Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli zatěžkávacím zkouškám bude Mánesův most pár dní neprůjezdný
Mánesův most při povodních v roce 2013. Foto: Jan Puci

Kvůli zatěžkávacím zkouškám bude Mánesův most pár dní neprůjezdný

Od středy 24. listopadu, v rámci komplexní diagnostiky Mánesova mostu, bude Technická správa komunikací (TSK) provádět statické a dynamické zatěžovací zkoušky, kopané sondy a odběr vývrtů z pilířů mostu z prostoru mostovky. Tyto práce si vyžádají kompletní uzavření mostu pro veškerou dopravu, které skončí v neděli 28. listopadu. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Podle Liškové budou také pokračovat práce na diagnostice mostu, které bez dlouhodobého omezení provozu začaly letos v červnu a skončí příští rok v dubnu.

„V rámci pětidenní výluky budou provedeny kopané sondy do vozovky, hloubkové geologické vrty do pilířů včetně jejich základů a hornin pod základy, pasportizace závad nosné konstrukce z mostní prohlížecí plošiny a z horního líce oblouků, statická zatěžovací zkouška pomocí nákladních vozů a dynamická zatěžovací zkouška,“ popsala Lišková.

Zatímco chodci se přes most dostanou po chodníku na jižní straně (blíže ke Karlovu mostu), tramvajová a automobilová doprava se na dopravní stavbě zastaví.

Objízdné trasy povedou po nábřeží Edvarda Beneše, přes Čechův most, Dvořákovo nábřeží a ulicí 17. listopadu. Opačným směrem pak Křížovnickou ulic, ulicí 17. listopadu a Pařížskou a přes Čechův most.

Mánesův most je desátý most po proudu řeky Vltavy o délce 186 metrů a spojuje staroměstské Palachovo náměstí a malostranský Klárov. Přibližuje tak oblast Bubenče, Dejvic, Břevnova a Střešovic směrem k centru.


Autor: puc
Další články
Nahoru