Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ladronkafest se vrací po roční pauze. Nabídne volnočasové aktivity i koncerty
Na Ladronkafestu se lidé budou moci seznámit s různými sportovními aktivitami. Foto: archiv P6

Ladronkafest se vrací po roční pauze. Nabídne volnočasové aktivity i koncerty

Pestrou škálu aktivit pro volný čas představí v sobotu 11. září od 11 hodin LadronkaFest 2021, který se bude konat v parku Ladronka v Praze 6. Návštěvníci se seznámí s nabídkou a činností volnočasových spolků a budou si zde moci vyzkoušet různé sporty, včetně biatlonového závodu na speciálním trenažéru. Doprovodný program pak mimo jiné přinese soutěž mezi studentskými kapelami. O hudební vystoupení se postarají například Marcell a Peter Aristone. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí šesté městské části Jiří Hannich.

Ladronkafest se vrací po roční pauze. „Uplynulý rok s covidem nám ukázal, jak významnou roli v našich životech hraje možnost aktivního trávení volného času, jak důležité je sportovat nebo se věnovat zájmovým aktivitám. Ladronkafest nabídne zábavnou formou přehled aktivit během jediného dne na jednom místě,“ zve veřejnost na celodenní festival místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Festival pořádá Praha 6 tradičně v parku Ladronka na břevnovské pláni. Kromě přehlídky zájmových aktivit jej spojují hudební vystoupení, workshopy, exhibice, soutěže, přehlídky a umění. Letošní ročník nabídne kromě velkého množství stanovišť prezentujících volnočasové spolky z Prahy 6 také několik speciálních aktivit.

Jednou z nich je například projekt Cesta za snem, který spojuje hendikepované a nehendikepované sportovce. Na Ladronce bude prostřednictvím tohoto projektu pro návštěvníky připravena simulace biatlonového závodu.

Ba místě bude probíhat soutěž studentských kapel Band Contest nebo hudební workshop připravený týmem z Music city. Návštěvníci si budou moci po náročném programu odpočinout například v chill-out Beko zóně nebo při vzdělávacím stánku H2Ospodař, který ukazuje, jak správně hospodařit s vodou.

Celodenní akci zakončí speciální hudební hosté Marcell a Peter Aristone, oba se svými kapelami.

Pestrý program letošního LadronkaFestu potrvá v sobotu 11. září od 11 do 21 hodin. Vstup na akci je zdarma. Více o festivalu na webu www.ladronkafest.cz.


Autor: red

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

Včera v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

Včera v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

Další články
Nahoru