Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli summit EU je nepřístupný Pražský hrad, příjezd státníků omezí dopravu ve městě
Pražský hrad pohledem z promenády pod Petřínem. Foto: archiv

Kvůli summit EU je nepřístupný Pražský hrad, příjezd státníků omezí dopravu ve městě

Tento týden se v Praze uskuteční v rámci předsednictví České republiky v Radě EU summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27. Akce se budou konat ve čtvrtek a v pátek 6. a 7. října na Pražském hradě, který proto zůstane uzavřen pro veřejnost až do soboty včetně.

Do Prahy přijedou kromě lídrů sedmadvacítky také představitelé dalších zemí, předpokládá se příjezd asi dvou tisíc hostů.

„Vzhledem k velkému počtu přijíždějících zahraničních delegací lze očekávat zatížení dopravy mezi letištěm a Pražským hradem a také na komunikacích vedoucích do centra,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Jde zejména o Evropskou třídu či Jelení ulici. Na provoz je podle úřadu připravena dohlédnout policie a v případě potřeby lokálně řídit dopravu s ohledem na vozidla delegátů. 

Kromě omezení, která si vyžaduje průjezd kolon s chráněnými osobami, nejsou v plánu žádné trvalé uzavírky komunikací.

„Přesto pro následující dny doporučujeme řidičům, aby se vyhnuli oblasti Prahy 6 mezi letištěm a Pražským hradem, případně aby raději využili MHD,“ sdělil magistrát.


Autor: Hla

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru