Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli úbytku cestujících se prodloužily intervaly metra, odpovídá to prázdninovému provozu
Na lince B se prodloužily intervaly až o třicet sekund. Foto: JP

Kvůli úbytku cestujících se prodloužily intervaly metra, odpovídá to prázdninovému provozu

V pražské veřejné dopravě byly kvůli nižšímu počtu cestujících prodlouženy od dnešního dne ve špičkách intervaly metra. Stalo se tak v řádu od deseti do 40 sekund, na každé ze tří linek to je jinak. Intervaly budou prodlouženy od středy. Provoz metra končí od loňského 25. prosince do odvolání přibližně mezi 22:30 až 23:00. Intervaly jsou prodlouženy od začátku pandemie covidu-19 u metra i tramvají a autobusů.

„S ohledem na výrazný pokles počtu cestujících v metru, aktuálně jsme na 30 procentech počtu cestujících v období před koronavirem, dojde od středy k mírnému prodloužení intervalů metra. Jedná se o stejný režim jako o prázdninách, kdy je provoz dimenzován na úbytek 20 procent. Z toho je patrné, že i po tomto omezení bude kapacita nastavena asi trojnásobně větší, než by bylo skutečně potřeba," sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Největší prodloužení je na lince metra A, kde se ve špičce prodloužily intervaly o 30 až 40 sekund. U linky B to je o něco méně, a to v průměru o 20 až 30 sekund. Nejméně se nové opatření dotkne linky C, kde to je o deset až 20 sekund.

Počet cestujících klesl oproti stavu před pandemií v době největších omezení až o 85 procent. Na původní úroveň, kdy metro denně přepravilo asi 1,2 milionu lidí, se dosud nevrátil.

MHD tak celou dobu jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21:00 postupně končí denní provoz už po 22:00. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakrytý nos a ústa, zrušené je nastupování prvními dveřmi a zrušený byl prodej jízdenek u řidiče.


Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Další články
Nahoru