dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražské krimi

Ladronkou zněly varovné výstřely

Policisté z prvního oddělení pohotovostní motorizované jednotky si v pátek odpoledne všimli vozidla, které bylo vedeno jako odcizené. Z tohoto důvodu se rozhodli, že provedou kontrolu vozu a jeho osádky.

Řidič na pokyny k zastavení vozidla nereagoval a naopak začal zrychlovat a policistům se snažil ujet. Ve vysoké rychlosti projížděl Patočkovou ulicí směrem na Vypich. Tam už se k pronásledujícím policistům přidala druhá hlídka. Vozidlo se jim podařilo zablokovat, řidič však náhle změnil směr jízdy a i přes vysoký obrubník vjel do přilehlého parku Ladronka, kde pokračoval ve zběsilé jízdě. Asi po jedné minutě řidič nezvládl řízení a zastavil ho až strom v zalesněné části parku.

Řidič i jeho spolujezdec vyběhli z vozidla a snažili se utéct, to už jim ale policisté z pohotovostní motorizované jednotky byli v patách. Spolujezdce zadrželi okamžitě, řidič začal utíkat a nereagoval na výzvy k zastavení, proto jeden z pronásledujících policistů použil donucovací prostředek varovný výstřel, a to celkem třikrát. Po třetím výstřelu se řidiče podařilo zadržet.

Sedmadvacetiletý řidič i jeho čtyřiatřicetiletý spolujezdec mají bohatou trestní minulost. Řidič byl dokonce v lednu letošního roku propuštěn na amnestii. Pokud by propuštěn nebyl, odpykával by si nyní dvouletý trest odnětí svobody.

Jak řekla mluvčí Hana Jeřábková, po zadržení policisté zjistili, že muž má pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle. Z tohoto důvodu byl obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykových látek, za což mu v případě odsouzení hrozí až roční pobyt za mřížemi.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru