Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc
Ilustrace možného naplnění architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí. Vizualizace: IPR

Kvůli velkému zájmu bylo připomínkování studie proměny Slunečního náměstí prodlouženo o měsíc

Na základě velkého zájmu veřejnosti o urbanistickou studii Slunečního náměstí se vedení radnice Prahy 13 dohodlo s Institutem plánování a rozvoje (IPR) na prodloužení termínu k odevzdávání dotazníku k architektonicko-urbanistické studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí.

Pražský magistrát zadal na podzim roku 2019 IPR vytvořit koncepční architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí. Vytvořená studie řeší celé území v okolí stanice metra B Hůrka. 

Od 9. do 31. března měla veřejnost možnost podávat podněty pomocí nebo tištěného dotazníku. Kvůli velkému zájmu byl termín prodloužen a lidé mohou připomínkovat studii až do konce dubna. 

„Velký zájem obyvatel o diskusi vítáme. Plánování urbanistické podoby Slunečního náměstí je především o lidech, kteří tu žijí, a proto chceme získat co nejširší odezvu občanů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Než odešleme oficiální připomínky k budoucí podobě Slunečního náměstí, chceme získat názory co největšího počtu obyvatel, kterých se to bezprostředně týká a maximálně je zohlednit ve finální verzi studie,“ dodal. 

Urbanistickou studii „Sluneční náměstí a pěší korzo Seydlerova" si lze prohlédnout na www.iprpraha.cz/slunecni-namesti. Zde je možné vyplnit i on-line dotazník, který je k dispozici i v tištěné verze v informacích na Úřadě městské části Praha 13. 

Celý návrh představili v CAMPu samotní autoři studie ARCHUM společně s náměstkem primátora Petrem Hlaváčkem (za TOP 09). 

Záznam je možné zhlédnout na https://www.campuj.online/zive nebo na https://www.youtube.com/watch?=LTr6D0A4Ntw.


Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Dnes v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

Včera v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

Včera v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Návrhy do Participativního rozpočtu mohou občané Prahy 15 podávat již zítra

18. dubna 2021 v 10:44

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 13 se zapojí do Sbírky potravin

17. dubna 2021 ve 12:09

Za týden, v sobotu 24. dubna, proběhne po celé republice Sbírka potravin. Pokud nakoupíte v supermarketu, který je do sbírky zapojen, můžete přímo na místě věnovat část nákupu lidem v tísni. Vhodné jsou zejména trvanlivé potraviny, dětské výživy, drogistické zboží...

Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

17. dubna 2021 v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

17. dubna 2021 v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

17. dubna 2021 v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

17. dubna 2021 v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Další články
Nahoru