Dnes Úterý - mlha 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nová lampa stála, přesto týdny nesvítila. Přisvětlování přechodů se má konečně zrychlit
Ilustrační foto: archiv

Nová lampa stála, přesto týdny nesvítila. Přisvětlování přechodů se má konečně zrychlit

Pražský magistrát zadá svojí firmě Technologie hlavního města Prahy (THMP) instalaci osvětlení na šedesáti vybraných přechodech pro chodce. Aktuálně o tom rozhodli pražští radní. Přisvětlení přechodů se zrychlí z dvou let na půl roku.

Doposud přechody přisvětlovala pouze Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) především v rámci větších stavebních úprav, to se však změní. Požadavky čistě na osvětlení bude nově vyřizovat THMP. Z deseti až dvaceti ročně se nově osvětlí až 40 přechodů.

„Příprava a realizace byla doposud čistě na TSK, kde požadavky přibývaly rychleji, než se stihly odbavovat. A přechody zůstávaly neosvětlené. Bylo to zdlouhavé, neefektivní a vznikaly bizarní situace, kdy lampa stála a měsíc nesvítila, protože nebyly odladěné převody majetku z jedné společnosti na druhou nebo hotová smlouva s dodavatelem energie. S tím je konec,“ řekl náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr. 

„Systémově to do teď nedávalo moc smysl. Vše bylo na TSK, včetně projektu a realizace, pak se osvětlení předalo do majetku kolegům z THMP. Teď budou jednodušší akce bez stavebních zásahů vyřizovat Technologie. Celý proces se výrazně urychlí a bude větší kapacita na více požadavků,“ Scheinherr.

Plnění rámcové smlouvy bude financováno z položky pražského rozpočtu, která je určena mimo jiné k tomuto účelu. Rámcová smlouva je nastavena pro přípravu a realizaci přisvětlení šedesáti přechodů pro chodce, celkové maximální náklady činí 29 340 000 korun bez DPH do roku 2023. První výsledky mají být vidět do půl roku. Celkem má hlavní město vytipováno 150 přechodů, kde by mělo dodatečné osvětlení přibýt.


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru