarodějnice v Zahradě
Akce s podnázvem Po stopách Harryho Pottera se koná dnes od 16 do 19 hodin v Integračním centru Zahrada, U Zásobní zahrady 8, Praha 3. Můžete se těšit na prohlídku Bradavic, Prasinek nebo zapovězeného lesa. Zahrajeme si společně Famfrpál nebo navštívíme školní sbor profesora Kratiknota. Vstupné se platí 150 korun na rodinu. 


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru