dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Kvůli třem stovkám vláčel cizinec ženu po zemi
Úspěšnost pátrání po pachatelích je v Libni nejvyšší v metropoli. Foto: Policie ČR

Kvůli třem stovkám vláčel cizinec ženu po zemi

Policie dopadla mladíka cizí národnosti, který přepadl ženu v Kobylisích. Žena zrovna procházela Hlaváčovou ulicí, svou budoucí oběť agresor před napadením chvíli sledoval. Pak zaútočil a snažil se seniorku připravit o kabelku.

Na první dojem vcelku banální případ pouliční kriminality. „Alarmující je fakt, že pachatelé ztrácejí zábrany úplně před každým. Ať je to muž nebo žena jakéhokoliv věku,“ uvedl Martin Beránek, šéf detektivů v Praze 8.

Jeho slova potvrzuje i zjištěný fakt, že seniorka svou kabelku nehodlala pustit z ruky. Mladík se proto podle detektiva nerozpakoval slabou ženu povalit na zem a vláčet ji po zemi tak dlouho, dokud se ucho kabelky neutrhlo.

Úspěšná Libeň

„To jen dokazuje, že pachatel ani neuvažuje, zda se mu loupež takříkajíc vyplatí. Je mu to prostě jedno, ať má oběť v u sebe třeba i jen pár korun,“ poznamenal Martin Beránek s tím, že v jeho policejním rajónu není o podobné výtečníky nouze.

Podle šéfa detektivů mnohé pachatele neodradí ani to, že úspěšnost pátrání po nich je v Libni nejvyšší v celé metropoli.

„Mladík i za cenu možného vážného zranění seniorky neváhal jí odcizit tři stovky a dva mobilní telefony,“ doplnil Martin Beránek. Dioptrické brýle, léky a drobnou kosmetiku i s kabelkou cizinec následně zahodil.

Policie se po ohlášení loupežného přepadení ihned vydala po čerstvé stopě. Mladého neurvalce krátce na to zadržela. „Kvůli pár korunám způsobil jinému škodu na odcizených věcech za devět tisíc,“ uzavřel šéf libeňských detektivů.

Cizinec je nyní vyšetřován pro trestný čin loupeže, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi.


Autor: Petr Štrompf

Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru