dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Lanovka na Petřín bude pauzírovat, před letní sezonou ji dají do pucu
Z lanovky je krásný výhled na Petřín. Foto: DPP

Lanovka na Petřín bude pauzírovat, před letní sezonou ji dají do pucu

Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 30. března do pátku 3. dubna přerušen provoz lanovky na Petřín. V období od soboty 4. do pondělí 6. dubna bude dráha jezdit dle letního jízdního řádu, další přerušení provozu se uskuteční od úterý 7. do pátku 10. dubna. Provoz bude plně obnoven následující den v devět hodin ráno.  

Jako každý rok čekají lanovku revize telemetrického zařízení Radom či revize elektrického pohonu. Proběhne také řada kontrol jak na trati, tak i ve vozech. Kontrolováno bude upevnění kolejnic včetně měření kolejových rozchodů a dilatací, dále lávky, betonové desky, včetně pražců. Na trati proběhne geodetické měření.

Co se týče vozů, zkontrolována bude jejich elektro výbava, nápravy, brzdy a bezpečnostní obvody. Prohlídka a oprava čeká také pneumatické součásti vozu. Opravy a údržbové práce se nevyhnou ani strojovně lanové dráhy, kde se bude pracovat na strojním a technologickém zařízení. Zkontrolovány budou i magnetické snímače na trati, osvětlení stanic a trati a vjezdová vrata stanic lanové dráhy.

Následně pak budou pracovníci lanové dráhy Petřín proškoleni, včetně nácviku evakuace. Na závěr bude proveden generální úklid všech prostorů lanové dráhy před letní sezónou.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru