dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Lábus na schodech, Lipský na nástupišti, Růža v Edenu. Ludvík nafotil osobnosti žijící v Praze 10
Vernisáže se zúčastnili starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, fotograf Jakub Ludvík a místostarostka Radmila Kleslová (zleva). V pozadí fotka Dany Morávkové.

Lábus na schodech, Lipský na nástupišti, Růža v Edenu. Ludvík nafotil osobnosti žijící v Praze 10

Řada osobností Prahy 10 se sešla na čtvrteční vernisáži uznávaného českého fotografa Jakuba Ludvíka v prostorách nové obřadní síně zrekonstruovaného Vršovického zámečku. Ludvík zachytil osobnosti žijící v Praze 10 na nejrůznějších místech desátého pražského obvodu.

„Jsou to unikátní fotografie, které dokazují, že městská část Praha 10 má řadu výjimečných obyvatel z mnoha oborů společenského života. Navíc poukazují na místa, která jsou svou historií nebo jedinečností určitými dominantami našeho obvodu,“ popisovala zástupkyně starosty městské části Praha 10 Radmila Kleslová, která celou akci organizovala a měla nad ní záštitu. Vernisáže se zúčastnil i starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík.

Na fotografiích Jakuba Ludvíka je možné vidět známé herce jako například Jiřího Lábuse na vršovických schodech, Jana Skopečka u kostela Svatého Mikuláše ve Vršovicích či Lubomíra Lipského na nástupišti Vršovického nádraží.

Před Vršovickým zámečkem je zachycena zpěvačka Helena Zeťová a před kostelem Narození panny Marie v Záběhlicích přednosta oddělení klinické biochemie, hematologie a imunologie nemocnice Na Homolce Prof. MUDr. Josef Hyánek, DRsc. Mezi sportovními osobnostmi nechybí hokejová legenda a trenér HC Slavia Praha Vladimír Růžička, kde jinde než před stadionem v Edenu.

judr-kleslova-d-moravkova-nahled

Místostarostka Prahy 10 Radmila Kleslová (vlevo) a herečka Dana Morávková

Unikátní vernisáž si bude možné prohlédnout v sobotu u příležitosti Dne otevřených dveří nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku, a to od 10 do 18 hodin. Vidět ji následně dostanou šanci i žáci základních škol v rámci prohlídek Vršovického zámečku, o což školy projevily zájem.

„Jsme přesvědčeni, že právě pro školáky bude vernisáž fotografií Jakuba Ludvíka vhodným doplněním prohlídky Vršovického zámečku, během které si současně přiblíží významné osobnosti žijící v Praze 10,“ dodala zástupkyně starosty Kleslová.


Autor: Renata Rákosová

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru