Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech
Ladislav Hampl a Kristýna Frejová ve hře Divadla Ungelt Jak zabít komika. Nejbližší představení bude 10. června v prostorách Divadla Metro na Národní. Foto: divadloungelt.cz

Ladislav Hampl po nucené pauze už vyhlíží konec hereckého půstu, hostuje v několika pražských divadlech

Před více než dvěma lety se Ladislav Hampl rozhodl, že se uživí jako divadelní herec. Hvězda televizních seriálů Okresní přebor a Vyprávěj proto nyní zažívá profesně velmi krušné období, protože divadla byla přes dvě měsíce zavřená, jejich restart se navíc rozbíhá pomalu. „Je to zkouška nervů, ale popasuji se s tím. Svobodné povolání prostě taková rizika přináší,“ říká herec původem z Liberce, který má svou pracovní činnost spojenou především s Prahou.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu zakázala vláda od 13. března i veškerá hudební, filmová a další umělecká představení. V jakém stavu vás to profesně zastihlo?
Už jen pár týdnů zbývalo do české premiéry komedie Neperte se, prosím vás! od izraelského dramatika Gur Korena. Premiéra v Divadle Palace měla být 6. dubna, bude až 15. září. Když zkoušíte hru, tak víceméně děláte zadarmo a honorář máte, až když hrajete. Na září jsou v plánu dvě veřejné generálky a zmíněná premiéra, na říjen pak tři reprízy. Tak věřím, že podzimní termíny už se zase neodsunou.

Uvidí vás pražští diváci na letních divadelních scénách?
Ano, na několika. Na venkovní scéně Ungeltu, která je na hradčanském Novém Světě, dále na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě, kde hraji v Hamletovi, a také pod žižkovským vysílačem na scéně divadla Kalich. Mrzí mě, že venkovní scény mají určený limit návštěvníků, takže se na hru dostane méně lidí, než bývalo zvykem. Přijde mi to nelogické, dělat omezení na venek, přitom například při cestování metrem v uzavřeném prostoru limity nejsou.

Než se rozjede naplno podzimní sezóna, budete si vydělávat i jinak, než hraním?
Musím, úspory se krátí, přeci jen život v Praze něco stojí. Nějakou rezervu sice ještě mám, ale tenčí se. Už nyní brigádně rozvážím jídlo pro jednu dejvickou hospodu, v létě k tomu budu navíc čepovat pivo na koupališti Petynka.

V jakých divadlech hrajete?
Už několik let ve hře Terminus v Divadle v Celetné, od září se tam sídlí divadlo Verze, kde mám „one man show“ Sudí. V Divadle Ungelt hraji ve dvou hrách – Jak zabít komika a To mám ale kliku. Ve dvou představeních hraji i v Divadle Kalich – Pro tebe cokoliv a Lady Oskar. A v Divadle Na Zábradlí to je hra Anamnéza. V Komorním divadle Kalich (dříve Divadlo v Rytířské, pozn aut.) budu od podzimu zkoušet hru Zběsilá jízda, premiéra má být v prosinci.

Prý vás baví i moderování..
Ano, je to pravda, snad se to zase rozjede. V polovině března jsem měl moderovat ples v Liberci pro jednu firmu, bohužel i tato akce musela být zrušena. Moderování je disciplína sama o sobě, je to jiné než hraní nebo natáčení. Koketuji s ní, objevuji ji.

hampl-fitko Rozhovor děláme v malé posilovně pod Vyšehradem K&K Family Fitness. Nechodí spíš známé tváře do velkých center, kde jsou více na očích?
Možná někdo ano, ale mě vyhovuje víc taková malá a útulná posilovna. Není to tu anonymní, jako v leckterých nablýskaných centrech.

Jak často cvičíte a co bylo prvotním impulsem?
Nikdy jsem k posilovně neměl vztah, nelákala mě. Před dvěma lety jsem začal, říkal jsem si, že to je dobrá šance, jak pro sebe něco udělat. Hecnul jsem se, že zkusím vydržet alespoň rok nevynechat cvičení ani jeden týden. Až do nucené pauzy kvůli koronaviru se mi to podařilo dva roky. Mám osobního trenéra, cvičím dvakrát až čtyřikrát týdně. Je to super nejen pro tělo, které se pravidelným posilováním zpevnilo, ale výborně si při cvičení i vyčistím hlavu.

Mělo to vliv i na vaše stravovací návyky?
Určitě ano, začal jsem si víc hlídat, co jím. Cvičení má určitá stravovací pravidla, která se snažím dodržovat. Lépe se mi i dodržuje pitný režim. Prostě, když pravidelně cvičíte, víc se hlídáte.


Autor: puc

Jaký bude parčík U Dobráků? Přijďte diskutovat

Dnes v 11:35

Místní Agenda 21 a Odbor životního prostředí Prahy 13 zvou na veřejné projednání týkající se parčíku v ulici U Dobráků. Přijďte diskutovat a vyjádřit se k možným úpravám parku.

Radnice Prahy 4 podpoří zdobení stromků v ulicích

Dnes v 10:04

Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Stejně tomu bude i letos.

Praha 14 píše kroniku

Včera ve 13:13

Přestože městské části Praha 14 bude teprve 27 let, historie jejího území sahá do podstatně vzdálenější minulosti.

Kde do konce října nepoteče voda

Včera v 10:31

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Psí hřiště Opatovská je uzavřeno

Včera v 08:38

Praha 11 upozorňuje na uzavření psího hřiště v Opatovské ulici od středy 20. října.

Od Rusalky k Libuši. Koncert v obřadní síni vysočanské radnice

Včera v 07:08

Praha 9 zve dnes, 21. října, do obřadní síně vysočanské radnice. Pokračuje zde cyklus koncertů, který začne v 19 hodin programem Od Rusalky k Libuši, v podání Elišky Weissové /dramatický soprán/ a Ladislavy Kaspříkové /klavír/.

Douglaska tisolistá bude na Vánoce ozdobena

20. října 2021 ve 20:44

Dnešní Mezinárodní den stromů si v Praze 11 připomněli vysazením douglasky tisolisté před Komunitním centrem Matky Terezy v Hájích.

Praha 4: Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal

20. října 2021 v 09:53

Navštěvujete rádi Branické skály a máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě radnice Prahy 4? Městská část připravila anketu.

Večer portugalské hudby v podání Loucas no Fado v Praze 5

20. října 2021 v 09:17

Koncert portugalského šansonu vznikl ve spolupráci portugalských zastupitelských úřadů Portugalska, Kobky 9ítka a firmy Likor. Cílem je seznámit širší veřejnost s portugalským hudebním stylem „fado“ a portugalskými víny.

Cukrárna Astra v Perlovce zůstane

20. října 2021 v 09:12

Radní Prahy 1 včera rozhodli, že oblíbená cukrárna Astra Evy Hruškové zůstane i nadále v Perlové 8, a to do března 2026 s možností opce o dalších pět let.

Začíná festival Tóny nad městy

20. října 2021 v 05:42

Praha 9 zve ve středu 20. října od 19 hodin na zahajovací koncert XX. ročníku mezinárodního hudebního festivalu „Tóny nad městy“. V obřadní síni vysočanské radnice Prahy 9 se setkáte s vynikajícím duem, složeným z mezzosopranistky Edity Randové a klavíristy Stanislava...

S Vánočním koncertem se Michal Prokop vrací do Lucerny

19. října 2021 ve 14:21

Zpěvák a skladatel Michal Prokop se svou skupinou Framus Five a řadou hostů zve na Vánoční koncert ve Velkém sále pražské Lucerny 21. prosince.

Další články
Nahoru