Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli úbytku cestujících se prodloužily intervaly metra, odpovídá to prázdninovému provozu
Na lince B se prodloužily intervaly až o třicet sekund. Foto: JP

Kvůli úbytku cestujících se prodloužily intervaly metra, odpovídá to prázdninovému provozu

V pražské veřejné dopravě byly kvůli nižšímu počtu cestujících prodlouženy od dnešního dne ve špičkách intervaly metra. Stalo se tak v řádu od deseti do 40 sekund, na každé ze tří linek to je jinak. Intervaly budou prodlouženy od středy. Provoz metra končí od loňského 25. prosince do odvolání přibližně mezi 22:30 až 23:00. Intervaly jsou prodlouženy od začátku pandemie covidu-19 u metra i tramvají a autobusů.

„S ohledem na výrazný pokles počtu cestujících v metru, aktuálně jsme na 30 procentech počtu cestujících v období před koronavirem, dojde od středy k mírnému prodloužení intervalů metra. Jedná se o stejný režim jako o prázdninách, kdy je provoz dimenzován na úbytek 20 procent. Z toho je patrné, že i po tomto omezení bude kapacita nastavena asi trojnásobně větší, než by bylo skutečně potřeba," sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Největší prodloužení je na lince metra A, kde se ve špičce prodloužily intervaly o 30 až 40 sekund. U linky B to je o něco méně, a to v průměru o 20 až 30 sekund. Nejméně se nové opatření dotkne linky C, kde to je o deset až 20 sekund.

Počet cestujících klesl oproti stavu před pandemií v době největších omezení až o 85 procent. Na původní úroveň, kdy metro denně přepravilo asi 1,2 milionu lidí, se dosud nevrátil.

MHD tak celou dobu jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21:00 postupně končí denní provoz už po 22:00. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakrytý nos a ústa, zrušené je nastupování prvními dveřmi a zrušený byl prodej jízdenek u řidiče.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru