Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli silnému větru pražští hasiči zasahovali u více než stovky případů
Hasiči museli řešit převrácené kontejnery. Foto: HZS Praha

Kvůli silnému větru pražští hasiči zasahovali u více než stovky případů

V průběhu dnešního dne hasiči v hlavním městě zasahovali u více než stovky událostí v souvislosti se silným větrem. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

První případy hasiči v Praze evidovali již v ranních hodinách, většinou se jednalo o popadané větve. Do osmi hodin jednotky v Praze vyjížděly k necelé desítce událostí. Od 11. hodiny pak případů příbývalo a hasiči vyjížděli v průměru každé dvě minuty. 

„Ve zvýšené pohotovosti bylo v Praze 31 jednotek dobrovolných hasičů, které se průběžně během dne zapojovaly do zásahové činnosti,“ popsal Kavka.

Po 14. hodině se situace pomalu uklidňovala a zásahů ubývalo. Jednalo se o typické zásahy, spojené se silným větrem, tedy uvolněné plechy na střechách domů a popadané větve nebo stromy hrozící pádem. 

„Do 18 hodin evidujeme 108 události spojených se silným větrem," dodal Kavka. 

Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru