Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ladronkafest se vrací po roční pauze. Nabídne volnočasové aktivity i koncerty
Na Ladronkafestu se lidé budou moci seznámit s různými sportovními aktivitami. Foto: archiv P6

Ladronkafest se vrací po roční pauze. Nabídne volnočasové aktivity i koncerty

Pestrou škálu aktivit pro volný čas představí v sobotu 11. září od 11 hodin LadronkaFest 2021, který se bude konat v parku Ladronka v Praze 6. Návštěvníci se seznámí s nabídkou a činností volnočasových spolků a budou si zde moci vyzkoušet různé sporty, včetně biatlonového závodu na speciálním trenažéru. Doprovodný program pak mimo jiné přinese soutěž mezi studentskými kapelami. O hudební vystoupení se postarají například Marcell a Peter Aristone. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí šesté městské části Jiří Hannich.

Ladronkafest se vrací po roční pauze. „Uplynulý rok s covidem nám ukázal, jak významnou roli v našich životech hraje možnost aktivního trávení volného času, jak důležité je sportovat nebo se věnovat zájmovým aktivitám. Ladronkafest nabídne zábavnou formou přehled aktivit během jediného dne na jednom místě,“ zve veřejnost na celodenní festival místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Festival pořádá Praha 6 tradičně v parku Ladronka na břevnovské pláni. Kromě přehlídky zájmových aktivit jej spojují hudební vystoupení, workshopy, exhibice, soutěže, přehlídky a umění. Letošní ročník nabídne kromě velkého množství stanovišť prezentujících volnočasové spolky z Prahy 6 také několik speciálních aktivit.

Jednou z nich je například projekt Cesta za snem, který spojuje hendikepované a nehendikepované sportovce. Na Ladronce bude prostřednictvím tohoto projektu pro návštěvníky připravena simulace biatlonového závodu.

Ba místě bude probíhat soutěž studentských kapel Band Contest nebo hudební workshop připravený týmem z Music city. Návštěvníci si budou moci po náročném programu odpočinout například v chill-out Beko zóně nebo při vzdělávacím stánku H2Ospodař, který ukazuje, jak správně hospodařit s vodou.

Celodenní akci zakončí speciální hudební hosté Marcell a Peter Aristone, oba se svými kapelami.

Pestrý program letošního LadronkaFestu potrvá v sobotu 11. září od 11 do 21 hodin. Vstup na akci je zdarma. Více o festivalu na webu www.ladronkafest.cz.


Autor: red

Rusalka, Bavorské dny nebo vinobraní. Praha 9 zve na akce podzimu

Dnes ve 12:25

Bohatý kulturní program připravila na konec srpna a na září radnice Prahy 9. Poslední srpnovou sobotu se koná tradiční festival Barevná devítka, v pondělí 19. září můžete slyšet operní recitál Edity Adlerové.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 34. týden

Dnes v 10:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu

Včera v 15:32

Pokud patříte k milovníkům vína, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na Svatováclavské vinobraní. Konat se bude v sobotu 24. září již tradičně v nejstarším českém vinohradu u Villy Richter na Pražském hradě. 

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Včera ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Včera v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Včera v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru