dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Lanovka v ZOO se po povodních opět rozjíždí
Oblíbená lanovka se v sobotu opět rozjede. Foto: Wikimedia Commons

Lanovka v ZOO se po povodních opět rozjíždí

Lanovku v pražské ZOO, kterou poškodily červnové povodně, se podařilo opravit. Od zítřejšího rána bude opět k dispozici všem návštěvníkům. Lanová dráha v trojské zoologické zahradě bude mezi horní a spodní částí areálu jezdit během října od 9:30 do 17, v listopadu a prosinci od 9:30 do 16 hodin.

„Jsem rád, že se nám po letošních povodních podařilo lanovou dráhu v ZOO zprovoznit a návštěvníci si opět mohou prohlídku zahrady zpříjemnit svezením se na lanovce,“ říká Jan Šurovský, technický ředitel pražského dopravního podniku. Pražský dopravce lanovku provozuje a také ji opravil.

Sedačková lanovka v trojské zoo vozí návštěvníky více než tři desetiletí. O její výstavbě se začalo přemýšlet již v šedesátých letech. Již během své druhé sezóny v roce 1978 musel být její provoz zastaven kvůli technickým nedostatkům. Jezdit začala až po tříleté pauze, kdy se jejím provozovatelem stal pražský dopravní podnik.

Jízdné

Jízdné činí 20 Kč pro jednotlivou jízdu (nahoru nebo dolů) cestujícího staršího 6 let (děti do 6 let mohou cestovat na lanové dráze zdarma). Z automatů, umístěných u horní a dolní stanice, jsou jízdenky vydávány pouze po vhození kovových mincí. Automaty mince nevracejí, bankovky lze rozměnit u obsluhy lanové dráhy.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru