Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ladronkafest se vrací po roční pauze. Nabídne volnočasové aktivity i koncerty
Na Ladronkafestu se lidé budou moci seznámit s různými sportovními aktivitami. Foto: archiv P6

Ladronkafest se vrací po roční pauze. Nabídne volnočasové aktivity i koncerty

Pestrou škálu aktivit pro volný čas představí v sobotu 11. září od 11 hodin LadronkaFest 2021, který se bude konat v parku Ladronka v Praze 6. Návštěvníci se seznámí s nabídkou a činností volnočasových spolků a budou si zde moci vyzkoušet různé sporty, včetně biatlonového závodu na speciálním trenažéru. Doprovodný program pak mimo jiné přinese soutěž mezi studentskými kapelami. O hudební vystoupení se postarají například Marcell a Peter Aristone. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí šesté městské části Jiří Hannich.

Ladronkafest se vrací po roční pauze. „Uplynulý rok s covidem nám ukázal, jak významnou roli v našich životech hraje možnost aktivního trávení volného času, jak důležité je sportovat nebo se věnovat zájmovým aktivitám. Ladronkafest nabídne zábavnou formou přehled aktivit během jediného dne na jednom místě,“ zve veřejnost na celodenní festival místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Festival pořádá Praha 6 tradičně v parku Ladronka na břevnovské pláni. Kromě přehlídky zájmových aktivit jej spojují hudební vystoupení, workshopy, exhibice, soutěže, přehlídky a umění. Letošní ročník nabídne kromě velkého množství stanovišť prezentujících volnočasové spolky z Prahy 6 také několik speciálních aktivit.

Jednou z nich je například projekt Cesta za snem, který spojuje hendikepované a nehendikepované sportovce. Na Ladronce bude prostřednictvím tohoto projektu pro návštěvníky připravena simulace biatlonového závodu.

Ba místě bude probíhat soutěž studentských kapel Band Contest nebo hudební workshop připravený týmem z Music city. Návštěvníci si budou moci po náročném programu odpočinout například v chill-out Beko zóně nebo při vzdělávacím stánku H2Ospodař, který ukazuje, jak správně hospodařit s vodou.

Celodenní akci zakončí speciální hudební hosté Marcell a Peter Aristone, oba se svými kapelami.

Pestrý program letošního LadronkaFestu potrvá v sobotu 11. září od 11 do 21 hodin. Vstup na akci je zdarma. Více o festivalu na webu www.ladronkafest.cz.


Autor: red

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

Dnes v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Další články
Nahoru