Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech
Ladislav Hampl a Kristýna Frejová ve hře Divadla Ungelt Jak zabít komika. Nejbližší představení bude 10. června v prostorách Divadla Metro na Národní. Foto: divadloungelt.cz

Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech

Před více než dvěma lety se Ladislav Hampl rozhodl, že se uživí jako divadelní herec. Hvězda televizních seriálů Okresní přebor a Vyprávěj proto nyní zažívá profesně velmi krušné období, protože divadla byla přes dvě měsíce zavřená, jejich restart se navíc rozbíhá pomalu. „Je to zkouška nervů, ale popasuji se s tím. Svobodné povolání prostě taková rizika přináší,“ říká herec původem z Liberce, který má svou pracovní činnost spojenou především s Prahou.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu zakázala vláda od 13. března i veškerá hudební, filmová a další umělecká představení. V jakém stavu vás to profesně zastihlo?
Už jen pár týdnů zbývalo do české premiéry komedie Neperte se, prosím vás! od izraelského dramatika Gur Korena. Premiéra v Divadle Palace měla být 6. dubna, bude až 15. září. Když zkoušíte hru, tak víceméně děláte zadarmo a honorář máte, až když hrajete. Na září jsou v plánu dvě veřejné generálky a zmíněná premiéra, na říjen pak tři reprízy. Tak věřím, že podzimní termíny už se zase neodsunou.

Uvidí vás pražští diváci na letních divadelních scénách?
Ano, na několika. Na venkovní scéně Ungeltu, která je na hradčanském Novém Světě, dále na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě, kde hraji v Hamletovi, a také pod žižkovským vysílačem na scéně divadla Kalich. Mrzí mě, že venkovní scény mají určený limit návštěvníků, takže se na hru dostane méně lidí, než bývalo zvykem. Přijde mi to nelogické, dělat omezení na venek, přitom například při cestování metrem v uzavřeném prostoru limity nejsou.

Než se rozjede naplno podzimní sezóna, budete si vydělávat i jinak, než hraním?
Musím, úspory se krátí, přeci jen život v Praze něco stojí. Nějakou rezervu sice ještě mám, ale tenčí se. Už nyní brigádně rozvážím jídlo pro jednu dejvickou hospodu, v létě k tomu budu navíc čepovat pivo na koupališti Petynka.

V jakých divadlech hrajete?
Už několik let ve hře Terminus v Divadle v Celetné, od září se tam sídlí divadlo Verze, kde mám „one man show“ Sudí. V Divadle Ungelt hraji ve dvou hrách – Jak zabít komika a To mám ale kliku. Ve dvou představeních hraji i v Divadle Kalich – Pro tebe cokoliv a Lady Oskar. A v Divadle Na Zábradlí to je hra Anamnéza. V Komorním divadle Kalich (dříve Divadlo v Rytířské, pozn aut.) budu od podzimu zkoušet hru Zběsilá jízda, premiéra má být v prosinci.

Prý vás baví i moderování..
Ano, je to pravda, snad se to zase rozjede. V polovině března jsem měl moderovat ples v Liberci pro jednu firmu, bohužel i tato akce musela být zrušena. Moderování je disciplína sama o sobě, je to jiné než hraní nebo natáčení. Koketuji s ní, objevuji ji.

hampl-fitko Rozhovor děláme v malé posilovně pod Vyšehradem K&K Family Fitness. Nechodí spíš známé tváře do velkých center, kde jsou více na očích?
Možná někdo ano, ale mě vyhovuje víc taková malá a útulná posilovna. Není to tu anonymní, jako v leckterých nablýskaných centrech.

Jak často cvičíte a co bylo prvotním impulsem?
Nikdy jsem k posilovně neměl vztah, nelákala mě. Před dvěma lety jsem začal, říkal jsem si, že to je dobrá šance, jak pro sebe něco udělat. Hecnul jsem se, že zkusím vydržet alespoň rok nevynechat cvičení ani jeden týden. Až do nucené pauzy kvůli koronaviru se mi to podařilo dva roky. Mám osobního trenéra, cvičím dvakrát až čtyřikrát týdně. Je to super nejen pro tělo, které se pravidelným posilováním zpevnilo, ale výborně si při cvičení i vyčistím hlavu.

Mělo to vliv i na vaše stravovací návyky?
Určitě ano, začal jsem si víc hlídat, co jím. Cvičení má určitá stravovací pravidla, která se snažím dodržovat. Lépe se mi i dodržuje pitný režim. Prostě, když pravidelně cvičíte, víc se hlídáte.


Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

Včera v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Další články
Nahoru