Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Kvůli silnému větru pražští hasiči zasahovali u více než stovky případů
Hasiči museli řešit převrácené kontejnery. Foto: HZS Praha

Kvůli silnému větru pražští hasiči zasahovali u více než stovky případů

V průběhu dnešního dne hasiči v hlavním městě zasahovali u více než stovky událostí v souvislosti se silným větrem. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

První případy hasiči v Praze evidovali již v ranních hodinách, většinou se jednalo o popadané větve. Do osmi hodin jednotky v Praze vyjížděly k necelé desítce událostí. Od 11. hodiny pak případů příbývalo a hasiči vyjížděli v průměru každé dvě minuty. 

„Ve zvýšené pohotovosti bylo v Praze 31 jednotek dobrovolných hasičů, které se průběžně během dne zapojovaly do zásahové činnosti,“ popsal Kavka.

Po 14. hodině se situace pomalu uklidňovala a zásahů ubývalo. Jednalo se o typické zásahy, spojené se silným větrem, tedy uvolněné plechy na střechách domů a popadané větve nebo stromy hrozící pádem. 

„Do 18 hodin evidujeme 108 události spojených se silným větrem," dodal Kavka. 

Autor: puc

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru