Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli vydatnému dešti hasiči v Praze vyjížděli k mnoha případům
Zásah hasičů po vydatných deštích. Foto: HZS Praha

Kvůli vydatnému dešti hasiči v Praze vyjížděli k mnoha případům

V pátek večer zasahovali pražští profesionální a dobrovolní hasiči do třiadvacáté hodiny u více než pětadvaceti událostí spojených s bouřkou a vydatným deštěm. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Nejvíce práce měli ve východní a jihovýchodní části Prahy. Jednalo se hlavně o laguny na komunikacích a čerpání vody ze zatopených prostor.

Vydatný déšť večer zkomplikoval dopravu na dálnici D1 u Prahy. Na pátém kilometru se vytvořila patnáct metrů dlouhá a dvacet centimetrů hluboká laguna, která omezila provoz. Hasiči na místě proto pročistili odtok podél a situace se zlepšila.

V Hostivaři museli odčerpat vodu ze zatopených komerčních prostor. Jednotka z centrální hasičské stanice také monitorovala tok Botiče v Nuslích, kde dosáhl druhého povodňového stupně. 

„Po 23. hodině v Praze déšť ustal, v noci pak ještě bylo několik přeháněk, proto jednotky ještě vyjely k několika událostem i v nočních hodinách,“ dodal mluvčí Kavka.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru