Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Landa si při kritice amerického prezidenta nebral servítky, použil i pár zesměšňujících vulgarit
Daniel Landa. Foto: Vojtěch Procházka

Landa si při kritice amerického prezidenta nebral servítky, použil i pár zesměšňujících vulgarit

Na informace médií, že tiskový servis zasahuje do výstupů prezidenta USA Joe Bidena a opakovaně ho odstřihává z živých přenosů, reagoval po svém zpěvák Daniel Landa. A nutno podotknout, že při své kritice hlavy státu světové velmoci použil pár ostrých výrazů.

„Kdybych byl hrubián, řekl bych, že nesvéprávný de*il řídí jeden z nejmocnějších států světa. Ale naštěstí nejsem. Anebo ho neřídí ve skutečnosti tento ultraprastarý pán? Toť pro nás malé a bezvýznamné tvorečky vskutku otázka,“ napsal na sociálních sítích Landa.

„Odpověď na ni bohužel fatálně dopadá i do našich středoevropských končin. Trošku mám strach, aby se mu nepovolil šroubek a neupadla mu pr.el. I když u nás je to vlastně taky dost podobný,“ sdělil Landa. Zda v této části své poznámky myslel prezidenta Česka Miloše Zemana, který je právě v nemocnici, neupřesnil.

Jak u zpěváka bývá zvykem, využil svůj příspěvek k burcování. „Jak dlouho si to ještě necháme líbit? Řekl bych, že zdejší husitský kalich pomalu přetéká,“ uvedl.
Pod jeho příspěvkem se rozpoutala živá diskuse. Řada lidí Landovi dávala za pravdu, někteří ho však kritizovali. A s některými z nich se Landa pustil do křížku.

Tak určitě, tyhle silácké řeči…tenhle „národ“, který tak často vzýváte, Danieli, si vybral za prezidenta a za premiéra to, co si vybral. Takže já tak přemýšlím, na co u něj být aktuálně hrdý – krom historie. Mentální úroveň to asi nebude,“ vzkázal Landovi diskutující Martin S.

„Silácké řeči… jděte se léčit, Vaše optika ukazuje na Vás, ne na mě,“ reagoval Landa. Za tento vzkaz Landovi napsala Kateřina Lena P.: „Nemyslím si, že si zasloužil takovou odpověď. S národem, který si zvolí do čela estébáka a mstivého dědka není něco v pořádku.“

„Nepleťte si národ (náš rod) s obyvatelstvem. Zde šlo o termín silácké řeči, zbytečný afekt do diskuse,“ reagoval Landa.


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru