Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze
Ilustrační foto: Freeimages.com

Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze

Policisté hledají lidi, ze kterých podvodník pod záminkou, že si zabouchl klíče od bytu, mámil peníze. Napálených mohou být podle odhadů vyšetřovatelů desítky, zatím se ví o čtrnácti. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu vazebně stíhají osmadvacetiletého muže, který podváděl a okrádal lidi po celé Praze.

„V tuto chvíli je zadokumentováno čtrnáct případů, které měly vždy podobný způsob provedení,“ uvedl policejní mluvčí.

Pachatel si nejprve vyhlédl velký panelový domů, do kterého se pod nějakou záminkou dostal. Pak zazvonil na náhodně vybraný byt a poškozeným tvrdil, že je soused, který se nedávno přistěhoval, proto ho neznají. Pak jim řekl, že si zabouchl byt a potřebuje půjčit peníze na zámečníka s tím, že je ještě večer vrátí.

„Samozřejmě celý příběh byl vymyšlený, peníze končily u něj v kapse a následně u drogového dealera. Muž totiž bral heroin a denně potřeboval sehnat 1500 korun na dávku,“ popsal Daněk.

Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy porušování domovní svobody, podvod a krádež, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Touto cestou se obracíme na další případné poškozené, aby se ozvali na linku 158, jestliže byli tímto způsobem také podvedeni. Je totiž předpoklad, že takových případů mohou být po Praze nebo celé České republice desítky,“ dodal Jan Daněk.

Pachatel byl podle něj v minulosti již za stejnou trestnou činnost odsouzen, kdy mu kriminalisté prokázali těchto skutků 48 se škodou 60 tisíc korun. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců s odkladem na tři roky. Nyní je muž stále v podmínce.


Autor: puc

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru