dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Kvůli vadným kabelům v Blance se možná Praha obrátí na soud
Do stavby se v minulosti symbolicky zapojil i tehdejší primátor Bohuslav Svoboda z ODS (na smínku vlevo s lopatou). Foto: MHMP

Kvůli vadným kabelům v Blance se možná Praha obrátí na soud

Vedení hlavního města Prahy bude v souvislosti s průtahy otevření tunelového komplexu Blanka žádat náhradu škody. Pokud se nedohodne, možná se obrátí na soud, naznačil náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

„Tunel Blanka je smutné dědictví předchozích pražských vlád. Neustále na nás ze skříní vypadávají kostlivci a je přinejmenším paradoxní, že si například ODS vůbec dovolí něco kolem Blanky kritizovat. Každopádně naším úkolem teď je Blanku v co nejkratším termínu otevřít, ale musíme postupovat dle zákona, dbát na bezpečí řidičů a udělat vše pro to, aby Praze nevznikaly už další náklady u již tak předražené stavby,“ uvedl Dolínek.

Aktuálně brání otevření problém s kabely, které navlhly při přívalových deštích v červnu 2013. Vedení magistrátu nyní čeká na oficiální vyjádření soudního znalce, který zkoumá, kolik kabelů bude třeba vyměnit. To bude mít k dispozici do konce března. Zároveň však již nyní avizuje, že najde viníky současných problémů a bude žádat náhradu škody.

„Již jsem poslal zhotovitelům jasné dotazy, kdo a na základě čeho položil zjevně nevhodný typ kabelů a z jakého důvodu ležely tyto kabely údajně ve vodě po dobu několika měsíců. Upozornil jsem je, že Praha bude žádat náhradu škody. Již v tomto týdnu povedeme s dodavateli jednání o tom, zda uznají svou chybu a jsou připraveni ji napravit. Zároveň nechám v radě projednat a schválit, abychom se mohli v případě, že se nedohodneme, obrátit na soud,“ vysvětlil Dolínek.

Ten již v minulém týdnu zadal právnímu oddělení magistrátu pokyn, aby analyzovali smlouvy s dodavateli s cílem najít viníka problémů. „Možnosti jsou v zásadě dvě, buď naši předchůdci ve vedení Prahy podepsali špatné a pro město nevýhodné smlouvy, nebo dodavatelé neplní své smluvní závazky,“ dodal náměstek.


Další články
Nahoru