Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc
Ilustrace možného naplnění architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí. Vizualizace: IPR

Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc

Na základě velkého zájmu veřejnosti o urbanistickou studii Slunečního náměstí se vedení radnice Prahy 13 dohodlo s Institutem plánování a rozvoje (IPR) na prodloužení termínu k odevzdávání dotazníku k architektonicko-urbanistické studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí.

Pražský magistrát zadal na podzim roku 2019 IPR vytvořit koncepční architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí. Vytvořená studie řeší celé území v okolí stanice metra B Hůrka. 

Od 9. do 31. března měla veřejnost možnost podávat podněty pomocí nebo tištěného dotazníku. Kvůli velkému zájmu byl termín prodloužen a lidé mohou připomínkovat studii až do konce dubna. 

„Velký zájem obyvatel o diskusi vítáme. Plánování urbanistické podoby Slunečního náměstí je především o lidech, kteří tu žijí, a proto chceme získat co nejširší odezvu občanů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Než odešleme oficiální připomínky k budoucí podobě Slunečního náměstí, chceme získat názory co největšího počtu obyvatel, kterých se to bezprostředně týká a maximálně je zohlednit ve finální verzi studie,“ dodal. 

Urbanistickou studii „Sluneční náměstí a pěší korzo Seydlerova" si lze prohlédnout na www.iprpraha.cz/slunecni-namesti. Zde je možné vyplnit i on-line dotazník, který je k dispozici i v tištěné verze v informacích na Úřadě městské části Praha 13. 

Celý návrh představili v CAMPu samotní autoři studie ARCHUM společně s náměstkem primátora Petrem Hlaváčkem (za TOP 09). 

Záznam je možné zhlédnout na https://www.campuj.online/zive nebo na https://www.youtube.com/watch?=LTr6D0A4Ntw.


Autor: TZ, red

Praha 4 prodloužila nájemní smlouvu s Fidlovačkou

Dnes v 06:51

Divadlo Fidlovačka bude dál bavit diváky v Praze 4 Nuslích. Dnes byla prodloužena nájemní smlouva, kterou podepsali místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) se zástupci scény.

V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Včera v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

23. ledna 2022 v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

Další články
Nahoru