dnes
Úterý - zatazeno
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech
Ladislav Hampl a Kristýna Frejová ve hře Divadla Ungelt Jak zabít komika. Nejbližší představení bude 10. června v prostorách Divadla Metro na Národní. Foto: divadloungelt.cz

Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech

Před více než dvěma lety se Ladislav Hampl rozhodl, že se uživí jako divadelní herec. Hvězda televizních seriálů Okresní přebor a Vyprávěj proto nyní zažívá profesně velmi krušné období, protože divadla byla přes dvě měsíce zavřená, jejich restart se navíc rozbíhá pomalu. „Je to zkouška nervů, ale popasuji se s tím. Svobodné povolání prostě taková rizika přináší,“ říká herec původem z Liberce, který má svou pracovní činnost spojenou především s Prahou.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu zakázala vláda od 13. března i veškerá hudební, filmová a další umělecká představení. V jakém stavu vás to profesně zastihlo?
Už jen pár týdnů zbývalo do české premiéry komedie Neperte se, prosím vás! od izraelského dramatika Gur Korena. Premiéra v Divadle Palace měla být 6. dubna, bude až 15. září. Když zkoušíte hru, tak víceméně děláte zadarmo a honorář máte, až když hrajete. Na září jsou v plánu dvě veřejné generálky a zmíněná premiéra, na říjen pak tři reprízy. Tak věřím, že podzimní termíny už se zase neodsunou.

Uvidí vás pražští diváci na letních divadelních scénách?
Ano, na několika. Na venkovní scéně Ungeltu, která je na hradčanském Novém Světě, dále na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě, kde hraji v Hamletovi, a také pod žižkovským vysílačem na scéně divadla Kalich. Mrzí mě, že venkovní scény mají určený limit návštěvníků, takže se na hru dostane méně lidí, než bývalo zvykem. Přijde mi to nelogické, dělat omezení na venek, přitom například při cestování metrem v uzavřeném prostoru limity nejsou.

Než se rozjede naplno podzimní sezóna, budete si vydělávat i jinak, než hraním?
Musím, úspory se krátí, přeci jen život v Praze něco stojí. Nějakou rezervu sice ještě mám, ale tenčí se. Už nyní brigádně rozvážím jídlo pro jednu dejvickou hospodu, v létě k tomu budu navíc čepovat pivo na koupališti Petynka.

V jakých divadlech hrajete?
Už několik let ve hře Terminus v Divadle v Celetné, od září se tam sídlí divadlo Verze, kde mám „one man show“ Sudí. V Divadle Ungelt hraji ve dvou hrách – Jak zabít komika a To mám ale kliku. Ve dvou představeních hraji i v Divadle Kalich – Pro tebe cokoliv a Lady Oskar. A v Divadle Na Zábradlí to je hra Anamnéza. V Komorním divadle Kalich (dříve Divadlo v Rytířské, pozn aut.) budu od podzimu zkoušet hru Zběsilá jízda, premiéra má být v prosinci.

Prý vás baví i moderování..
Ano, je to pravda, snad se to zase rozjede. V polovině března jsem měl moderovat ples v Liberci pro jednu firmu, bohužel i tato akce musela být zrušena. Moderování je disciplína sama o sobě, je to jiné než hraní nebo natáčení. Koketuji s ní, objevuji ji.

hampl-fitko Rozhovor děláme v malé posilovně pod Vyšehradem K&K Family Fitness. Nechodí spíš známé tváře do velkých center, kde jsou více na očích?
Možná někdo ano, ale mě vyhovuje víc taková malá a útulná posilovna. Není to tu anonymní, jako v leckterých nablýskaných centrech.

Jak často cvičíte a co bylo prvotním impulsem?
Nikdy jsem k posilovně neměl vztah, nelákala mě. Před dvěma lety jsem začal, říkal jsem si, že to je dobrá šance, jak pro sebe něco udělat. Hecnul jsem se, že zkusím vydržet alespoň rok nevynechat cvičení ani jeden týden. Až do nucené pauzy kvůli koronaviru se mi to podařilo dva roky. Mám osobního trenéra, cvičím dvakrát až čtyřikrát týdně. Je to super nejen pro tělo, které se pravidelným posilováním zpevnilo, ale výborně si při cvičení i vyčistím hlavu.

Mělo to vliv i na vaše stravovací návyky?
Určitě ano, začal jsem si víc hlídat, co jím. Cvičení má určitá stravovací pravidla, která se snažím dodržovat. Lépe se mi i dodržuje pitný režim. Prostě, když pravidelně cvičíte, víc se hlídáte.


Dnes začínají Břevnovská hudební setkání

Dnes v 09:04

Slavnostním koncertem, operním recitálem dvou mladých pěvců, se rozezní 29. září Tereziánský sál Břevnovského kláštera, aby zahájil novou sezónu Břevnovských hudebních setkání.

Zítra: Svatomichaelská pouť

Včera v 11:39

Na svátek sv. Michaela u kaple sv. Michaela, která byla postavena na konci 17. století, bude poutní slavnost zahájena divadlem nejen pro děti, představením Perníková chaloupka. U pěti stánků nakoupíte květiny, nejrůznější ozdoby, občerstvíte se doma napečenými dobrotami a na místě uvařenými...

Kutilové v Národopisném muzeu

27. září 2020 ve 14:52

Výstava je věnována fenoménu kutilství od minulého století do současnosti. Představuje jeho proměny od předmětů vyráběných v domácích dílnách za časů normalizace až po současnou tvorbu, která často využívá například 3D tiskárny.

Výstava: Nevěsta prodaná do ciziny

27. září 2020 ve 14:45

Výstava Nevěsta prodaná do ciziny prezentuje nejpopulárnější českou operu, Prodanou nevěstu Bedřicha Smetany, od prvního provedení v cizině v Petrohradě v roce 1871 ještě za autorova života, přes její triumf ve Vídni roku 1892 nebo uvedení v New Yorku s Emou Destinnovou v roce 1909 až po její...

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Rembrandtovo dílo v paláci Kinských

25. září 2020 v 18:28

Portrét člověka, název výstavy Národní galerie Praha. Od 25. září můžete v paláci Kinských obdivovat více než sto děl mistra Zlatého věku holandské malby a grafiky. 

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

24. září 2020 v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Další články
Nahoru