dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Labe je bohatší o pstruhy. Jakub Vágner a děti z Jilemnice jich vysadili tunu
Projekt Cesta pstruha navrací lososovité ryby do našich řek. Foto: Archiv

Labe je bohatší o pstruhy. Jakub Vágner a děti z Jilemnice jich vysadili tunu

Vodohospodářská společnost Veolia Česká republika, Nadační fond Veolia spolu s neziskovou organizací Sladkovodní giganti známého rybáře a ochranáře Jakuba Vágnera uspořádaly dnes v rámci projektu Cesta pstruha další vysazení pstruhů do Labe ve Špindlerově Mlýně.

S Jakubem Vágnerem vysadily děti z Jilemnice tunu tříkilových pstruhů. Před samotným vysazením Jakub připravil přednášku pro děti a na místě samotném jej děti zahrnuly otázkami. Dětem u Labe vyprávěl, že je to opravdu velice namáhavá práce, kterou určitě nebude moci dělat ve starším věku. Pro letošní rok má přichystány dva projekty, a to u nás. V jednom z nich bude děti učit přežívat v přírodě bez technických a civilizačních vymožeností.

jv-deti-1-nahled

V rámci projektu Cesta pstruha bylo postupně vysazeno již více než 9 tun ryb. V letech 2011 a 2012 probíhalo vypouštění do řeky Střely v městečku Plasy na Plzeňsku, od roku 2013 byl projekt rozšířen i na řeku Labe.

„Pstruhy jsme vypouštěli už pátým rokem a máme radost, že jich tolik přežívá. Je to i díky čistším řekám, do kterých se vrací díky novým a rekonstruovaným čistírnám odpadních vod mnohem kvalitnější voda než v minulosti,“ řekla Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace Veolia ČR pro oblast Čechy.

 jv-deti-2-nahled Dno Labe si v této lokalitě zachovává horský ráz, což je pro tento druh původem horské ryby přímo ideální. K vysazení byl vybrán takový úsek toku řeky, aby byly ryby také co nejvíce chráněny od náletů kormoránů.

jv-deti-3-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

jv-deti-4-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

jv-pstruh-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

jv-pstruh-n-nahled

 


Další články
Nahoru