Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc
Ilustrace možného naplnění architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí. Vizualizace: IPR

Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc

Na základě velkého zájmu veřejnosti o urbanistickou studii Slunečního náměstí se vedení radnice Prahy 13 dohodlo s Institutem plánování a rozvoje (IPR) na prodloužení termínu k odevzdávání dotazníku k architektonicko-urbanistické studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí.

Pražský magistrát zadal na podzim roku 2019 IPR vytvořit koncepční architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí. Vytvořená studie řeší celé území v okolí stanice metra B Hůrka. 

Od 9. do 31. března měla veřejnost možnost podávat podněty. Kvůli velkému zájmu byl termín prodloužen a lidé mohou připomínkovat studii až do konce dubna. 

„Velký zájem obyvatel o diskusi vítáme. Plánování urbanistické podoby Slunečního náměstí je především o lidech, kteří tu žijí, a proto chceme získat co nejširší odezvu občanů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Než odešleme oficiální připomínky k budoucí podobě Slunečního náměstí, chceme získat názory co největšího počtu obyvatel, kterých se to bezprostředně týká a maximálně je zohlednit ve finální verzi studie,“ dodal. 

Urbanistickou studii „Sluneční náměstí a pěší korzo Seydlerova" si lze prohlédnout na www.iprpraha.cz/slunecni-namesti. Zde je možné vyplnit i on-line dotazník, který je k dispozici i v tištěné verze v informacích na Úřadě městské části Praha 13. 

Celý návrh představili v CAMPu samotní autoři studie ARCHUM společně s náměstkem primátora Petrem Hlaváčkem (za TOP 09). 

Záznam je možné zhlédnout na https://www.campuj.online/zive nebo na https://www.youtube.com/watch?=LTr6D0A4Ntw.


Autor: TZ, red

V šest U Kalicha

Dnes v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

Včera ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Včera v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Včera ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Další články
Nahoru