Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Laboratoře Synlab nově nabízí možnost podstoupení antigenního testu samoplátcům

Společnost Synlab zavedla od února na svých odběrových pracovištích sloužících pro odběry na vyšetření infekce SARS-CoV-2 možnost antigenního testování pro samoplátce. Zájemci o tento typ vyšetření se musí, stejně jako na test PCR, předem objednat v online rezervačním systému. 

Cena vyšetření je 490 korun. „Služby mohou využít lidé, kteří podstoupili vyšetření infekce SARS-CoV-2 metodou PCR s pozitivním záchytem onemocnění, a pojišťovna jim tak antigenní test po dobu 90 dní od vyšetření nehradí. Pomoci může také osobám, které nejsou pojištěny v České republice, nebo pendlerům, kteří mohou mít potřebu častějšího testování, než je stanovený limit jednou za tři dny pro vyšetření zdarma, “ vysvětluje vedoucí laboratoří MUDr. Jarmila Bečvářová. Výsledek antigenního testu mají pacienti k dispozici na místě na počkání, a to standardně do 15–20 minut od odběru.

Synlab nabízí již od jara také možnost testování infekce SARS-CoV-2 metodou PCR. Na vyhrazených odběrových pracovištích ho mohou podstoupit jak lidé indikovaní lékařem, tak samoplátci. Ti za něj zaplatí 1490 korun bez potvrzení bezinfekčnosti, s ním o sto korun více, tedy 1590 korun. Stejně jako u antigenních testů platí i pro vyšetření metodou PCR nutnost předchozího objednání v online rezervačním systému na webu www.synlab.cz/covid-19.
Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru