dnes
Pondělí - zatazeno
21°C
zítra
Úterý - zatazeno
22°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech
Ladislav Hampl a Kristýna Frejová ve hře Divadla Ungelt Jak zabít komika. Nejbližší představení bude 10. června v prostorách Divadla Metro na Národní. Foto: divadloungelt.cz

Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech

Před více než dvěma lety se Ladislav Hampl rozhodl, že se uživí jako divadelní herec. Hvězda televizních seriálů Okresní přebor a Vyprávěj proto nyní zažívá profesně velmi krušné období, protože divadla byla přes dvě měsíce zavřená, jejich restart se navíc rozbíhá pomalu. „Je to zkouška nervů, ale popasuji se s tím. Svobodné povolání prostě taková rizika přináší,“ říká herec původem z Liberce, který má svou pracovní činnost spojenou především s Prahou.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu zakázala vláda od 13. března i veškerá hudební, filmová a další umělecká představení. V jakém stavu vás to profesně zastihlo?
Už jen pár týdnů zbývalo do české premiéry komedie Neperte se, prosím vás! od izraelského dramatika Gur Korena. Premiéra v Divadle Palace měla být 6. dubna, bude až 15. září. Když zkoušíte hru, tak víceméně děláte zadarmo a honorář máte, až když hrajete. Na září jsou v plánu dvě veřejné generálky a zmíněná premiéra, na říjen pak tři reprízy. Tak věřím, že podzimní termíny už se zase neodsunou.

Uvidí vás pražští diváci na letních divadelních scénách?
Ano, na několika. Na venkovní scéně Ungeltu, která je na hradčanském Novém Světě, dále na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě, kde hraji v Hamletovi, a také pod žižkovským vysílačem na scéně divadla Kalich. Mrzí mě, že venkovní scény mají určený limit návštěvníků, takže se na hru dostane méně lidí, než bývalo zvykem. Přijde mi to nelogické, dělat omezení na venek, přitom například při cestování metrem v uzavřeném prostoru limity nejsou.

Než se rozjede naplno podzimní sezóna, budete si vydělávat i jinak, než hraním?
Musím, úspory se krátí, přeci jen život v Praze něco stojí. Nějakou rezervu sice ještě mám, ale tenčí se. Už nyní brigádně rozvážím jídlo pro jednu dejvickou hospodu, v létě k tomu budu navíc čepovat pivo na koupališti Petynka.

V jakých divadlech hrajete?
Už několik let ve hře Terminus v Divadle v Celetné, od září se tam sídlí divadlo Verze, kde mám „one man show“ Sudí. V Divadle Ungelt hraji ve dvou hrách – Jak zabít komika a To mám ale kliku. Ve dvou představeních hraji i v Divadle Kalich – Pro tebe cokoliv a Lady Oskar. A v Divadle Na Zábradlí to je hra Anamnéza. V Komorním divadle Kalich (dříve Divadlo v Rytířské, pozn aut.) budu od podzimu zkoušet hru Zběsilá jízda, premiéra má být v prosinci.

Prý vás baví i moderování..
Ano, je to pravda, snad se to zase rozjede. V polovině března jsem měl moderovat ples v Liberci pro jednu firmu, bohužel i tato akce musela být zrušena. Moderování je disciplína sama o sobě, je to jiné než hraní nebo natáčení. Koketuji s ní, objevuji ji.

hampl-fitko Rozhovor děláme v malé posilovně pod Vyšehradem K&K Family Fitness. Nechodí spíš známé tváře do velkých center, kde jsou více na očích?
Možná někdo ano, ale mě vyhovuje víc taková malá a útulná posilovna. Není to tu anonymní, jako v leckterých nablýskaných centrech.

Jak často cvičíte a co bylo prvotním impulsem?
Nikdy jsem k posilovně neměl vztah, nelákala mě. Před dvěma lety jsem začal, říkal jsem si, že to je dobrá šance, jak pro sebe něco udělat. Hecnul jsem se, že zkusím vydržet alespoň rok nevynechat cvičení ani jeden týden. Až do nucené pauzy kvůli koronaviru se mi to podařilo dva roky. Mám osobního trenéra, cvičím dvakrát až čtyřikrát týdně. Je to super nejen pro tělo, které se pravidelným posilováním zpevnilo, ale výborně si při cvičení i vyčistím hlavu.

Mělo to vliv i na vaše stravovací návyky?
Určitě ano, začal jsem si víc hlídat, co jím. Cvičení má určitá stravovací pravidla, která se snažím dodržovat. Lépe se mi i dodržuje pitný režim. Prostě, když pravidelně cvičíte, víc se hlídáte.


Hudba na hradbách Bastionu. Koncert Prahy 2

11. července 2020 v 09:14

Radnice druhé městské části pokračuje v pořádání koncertů na Bastionu, v červenci se koncert koná v úterý 14.

Praha v množném čísle. Jak město viděli obrozenci, romantici, pražští Němci i plejáda autorů 20. století?

9. července 2020 v 10:32

Povídková antologie Praha v množném čísle obsahuje pětadvacet tematických textů, od Tyla a Světlé přes Čapka a Hrabala po Kahudu nebo Pachtovou.

Vinařský deník: Kniha, která servíruje víno prostě jinak

9. července 2020 v 10:09

Vinařský deník je druhým literárním počinem Daniela Jahna. Nová próza beletristickou formou deníkových zápisů mapuje vinařské práce v průběhu roku, tedy pěstování vinné révy a výrobu vína. Text je pojat v odlehčeném stylu „Betty MacDonaldové“, tedy jak se to dělat má, i jak se to dělat nemá, co...

Praha 1 zve do Galerie u Lanové dráhy

9. července 2020 v 09:32

Začátkem června byla slavnostně otevřela nová Galerie u Lanové dráhy pod Petřínem. Malá Strana tak získala další uměleckou galerii. Galerie u Lanové dráhy pořádá výstavy a umělecky zaměřené akce, kde zároveň můžete zakoupit krásný autorský šperk od českých...

U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Praha fotografická. Výstava na Staroměstské radnici

8. července 2020 v 19:37

Společnost přátel fotografie, Svaz českých fotografů a Hmateliér zvou na výstavu Praha fotografická a doprovodnou výstavu děl nevidomých sochařů Naslepo.

Další články
Nahoru