Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Kvůli vydatnému dešti hasiči v Praze vyjížděli k mnoha případům
Zásah hasičů po vydatných deštích. Foto: HZS Praha

Kvůli vydatnému dešti hasiči v Praze vyjížděli k mnoha případům

V pátek večer zasahovali pražští profesionální a dobrovolní hasiči do třiadvacáté hodiny u více než pětadvaceti událostí spojených s bouřkou a vydatným deštěm. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Nejvíce práce měli ve východní a jihovýchodní části Prahy. Jednalo se hlavně o laguny na komunikacích a čerpání vody ze zatopených prostor.

Vydatný déšť večer zkomplikoval dopravu na dálnici D1 u Prahy. Na pátém kilometru se vytvořila patnáct metrů dlouhá a dvacet centimetrů hluboká laguna, která omezila provoz. Hasiči na místě proto pročistili odtok podél a situace se zlepšila.

V Hostivaři museli odčerpat vodu ze zatopených komerčních prostor. Jednotka z centrální hasičské stanice také monitorovala tok Botiče v Nuslích, kde dosáhl druhého povodňového stupně. 

„Po 23. hodině v Praze déšť ustal, v noci pak ještě bylo několik přeháněk, proto jednotky ještě vyjely k několika událostem i v nočních hodinách,“ dodal mluvčí Kavka.


Autor: puc

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru