Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze
Ilustrační foto: Freeimages.com

Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze

Policisté hledají lidi, ze kterých podvodník pod záminkou, že si zabouchl klíče od bytu, mámil peníze. Napálených mohou být podle odhadů vyšetřovatelů desítky, zatím se ví o čtrnácti. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu vazebně stíhají osmadvacetiletého muže, který podváděl a okrádal lidi po celé Praze.

„V tuto chvíli je zadokumentováno čtrnáct případů, které měly vždy podobný způsob provedení,“ uvedl policejní mluvčí.

Pachatel si nejprve vyhlédl velký panelový domů, do kterého se pod nějakou záminkou dostal. Pak zazvonil na náhodně vybraný byt a poškozeným tvrdil, že je soused, který se nedávno přistěhoval, proto ho neznají. Pak jim řekl, že si zabouchl byt a potřebuje půjčit peníze na zámečníka s tím, že je ještě večer vrátí.

„Samozřejmě celý příběh byl vymyšlený, peníze končily u něj v kapse a následně u drogového dealera. Muž totiž bral heroin a denně potřeboval sehnat 1500 korun na dávku,“ popsal Daněk.

Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy porušování domovní svobody, podvod a krádež, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Touto cestou se obracíme na další případné poškozené, aby se ozvali na linku 158, jestliže byli tímto způsobem také podvedeni. Je totiž předpoklad, že takových případů mohou být po Praze nebo celé České republice desítky,“ dodal Jan Daněk.

Pachatel byl podle něj v minulosti již za stejnou trestnou činnost odsouzen, kdy mu kriminalisté prokázali těchto skutků 48 se škodou 60 tisíc korun. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců s odkladem na tři roky. Nyní je muž stále v podmínce.


Autor: puc

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

Včera v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru