Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Landscape se vrátí do Prahy, odstartuje na Žižkově
13 čer
30 zář
Festivaly
Betonové křeslo Zdeňka Ruffera. Foto: Landscape

Landscape se vrátí do Prahy, odstartuje na Žižkově

13. 6. 2024 - 30. 9. 2024
Landscape festival se opět vrací do Prahy, po loňském ročníku na Vysočině jej bude hostit česká metropole a jako v předchozí dekádě bude mít zázemí v budově Nákladového nádraží Žižkov. Od 13. června do konce září oživí Žižkov a část Malešic více něž dvě desítky site-specific architektonických intervencí a uměleckých instalací.

Festival se tradičně věnuje širším souvislostem architektury, krajiny, veřejného prostoru a umění. Jeho cílem tak není pouhé zpestření městské krajiny během léta, ale nabídka a hledání možností využití veřejných míst, ať už se jedná o místa pro zábavu nebo relaxaci.

 K hrám i sportu bude například sloužit dvanáctimetrová kladina od Mjölk architekti, kteří jsou autory i dřevěné pergoly, jež bude naopak sloužit odpočinku. Nami Ňami studio myslí na nejmenší a v rámci festivalu bude sloužit dětským hrám jejich instalace Nami play nabízející alternativní pohled na místa pro hru.

Převážně z recyklovaného materiálu pro Landscape festival vytvořil další monumentální objekt Jan Zdvořák, Elhl & Koumar architekti jsou pak autory dočasného altánu na Jarově.

K posezení kolemjdoucí vyzve obří betonové křeslo od Zdeňka Ruffera, na civilizační odpad pak upozorní dvojice umělců Aleš Hnízdil a Aleš Kurz. Do festivalu se letos dále zapojí například Dagmar Šubrtová, Anna Beata Háblová, MOD architekti, Epos 257, studia Prague Idiots nebo zerozero.

Své vize nabídnou i studenti AVU z ateliérů intermedia I a intermedia II. Festivalová trasa propojí Nákladové nádraží Žižkov a Malešický les. Landscape festival připravil kurátorský tým Anna Borovská, Lada Kolaříková a Dan Merta.

13. června festival odstartuje symbolicky na Nákladovém nádraží Žižkov zdarma přístupný open air koncert Vladimira 518 a DJ Mika Trafika a kapely WWW Neureobeat. Festival potrvá až do 30. září a všechny akce jsou přístupné zdarma.

Více informací je k dispozici na www.landscape-festival.cz.

 


Autor: red

Ukulele festival

Dnes v 10:19

Dvanáctý Český ukulele festival, letní událost plná hudby a dobré nálady, se koná od 26. do 28 července.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Dnes v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Karlínský prosecco festival

Včera ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Cimbálovka Na Hradbách

Včera v 11:51

V sobotu 27. července Na Hradbách zahraje čtyřčlenná cimbálovka, co ještě stále hledá jméno.

Svatojánský varhanní cyklus 2024

Včera v 08:22

Koncert můžete slyšet v neděli 28. července v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

Včera v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

Letní kino Kinská v zahradě

Včera v 06:20

Nejen Amélie z Montmartru se tento týden chystá do Letního kina Kinského zahradě v Praze 5.

Kaštan - scéna Unijazzu zve na zahrádku na busking

Včera v 05:53

Do konce července vás čeká Hugo a já, v pátek 26. července přijďte na Ježíška a Martina Mikiho Zábranského a v úterý 30. července zahrají L. P. Ševelpuna a Miroslav Richter. Začíná se vždy od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

I tento týden můžete v Praze 10 zdarma cvičit jógu

22. července 2024 v 15:11

Úterky a čtvrtky až do 26. září od 18 do 19 hodin patří v Praze 10 lekcím jógy. Lekce probíhají v parcích a začínají v 18 hodin.

Lé(To)Market na Smíchovské náplavce: Odpočinek, nákupy a jídlo

22. července 2024 v 10:20

V sobotu 27. července se od 10 hodin na Smíchovské náplavce můžete těšit na skvělé nákupy a lahodné gastronomické zážitky.

Letní kino: Top Gun

22. července 2024 v 08:46

Mladí vojenští piloti Pete “Maverick” Mitchell a jeho kolega Goose jsou vysláni na kurz do kalifornské školy pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Maverick je na to hrdý a hodlá se stát nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu.

V Parku Zahrádky uslyšíte Hudbu Kalich

22. července 2024 v 06:56

Poslední z červencových koncertů v Parku Zahrádky v rámci cyklu Vysočanská Nokturna radnice Prahy 9 se koná 25. července. 

Praha 14 slaví 30 let a bude dobře naladěná i v srpnu

21. července 2024 ve 13:46

Ve čtvrtek 15. srpna se v parku v Pilské ulici mohou děti těšit na hudební pohádky a jejich rodiče na koncert. Začíná se v 17 hodin.

Další články
Nahoru