dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Labe bude bohatší o pstruhy. Ve středu je vypustí Jakub Vágner
Ve středu vypustí Jakub Vágner do Labe další várku pstruhů. Foto: Archiv

Labe bude bohatší o pstruhy. Ve středu je vypustí Jakub Vágner

Již více než šest tun pstruhů vysadila v rámci projektu „Cesta pstruha“ od roku 2011 do volné přírody vodohospodářská společnost Veolia. Spolupracuje při tom s občanským sdružením Sladkovodní giganti, neziskovou organizací světově proslulého rybáře a dobrodruha Jakuba Vágnera, který ve středu 22. dubna do Labe ve Špindlerově Mlýně vypustí další várku pstruhů. Na prospěšném projektu se podílí i Nadační fond Veolia.

Kvalita vody v řekách, včetně Labe, se díky vybudovaným čistírnám odpadních vod a modernizaci jejich technologií značně zlepšila, takže se pstruzi i jiné lososovité ryby mohou vrátit do svých původních domovů.

Projekt „Cesta pstruha“ si klade za cíl návrat lososovitých ryb (lipan podhorní, pstruh duhový, hlavatka podunajská, a především pstruh obecný potoční) hlavně do lokalit, které se vyznačují mimořádnou čistotou vody, ke které přispívají svou činností i čistírny odpadních vod.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru