Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze
Ilustrační foto: Freeimages.com

Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze

Policisté hledají lidi, ze kterých podvodník pod záminkou, že si zabouchl klíče od bytu, mámil peníze. Napálených mohou být podle odhadů vyšetřovatelů desítky, zatím se ví o čtrnácti. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu vazebně stíhají osmadvacetiletého muže, který podváděl a okrádal lidi po celé Praze.

„V tuto chvíli je zadokumentováno čtrnáct případů, které měly vždy podobný způsob provedení,“ uvedl policejní mluvčí.

Pachatel si nejprve vyhlédl velký panelový domů, do kterého se pod nějakou záminkou dostal. Pak zazvonil na náhodně vybraný byt a poškozeným tvrdil, že je soused, který se nedávno přistěhoval, proto ho neznají. Pak jim řekl, že si zabouchl byt a potřebuje půjčit peníze na zámečníka s tím, že je ještě večer vrátí.

„Samozřejmě celý příběh byl vymyšlený, peníze končily u něj v kapse a následně u drogového dealera. Muž totiž bral heroin a denně potřeboval sehnat 1500 korun na dávku,“ popsal Daněk.

Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy porušování domovní svobody, podvod a krádež, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Touto cestou se obracíme na další případné poškozené, aby se ozvali na linku 158, jestliže byli tímto způsobem také podvedeni. Je totiž předpoklad, že takových případů mohou být po Praze nebo celé České republice desítky,“ dodal Jan Daněk.

Pachatel byl podle něj v minulosti již za stejnou trestnou činnost odsouzen, kdy mu kriminalisté prokázali těchto skutků 48 se škodou 60 tisíc korun. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců s odkladem na tři roky. Nyní je muž stále v podmínce.


Autor: puc

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Další články
Nahoru