dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Ladronkafest navštívilo více než 14 tisíc lidí
Sobotní Ladronkafest navštívilo více než 14 tisíc lidí. Foto: Praha 6

Ladronkafest navštívilo více než 14 tisíc lidí

Třináctý ročník největšího festivalu volného času Ladronkafest navštívilo letos přes 14 tisíc lidí, soutěž studentských kapel vyhrála skupina Pilot.

V sobotu 6. září se v pražském parku Ladronka konal již třináctý ročník největšího festivalu volnočasových aktivit u nás Ladronkafest 2014. Akci každoročně pořádá městská část Praha 6.

Více než šedesát organizací a sportovních klubů zde představilo veřejnosti svou činnost. Areálem festivalu prošlo za celý den odhadem čtrnáct tisíc návštěvníků.

Veškeré aktivity si návštěvníci Ladronkafestu mohli na vlastní kůži vyzkoušet a ve formě soutěže o nejlepší prezentaci měli též možnost zvolit nejlepší stanoviště.  V této anketě nejvíce uspěl stánek inteligentní sebeobrany wing-tsun. Prezentace wing-tsun získala více než polovinu všech odevzdaných hlasů.

Do tradiční soutěže „Nezevluj a vyhraj“ se aktivně zapojily desítky návštěvníků. Ze všech zúčastněných vylosovali zástupci městské části Praha 6 pět výherců, kteří převzali ceny z rukou starostky Marie Kousalíkové a radního pro školství a vzdělávání Ondřeje Balatky.

„Jsem ráda, že se nám daří zde v parku Ladronka, který je určen právě k aktivnímu trávení volného času, každoročně pořádat akci, která nemá svým zaměřením a rozsahem srovnání s podobnými akcemi u nás,“ řekla během předávání cen starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková. 

V soutěži studentských kapel, která je již dvanáct let nedílnou součástí Ladronkafestu, letos zvítězila čtveřice spolužáků z pražského gymnázia Českolipská – skupina Pilot. Ta získala největší podporu přítomných diváků a tím získala poukaz na nahrávání v profesionálním nahrávacím studiu ČVUT. O vítězi rozhodlo dvojí měření ohlasu přítomných diváků na decibelometrech.

Na hlavním pódiu se od 11 hodin, kdy festival odstartoval, střídaly sportovní a taneční exhibice, kterými diváky prováděli dva skvělí moderátoři Nasty a En.dru. Charitativní činnost představily patronky nadací Srdce na dlani a Dětský čin roku Jitka Kocurová a Lucie Váchová. Vystoupili též vítězové soutěže studentských kapel z loňského roku Punix 96 a následovali je dva hudební hosté Ladronkafestu. Prvním byla kapela We on The Moon a jako hlavní hvězda večera zahrál před rozjásaným davem fanynek Adam Mišík s kapelou.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru