Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech
Ladislav Hampl a Kristýna Frejová ve hře Divadla Ungelt Jak zabít komika. Nejbližší představení bude 10. června v prostorách Divadla Metro na Národní. Foto: divadloungelt.cz

Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech

Před více než dvěma lety se Ladislav Hampl rozhodl, že se uživí jako divadelní herec. Hvězda televizních seriálů Okresní přebor a Vyprávěj proto nyní zažívá profesně velmi krušné období, protože divadla byla přes dvě měsíce zavřená, jejich restart se navíc rozbíhá pomalu. „Je to zkouška nervů, ale popasuji se s tím. Svobodné povolání prostě taková rizika přináší,“ říká herec původem z Liberce, který má svou pracovní činnost spojenou především s Prahou.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu zakázala vláda od 13. března i veškerá hudební, filmová a další umělecká představení. V jakém stavu vás to profesně zastihlo?
Už jen pár týdnů zbývalo do české premiéry komedie Neperte se, prosím vás! od izraelského dramatika Gur Korena. Premiéra v Divadle Palace měla být 6. dubna, bude až 15. září. Když zkoušíte hru, tak víceméně děláte zadarmo a honorář máte, až když hrajete. Na září jsou v plánu dvě veřejné generálky a zmíněná premiéra, na říjen pak tři reprízy. Tak věřím, že podzimní termíny už se zase neodsunou.

Uvidí vás pražští diváci na letních divadelních scénách?
Ano, na několika. Na venkovní scéně Ungeltu, která je na hradčanském Novém Světě, dále na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě, kde hraji v Hamletovi, a také pod žižkovským vysílačem na scéně divadla Kalich. Mrzí mě, že venkovní scény mají určený limit návštěvníků, takže se na hru dostane méně lidí, než bývalo zvykem. Přijde mi to nelogické, dělat omezení na venek, přitom například při cestování metrem v uzavřeném prostoru limity nejsou.

Než se rozjede naplno podzimní sezóna, budete si vydělávat i jinak, než hraním?
Musím, úspory se krátí, přeci jen život v Praze něco stojí. Nějakou rezervu sice ještě mám, ale tenčí se. Už nyní brigádně rozvážím jídlo pro jednu dejvickou hospodu, v létě k tomu budu navíc čepovat pivo na koupališti Petynka.

V jakých divadlech hrajete?
Už několik let ve hře Terminus v Divadle v Celetné, od září se tam sídlí divadlo Verze, kde mám „one man show“ Sudí. V Divadle Ungelt hraji ve dvou hrách – Jak zabít komika a To mám ale kliku. Ve dvou představeních hraji i v Divadle Kalich – Pro tebe cokoliv a Lady Oskar. A v Divadle Na Zábradlí to je hra Anamnéza. V Komorním divadle Kalich (dříve Divadlo v Rytířské, pozn aut.) budu od podzimu zkoušet hru Zběsilá jízda, premiéra má být v prosinci.

Prý vás baví i moderování..
Ano, je to pravda, snad se to zase rozjede. V polovině března jsem měl moderovat ples v Liberci pro jednu firmu, bohužel i tato akce musela být zrušena. Moderování je disciplína sama o sobě, je to jiné než hraní nebo natáčení. Koketuji s ní, objevuji ji.

hampl-fitko Rozhovor děláme v malé posilovně pod Vyšehradem K&K Family Fitness. Nechodí spíš známé tváře do velkých center, kde jsou více na očích?
Možná někdo ano, ale mě vyhovuje víc taková malá a útulná posilovna. Není to tu anonymní, jako v leckterých nablýskaných centrech.

Jak často cvičíte a co bylo prvotním impulsem?
Nikdy jsem k posilovně neměl vztah, nelákala mě. Před dvěma lety jsem začal, říkal jsem si, že to je dobrá šance, jak pro sebe něco udělat. Hecnul jsem se, že zkusím vydržet alespoň rok nevynechat cvičení ani jeden týden. Až do nucené pauzy kvůli koronaviru se mi to podařilo dva roky. Mám osobního trenéra, cvičím dvakrát až čtyřikrát týdně. Je to super nejen pro tělo, které se pravidelným posilováním zpevnilo, ale výborně si při cvičení i vyčistím hlavu.

Mělo to vliv i na vaše stravovací návyky?
Určitě ano, začal jsem si víc hlídat, co jím. Cvičení má určitá stravovací pravidla, která se snažím dodržovat. Lépe se mi i dodržuje pitný režim. Prostě, když pravidelně cvičíte, víc se hlídáte.


Julie Clark: Poslední let

Včera ve 12:28

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost se zdá příznivá… Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

Včera v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Balet Národního divadla uvede pohádkový příběh Spící krasavice

10. dubna 2021 v 11:11

Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée jako pozoruhodný artefakt duchovního odkazu baletní klasiky.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

9. dubna 2021 v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

9. dubna 2021 v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Další články
Nahoru