dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Kvůli začátku letních prázdnin obsypou dopravní policisté pražské silnice. Víme, které
Ilustrační foto: archiv

Kvůli začátku letních prázdnin obsypou dopravní policisté pražské silnice. Víme, které

Během prvního prázdninového víkendu se policisté zaměří na všechny výjezdové a nejvíc zatížené komunikace v metropoli, jelikož se každý rok na začátku prázdnin setkávají s dopravními komplikacemi v souvislosti s velkým počtem řidičů, kteří odjíždí na dovolenou.

„A právě z tohoto důvodu jsme vyčlenili bezmála stovku policistů z dopravní služby, kteří se zaměří na kontrolu řidičů a především na plynulost silničního provozu,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Posílené jsou také hlídky „nehodářů“ kvůli rychlému řešení případných dopravních nehod. Na Pražském okruhu, Jižní Spojce a na rychlostní silnici R1 budou dopravní policisté s policejními Passaty dohlížet na překračování nejvyšší povolené rychlosti.

„Již nyní bychom proto rádi apelovali na všechny řidiče, aby pro odjezd na prázdniny, pokud je to jen trošku možné, zvolili raději pozdní večerní hodiny v pátek, či některý z víkendových dní, a vyhnuli se tak očekávaným zácpám,“ dodala Hana Jeřábková.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru