dnes
Čtvrtek - skorojasno
17°C
zítra
Pátek - polojasno
20°C
pozítří
Sobota - polojasno
21°C
Kvůli velké vodě nejezdí přívoz v Troji
Přívoz v Troji. Foto: Ropid

Kvůli velké vodě nejezdí přívoz v Troji

Dnes dopoledne byl po půl jedenácté zastaven provoz přívozu mezi Trojou a Císařským ostrovem. Důvodem je vysoký stav hladiny Vltavy. 

Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se v této lokalitě zřítila předloni v prosinci.  Jeho provoz byl kvůli vysokému stavu vody přerušen již několikrát.

Současné omezení by podle předpokladu organizace Ropid, která v Praze plánuje a organizuje MHD, by mělo trvat do sobotního rána, kdy by mohl být provoz obnoven. Bude to však záležet na dalším vývoji situace. Kvůli teplému počasí a tání sněhu se totiž zvyšují hladiny na řadě toků v Česku, Vltavu a její přítoky nevyjímaje.

Dočasný trojský přívoz má kapacitu 100 lidí a jezdí v zimě v pracovní dny od 07 do 19 hodin, o víkendech od 8 do 19 hodin. Přeprava je zdarma. V Praze je osm přívozů, většina jezdí jen od jara do podzimu.


Koncert skupiny Muse v neděli omezí dopravu

Včera ve 14:12

V neděli 26. května bude v souvislosti s koncertem britské skupiny Muse na letišti v Letňanech, kde se očekává velké množství návštěvníků, omezen provoz na některých komunikacích v okolí. 

V ulicích Komořan budou provedeny výkopové práce

Včera v 11:13

Komořany čekají od konce května výkopové práce, které budou provedené v chodnících. Naplánovány jsou do první červencové dekády, kdy budou pokládány optické kabely pro UPC.

Malostranská – Chotkovy sady: V neděli nepojedou tramvaje

Včera v 09:05

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 26. května od 8 hodin do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.   

Chotkovy sady – Malostranská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 09:00

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v sobotu 25. května od 8 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Chotkovy sady – Malostranská.

Bubenečský tunel - tubus A bude uzavřen

21. května 2019 v 08:02

Z důvodu závady na požárních čidlech v úseku části tubusu A bude uzavřen Bubenečský tunel – tubus A (směr Barrandovský most) 22. května od 0,30 hodin do 2,30 hodin.

Další články
Nahoru