Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc
Ilustrace možného naplnění architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí. Vizualizace: IPR

Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc

Na základě velkého zájmu veřejnosti o urbanistickou studii Slunečního náměstí se vedení radnice Prahy 13 dohodlo s Institutem plánování a rozvoje (IPR) na prodloužení termínu k odevzdávání dotazníku k architektonicko-urbanistické studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí.

Pražský magistrát zadal na podzim roku 2019 IPR vytvořit koncepční architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí. Vytvořená studie řeší celé území v okolí stanice metra B Hůrka. 

Od 9. do 31. března měla veřejnost možnost podávat podněty. Kvůli velkému zájmu byl termín prodloužen a lidé mohou připomínkovat studii až do konce dubna. 

„Velký zájem obyvatel o diskusi vítáme. Plánování urbanistické podoby Slunečního náměstí je především o lidech, kteří tu žijí, a proto chceme získat co nejširší odezvu občanů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Než odešleme oficiální připomínky k budoucí podobě Slunečního náměstí, chceme získat názory co největšího počtu obyvatel, kterých se to bezprostředně týká a maximálně je zohlednit ve finální verzi studie,“ dodal. 

Urbanistickou studii „Sluneční náměstí a pěší korzo Seydlerova" si lze prohlédnout na www.iprpraha.cz/slunecni-namesti. Zde je možné vyplnit i on-line dotazník, který je k dispozici i v tištěné verze v informacích na Úřadě městské části Praha 13. 

Celý návrh představili v CAMPu samotní autoři studie ARCHUM společně s náměstkem primátora Petrem Hlaváčkem (za TOP 09). 

Záznam je možné zhlédnout na https://www.campuj.online/zive nebo na https://www.youtube.com/watch?=LTr6D0A4Ntw.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Další články
Nahoru