Dnes Pátek - skorojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli úbytku cestujících se prodloužily intervaly metra, odpovídá to prázdninovému provozu
Na lince B se prodloužily intervaly až o třicet sekund. Foto: JP

Kvůli úbytku cestujících se prodloužily intervaly metra, odpovídá to prázdninovému provozu

V pražské veřejné dopravě byly kvůli nižšímu počtu cestujících prodlouženy od dnešního dne ve špičkách intervaly metra. Stalo se tak v řádu od deseti do 40 sekund, na každé ze tří linek to je jinak. Intervaly budou prodlouženy od středy. Provoz metra končí od loňského 25. prosince do odvolání přibližně mezi 22:30 až 23:00. Intervaly jsou prodlouženy od začátku pandemie covidu-19 u metra i tramvají a autobusů.

„S ohledem na výrazný pokles počtu cestujících v metru, aktuálně jsme na 30 procentech počtu cestujících v období před koronavirem, dojde od středy k mírnému prodloužení intervalů metra. Jedná se o stejný režim jako o prázdninách, kdy je provoz dimenzován na úbytek 20 procent. Z toho je patrné, že i po tomto omezení bude kapacita nastavena asi trojnásobně větší, než by bylo skutečně potřeba," sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Největší prodloužení je na lince metra A, kde se ve špičce prodloužily intervaly o 30 až 40 sekund. U linky B to je o něco méně, a to v průměru o 20 až 30 sekund. Nejméně se nové opatření dotkne linky C, kde to je o deset až 20 sekund.

Počet cestujících klesl oproti stavu před pandemií v době největších omezení až o 85 procent. Na původní úroveň, kdy metro denně přepravilo asi 1,2 milionu lidí, se dosud nevrátil.

MHD tak celou dobu jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21:00 postupně končí denní provoz už po 22:00. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakrytý nos a ústa, zrušené je nastupování prvními dveřmi a zrušený byl prodej jízdenek u řidiče.


Opravy Chopinovy ulice

28. července 2021 v 09:18

V Chopinově ulici, mezi čísly popisnými 2 až 10, budou probíhat stavební práce.

Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Další články
Nahoru