Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Landa si při kritice amerického prezidenta nebral servítky, použil i pár zesměšňujících vulgarit
Daniel Landa. Foto: Vojtěch Procházka

Landa si při kritice amerického prezidenta nebral servítky, použil i pár zesměšňujících vulgarit

Na informace médií, že tiskový servis zasahuje do výstupů prezidenta USA Joe Bidena a opakovaně ho odstřihává z živých přenosů, reagoval po svém zpěvák Daniel Landa. A nutno podotknout, že při své kritice hlavy státu světové velmoci použil pár ostrých výrazů.

„Kdybych byl hrubián, řekl bych, že nesvéprávný de*il řídí jeden z nejmocnějších států světa. Ale naštěstí nejsem. Anebo ho neřídí ve skutečnosti tento ultraprastarý pán? Toť pro nás malé a bezvýznamné tvorečky vskutku otázka,“ napsal na sociálních sítích Landa.

„Odpověď na ni bohužel fatálně dopadá i do našich středoevropských končin. Trošku mám strach, aby se mu nepovolil šroubek a neupadla mu pr.el. I když u nás je to vlastně taky dost podobný,“ sdělil Landa. Zda v této části své poznámky myslel prezidenta Česka Miloše Zemana, který je právě v nemocnici, neupřesnil.

Jak u zpěváka bývá zvykem, využil svůj příspěvek k burcování. „Jak dlouho si to ještě necháme líbit? Řekl bych, že zdejší husitský kalich pomalu přetéká,“ uvedl.
Pod jeho příspěvkem se rozpoutala živá diskuse. Řada lidí Landovi dávala za pravdu, někteří ho však kritizovali. A s některými z nich se Landa pustil do křížku.

Tak určitě, tyhle silácké řeči…tenhle „národ“, který tak často vzýváte, Danieli, si vybral za prezidenta a za premiéra to, co si vybral. Takže já tak přemýšlím, na co u něj být aktuálně hrdý – krom historie. Mentální úroveň to asi nebude,“ vzkázal Landovi diskutující Martin S.

„Silácké řeči… jděte se léčit, Vaše optika ukazuje na Vás, ne na mě,“ reagoval Landa. Za tento vzkaz Landovi napsala Kateřina Lena P.: „Nemyslím si, že si zasloužil takovou odpověď. S národem, který si zvolí do čela estébáka a mstivého dědka není něco v pořádku.“

„Nepleťte si národ (náš rod) s obyvatelstvem. Zde šlo o termín silácké řeči, zbytečný afekt do diskuse,“ reagoval Landa.


Autor: Karel Netolický

Praha 9 ruší piknikové místo

18. dubna 2024 ve 13:41

Z důvodu velké neukázněnosti návštěvníků parku mezi Poliklinikou Prosek a ulicí Makedonská v Praze 9, kdy na různých místech parku vznikají nelegálně různě velká ohniště, u kterých lidé pobývají dlouho do noci, popíjejí a vytvářejí obrovský nepořádek, bude piknikové místo v tomto parku v nejbližší...

Udženija: Pěstounka Hana Martinková Bojková o své zkušenosti a motivaci

12. dubna 2024 v 07:33

Radost z každodenních maličkostí vyváží všechny starosti. Tak o pěstounství mluví pěstounka Hana Martinková Bojková, která se s námi dělí nejen o své zkušenosti, ale také motivaci.

V pracovišti mateřinky Nad Vodovodem se otevřela logopedická učebna

10. dubna 2024 ve 20:35

Mateřská škola Hřibská, kterou zřizuje Praha 10, se specializuje na podporu čtenářských a matematických dovedností u dětí ohrožených školním neúspěchem.

Praha 10 spustila anketu spokojenosti s úřadem městské části

7. dubna 2024 v 11:19

Průzkum spokojeni se službami Úřadu MČ Praha 10 bude probíhat během celého dubna. Cílem ankety je získat informace o kvalitě poskytovaných služeb a o možnostech jejich dalšího zlepšení, uvedla městská část na sociálních sítích.

Na Trojském mostě byla provedena kontrola svítivosti

6. dubna 2024 v 08:37

Trojský most, který byl dokončen a otevřen před deseti lety, má celkem 674 svítidel. Osvětlují mostní oblouk, vozovku, zábradlí i žebra pod mostem. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která se o svítidla stará, provedla v uplynulých dnech kontrolu jejich svítivosti. Dělá to...

Praha 1 přispěje školám na výjezdy do zahraničí

31. března 2024 v 11:28

Vedení první městské části před Velikonoci schválilo finanční podporu pro dvě základní školy, jejichž žáci letos vyjedou do partnerských zahraničních měst Prahy 1. Na sociálních sítích o tom informoval 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané...

Rok 2024 bude v Praze 10 patřit Pláničkovi

23. března 2024 ve 21:30

Po čapkovských tematických letech nás tak čeká rok věnovaný sportovní legendě, která dovedla Čechoslováky téměř až na fotbalový Olymp. František Plánička byl jedním z nejlepších brankářů své éry i vzorem fair-play. Letos navíc uplyne 120 let od jeho narození.  

Udženija: Startujeme unikátní síť duševního zdraví v Praze

21. března 2024 v 08:35

Počty těch, kteří potřebují odbornou pomoc rostou, ale míst a ambulancí, kam si můžete přijít pro pomoc naopak ubývá. Slíbila jsem, že s tím něco udělám a svoje slovo plním.  

O budoucím využití Ostrčilova náměstí diskutovali obyvatelé

15. března 2024 v 07:28

V úterý proběhlo v nuselském údolí veřejné setkání s občany, kde Jan Korseska, starosta Prahy 2 společně s radním pro dopravu Tomášem Halvou, radním Prahy 2 a místostarostou pro životní prostředí Janem Recmanem, probrali s místními občany budoucí využití Ostrčilova náměstí, ze kterého vzešlo mnoho...

Starosta Prahy 9 Portlík ke schválenému rozpočtu na rok 2024

7. března 2024 ve 12:14

Trošku jsem se teď sociálním sítím nevěnoval, ale jedno by nemělo zapadnout, a to je schválení rozpočtu Prahy 9 na rok 2024 a některé navazující tisky.

Praha 6: Starosta OPEN

27. února 2024 v 07:47

Starosta Prahy 6 Jakub Stárek zve na neformální povídání, kde nic není tabu. Setkání se koná 29. února od 9 hodin v Café Záhorský.

Úřad Prahy 2 nabízí volnou pracovní pozici

25. února 2024 v 10:30

Radnice Prahy 2 nabízí volné pracovní místo. Informovala o tom na sociálních sítích.

Radoměřská: Představíme harmonogram kroků pro odstranění slumu

23. února 2024 v 16:38

Praha 1 v pondělí vyzvala protivládního aktivistu Ondřeje Thora, který od loňského května táboří na prostranství před Úřadem vlády, aby z místa odstranil svoje přístřešky. Thor na to má pět dnů od převzetí výzvy, může se ještě odvolat k pražskému magistrátu. Aktivista to odmítá. Pokud budou jeho...

Další články
Nahoru