dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Povodně 2013

Kvůli velké vodě je Senát bez vody. Ruší se úterní akce

Kancelář Senátu Parlamentu České republiky bezodkladně ruší veškeré akce plánované na zítřek. V budovách Senátu z důvodu rozvodněné Vltavy nefunguje kanalizace a neteče voda. „Kdybychom otevřeli výpustě, už by celý Senát byl minimálně metr pod vodou. Proto jsme přistoupili k řešení zásadního omezení provozu areálu Senátu,“ řekl vedoucí Kanceláře Senátu Jiří Uklein.

Uzavřena je také Valdštejnská zahrada. Senát s definitivní platností ruší zítřejší akce: 10.00 – konference na téma: „Jaroslav Šabata – politický filozof“, 11.00 – kulatý stůl „Družstva jako cesta k zaměstnanosti a udržitelnému rozvoji“, 17.00 – slavnostní zahájení výstavy „TELČ – filmová hvězda“, 18.00 – slavnostní zahájení výstavy „Světa světlo“.

Výjimkou jsou zítřejší schůze výborů (Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, který má na zítřek pozvané kandidáty na soudce Ústavního soudu, a Organizační výbor), které se zatím neruší.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru