Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Láká vás dobrodružství? Vyzkoušejte adrenalinové zážitky v Praze
Tandemový seskok padákem. Ilustrační foto: archiv

Láká vás dobrodružství? Vyzkoušejte adrenalinové zážitky v Praze

Adrenalinové zážitky jsou vyhledávanou kratochvílí, kterou si oblíbili nejen muži. Skok padákem, návštěva střelnice nebo hororové únikové hry tak mohou být dárkem pro vašeho partnera nebo i příjemným zpestřením všedního odpoledne. Kde v Praze vám vlijí adrenalin do žil?

Tandemový seskok padákem

Pokud to s adrenalinem myslíte vážně a nebojíte se výšek, vyzkoušejte tandemový seskok padákem v okolí Prahy. Tuto zábavu najdete například v Příbrami nebo v Kolíně. Z Prahy to máte kousek a silná dávka euforie vás jistě nemine. Těšit se můžete na několik minut vyhlídkového letu nad romantickou krajinou, služby instruktora a především na adrenalinový zážitek, na který jen tak nezapomenete. Přece jen téměř minuta letu volným pádem je něčím, co z paměti jen tak nevymažete. 

TIP: Pokud váš partner miluje extrémní sporty a dobrodružství, pořiďte mu tandemový seskok jako dárek. 

Střelba na venkovní střelnici

Že si s partnerem na výšky příliš nepotrpíte a z letadel máte spíš hrůzu? Vyzkoušejte něco trochu víc „při zemi“. Venkovní střelnice nabízejí bohatý program, širokou škálu střelných zbraní s možností si je vyzkoušet, aniž byste měli vlastní zbrojní průkaz. Některé z nich se dokonce nacházejí přímo v hlavním městě. Stačí, když se objednáte na konkrétní čas, zvolíte si balíček, který je pro vás nejvíce atraktivní, a můžete se směle chopit pistole a připravených nábojů. Pobyt na venkovní střelnici může být také příjemným zpestřením rozluček se svobodou. 

Hororová úniková hra

Patříte mezi fanoušky filmu Saw a toužili byste jej zažít na vlastní kůži? Pak svolejte partu přátel a vyrazte na únikovou hru do Prahy 10. V místní herně se totiž rozhodli přetavit filmový příběh ve skutečný adrenalinový zážitek a vy se tak můžete přenést do kulis známého hororu. Pokud je však na vás zvuk motorové pily a obětování vlastních přátel až příliš, vyzkoušejte jiný strašidelný příběh. A že máte na výběr. Oblíbenou únikovkou je například Poltergeist nebo Dům duchů.


Autor: red

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Včera ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Včera v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Včera v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Včera v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

Další články
Nahoru