dnes
Čtvrtek - jasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Kvůli velké vodě nejezdí přívoz v Troji
Přívoz v Troji. Foto: Ropid

Kvůli velké vodě nejezdí přívoz v Troji

Dnes dopoledne byl po půl jedenácté zastaven provoz přívozu mezi Trojou a Císařským ostrovem. Důvodem je vysoký stav hladiny Vltavy. 

Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se v této lokalitě zřítila předloni v prosinci.  Jeho provoz byl kvůli vysokému stavu vody přerušen již několikrát.

Současné omezení by podle předpokladu organizace Ropid, která v Praze plánuje a organizuje MHD, by mělo trvat do sobotního rána, kdy by mohl být provoz obnoven. Bude to však záležet na dalším vývoji situace. Kvůli teplému počasí a tání sněhu se totiž zvyšují hladiny na řadě toků v Česku, Vltavu a její přítoky nevyjímaje.

Dočasný trojský přívoz má kapacitu 100 lidí a jezdí v zimě v pracovní dny od 07 do 19 hodin, o víkendech od 8 do 19 hodin. Přeprava je zdarma. V Praze je osm přívozů, většina jezdí jen od jara do podzimu.


Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

Dnes v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

Včera v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Parkovací zóny v Praze 13? Odpoví průzkum mínění obyvatel

17. března 2019 v 06:28

V období od 18. března do 30. dubna bude v Praze 13 probíhat průzkum, jak obyvatelé pohlížejí na případné zavedení parkovacích zón.

Uzavření Bubenečského tunelu na víkend

15. března 2019 ve 14:53

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od soboty 16. března od 23 hodin do neděle 17. března do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru