Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Kvůli vydatnému dešti hasiči v Praze vyjížděli k mnoha případům
Zásah hasičů po vydatných deštích. Foto: HZS Praha

Kvůli vydatnému dešti hasiči v Praze vyjížděli k mnoha případům

V pátek večer zasahovali pražští profesionální a dobrovolní hasiči do třiadvacáté hodiny u více než pětadvaceti událostí spojených s bouřkou a vydatným deštěm. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Nejvíce práce měli ve východní a jihovýchodní části Prahy. Jednalo se hlavně o laguny na komunikacích a čerpání vody ze zatopených prostor.

Vydatný déšť večer zkomplikoval dopravu na dálnici D1 u Prahy. Na pátém kilometru se vytvořila patnáct metrů dlouhá a dvacet centimetrů hluboká laguna, která omezila provoz. Hasiči na místě proto pročistili odtok podél a situace se zlepšila.

V Hostivaři museli odčerpat vodu ze zatopených komerčních prostor. Jednotka z centrální hasičské stanice také monitorovala tok Botiče v Nuslích, kde dosáhl druhého povodňového stupně. 

„Po 23. hodině v Praze déšť ustal, v noci pak ještě bylo několik přeháněk, proto jednotky ještě vyjely k několika událostem i v nočních hodinách,“ dodal mluvčí Kavka.


Autor: puc

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru