dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Laboratoře a učeny za 360 milionů

Za účasti předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, ministra zemědělství Mariana Jurečky a dalších vrcholných zástupců ministerstev školství, životního prostředí, České konference rektorů i Magistrátu hl. m. Prahy a vedení České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) bude dnes ve 12 hodin slavnostně otevřeno Mezifakultní centrum environmentálních věd II. 

Objekt bude sloužit především Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a Fakultě životního prostředí (ČZU). Nové učebny, studovny, knihovny, laboratoře, přípravny, sbírky, ateliéry, sklady, pracoviště pedagogů se rozprostírají na ploše přes 5 500 m2. Nový objekt zahrnuje i podzemní garáže, zasedací místnosti a odpočinkové a komunikační koridory včetně zelené střechy.

Realizace trvala 13 měsíců a stála přibližně 320 milionů korun. Dotací ve výši 260 milionů korun se na projektu podílelo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Název nového centra je symbolický. Jednak jde již o druhé mezifakultní centrum, což dokládá dynamický rozvoj České zemědělské univerzity a také fakt, že důležité poznatky jsou dnes často získávány právě na pomezí různých oborů. Název ale také podtrhuje přidanou hodnotu jedinečného kampusu ČZU, který svojí koncepcí podporuje mezifakultní spolupráci s pozitivním přínosem pro celou společnost. Pro ilustraci spolu s MCEV II zahajuje svoji činnost také nově zbudované Mezifakultní centrum pokročilé analýzy zemědělských produktů, kde budou na přístrojích pořízených v rámci OP VaVpI prováděny špičkové analýzy různých typů zemědělských komodit.
Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru