Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkáníVíkend

Kytkobraní v Atriu: Květinový swap, marmelády i zavařeniny

3. 9. 2023
Pokud máte rádi marmelády, zavařené ovoce nebo okurky a chcete se podělit o tajný marmeládový či zavařovací tip, můžete přijít v neděli 3. září od 13 do 18 hodin do Atria na Žižkově.

To do atmosféry podzimu vstupuje zavařovacím Kytkobraním. Nakoupíte ty nejlepší marmelády a zavařeniny z okolí, vyswapujete, co jste si za léto zavařili. Čeká vás workshop marmelád, debata s Julianou Fišerovou, chybět nebude trh lokálních marmeládových a zavařeninových výrobků, tradiční květinový swap a poradna nebo beaty Dj Koxoye.

Vstupné je dobrovolné, workshop je zpoplatněn (120 Kč/os).

Program:
15:00–16:00
Debata s Julianou Fišerovou alias Maškrtnicí (z pořadu Ve vlastní šťávě / Radio Wave) a hostkami – marmeládovými tvůrkyněmi. Těšit se můžete na Petru Pekáčovou (marmelády Corona), Hanu Šindlerovou (Marmelády s příběhem) a Elišku Kováříkovou z Výzkumného ústavu potravinářského Praha, která vás zasvětí do tajů zavařování.

16:30–18:00
Workshop marmelád – marmelády Corona / nutná rezervace

Po celou dobu akce od 13 do 18 hodin:
Rostlinný swap
Květinová poradna
Swap marmelád a zavařenin
Prodej marmelád, zavařenin a ovoce
DJ Koxoy

Čajkovského 12a, Praha 3.Autor: Alo

Den dětí s IZS se bude konat v Parku Přátelství

Dnes v 19:26

Ve čtvrtek 30. května se v proseckém Parku Přátelství bude konat tradiční akce Den dětí s IZS.

Onkopacienti oslaví život pohybem

Dnes v 11:36

Pohyb má být nedílnou součástí života, poskytuje celou řadu benefitů pro fyzickou i duševní kondici – a to jak u zdravých osob, tak u lidí s probíhající nebo ukončenou léčbou rakoviny. Jasně to potvrzují nejen vědecké studie, ale také osobní zkušenosti samotných pacientek a...

Folkové Podviní 2024

Dnes v 05:50

Devatenáct let folku a trampské muziky v kamenném hradišti vysočanského Podviní v Praze 9. Festival Folkové Podviní 2024 se koná 6. června od 16:30 hodin.

Meandry Botiče s průvodcem

Včera ve 20:41

Běžecké trasy s průvodcem – pohyb na čerstvém vzduchu a nepoznaná krajina Prahy 10. Běh po městské části je skvělý způsob, jak ji prozkoumat a zároveň si udržet kondici.

Tradiční 111. Primátorky startují v pátek

Včera v 17:13

V pátek 31. května odstartují soutěže mládežnických kategorií a vrchol celého víkendu bude v neděli 2. června, kdy se uskuteční závod osmiveslic.

Národopisné dny

Včera v 10:53

Národopisné dny v Národopisném muzeu Národního muzea a přilehlé zahradě Kinských od 31. května do 1. června.

Necvakejte, foťte! Workshop v Praze 13

Včera v 09:52

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami proběhl další workshop Necvakejte, foťte!, který dětem přináší možnost přemýšlet o fotografii a naučit se pořizovat skvělé snímky  pod dohledem  profesionálních fotografů. Projekt organizuje od rok 2021 Czech Photo, které sídlí v Czech Photo Centre v Nových...

Žižkovské pivobraní

Včera v 07:08

O víkendu 31. května a 1. června se milovníci piva opět sjedou na Parukářku do Prahy 3, kde na ně budou čekat více než tři desítky minipivovarů. Na pódiu nebude chybět hudební doprovod a další doprovodný program pro malé i velké.

Ošetření stromů v ulicích Benešovská a U Zdravotního ústavu

27. května 2024 v 08:53

V týdnu od 27. května bude probíhat arboristické ošetření stromů v Benešovské ulici, v úseku Ruská – Vlašimská a v části ulice U Zdravotního ústavu. Javory, které tvoří převážnou část stromořadí špatně snášejí městské prostředí a ve velké míře...

Vycházka s průvodcem: Staré Vršovice a jejich historie

27. května 2024 v 07:47

Trasa vycházky bude věnovaná objevování starých Vršovic, jejichž historie sahá do doby středověku. Uvidíte, kde bývaly staré vinice z doby Karla IV., kde se rozkládaly nejstarší usedlosti podél potoka Botiče a také, kde byla stará Vršovická tvrz či zajímavá vila...

Další články
Nahoru