Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze
Ilustrační foto: Freeimages.com

Kvůli zabouchnutým klíčům potřebuji půjčit na zámečníka. Muž na drogách mámil z lidí peníze

Policisté hledají lidi, ze kterých podvodník pod záminkou, že si zabouchl klíče od bytu, mámil peníze. Napálených mohou být podle odhadů vyšetřovatelů desítky, zatím se ví o čtrnácti. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu vazebně stíhají osmadvacetiletého muže, který podváděl a okrádal lidi po celé Praze.

„V tuto chvíli je zadokumentováno čtrnáct případů, které měly vždy podobný způsob provedení,“ uvedl policejní mluvčí.

Pachatel si nejprve vyhlédl velký panelový domů, do kterého se pod nějakou záminkou dostal. Pak zazvonil na náhodně vybraný byt a poškozeným tvrdil, že je soused, který se nedávno přistěhoval, proto ho neznají. Pak jim řekl, že si zabouchl byt a potřebuje půjčit peníze na zámečníka s tím, že je ještě večer vrátí.

„Samozřejmě celý příběh byl vymyšlený, peníze končily u něj v kapse a následně u drogového dealera. Muž totiž bral heroin a denně potřeboval sehnat 1500 korun na dávku,“ popsal Daněk.

Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy porušování domovní svobody, podvod a krádež, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Touto cestou se obracíme na další případné poškozené, aby se ozvali na linku 158, jestliže byli tímto způsobem také podvedeni. Je totiž předpoklad, že takových případů mohou být po Praze nebo celé České republice desítky,“ dodal Jan Daněk.

Pachatel byl podle něj v minulosti již za stejnou trestnou činnost odsouzen, kdy mu kriminalisté prokázali těchto skutků 48 se škodou 60 tisíc korun. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců s odkladem na tři roky. Nyní je muž stále v podmínce.


Autor: puc

Agresivní opilec skončil na záchytce

29. listopadu 2021 ve 13:25

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Vandal zaútočil na Národní technickou knihovnu

29. listopadu 2021 ve 13:13

Strážníci z Prahy 6 včera řešili případ muže, který kamenem rozbil skleněnou tabuli Národní technické knihovny a rozhazoval koše v okolí. 

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru