Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli zatěžkávacím zkouškám bude Mánesův most pár dní neprůjezdný
Mánesův most při povodních v roce 2013. Foto: Jan Puci

Kvůli zatěžkávacím zkouškám bude Mánesův most pár dní neprůjezdný

Od středy 24. listopadu, v rámci komplexní diagnostiky Mánesova mostu, bude Technická správa komunikací (TSK) provádět statické a dynamické zatěžovací zkoušky, kopané sondy a odběr vývrtů z pilířů mostu z prostoru mostovky. Tyto práce si vyžádají kompletní uzavření mostu pro veškerou dopravu, které skončí v neděli 28. listopadu. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Podle Liškové budou také pokračovat práce na diagnostice mostu, které bez dlouhodobého omezení provozu začaly letos v červnu a skončí příští rok v dubnu.

„V rámci pětidenní výluky budou provedeny kopané sondy do vozovky, hloubkové geologické vrty do pilířů včetně jejich základů a hornin pod základy, pasportizace závad nosné konstrukce z mostní prohlížecí plošiny a z horního líce oblouků, statická zatěžovací zkouška pomocí nákladních vozů a dynamická zatěžovací zkouška,“ popsala Lišková.

Zatímco chodci se přes most dostanou po chodníku na jižní straně (blíže ke Karlovu mostu), tramvajová a automobilová doprava se na dopravní stavbě zastaví.

Objízdné trasy povedou po nábřeží Edvarda Beneše, přes Čechův most, Dvořákovo nábřeží a ulicí 17. listopadu. Opačným směrem pak Křížovnickou ulic, ulicí 17. listopadu a Pařížskou a přes Čechův most.

Mánesův most je desátý most po proudu řeky Vltavy o délce 186 metrů a spojuje staroměstské Palachovo náměstí a malostranský Klárov. Přibližuje tak oblast Bubenče, Dejvic, Břevnova a Střešovic směrem k centru.


Autor: puc

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru