Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kvůli summit EU je nepřístupný Pražský hrad, příjezd státníků omezí dopravu ve městě
Pražský hrad pohledem z promenády pod Petřínem. Foto: archiv

Kvůli summit EU je nepřístupný Pražský hrad, příjezd státníků omezí dopravu ve městě

Tento týden se v Praze uskuteční v rámci předsednictví České republiky v Radě EU summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27. Akce se budou konat ve čtvrtek a v pátek 6. a 7. října na Pražském hradě, který proto zůstane uzavřen pro veřejnost až do soboty včetně.

Do Prahy přijedou kromě lídrů sedmadvacítky také představitelé dalších zemí, předpokládá se příjezd asi dvou tisíc hostů.

„Vzhledem k velkému počtu přijíždějících zahraničních delegací lze očekávat zatížení dopravy mezi letištěm a Pražským hradem a také na komunikacích vedoucích do centra,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Jde zejména o Evropskou třídu či Jelení ulici. Na provoz je podle úřadu připravena dohlédnout policie a v případě potřeby lokálně řídit dopravu s ohledem na vozidla delegátů. 

Kromě omezení, která si vyžaduje průjezd kolon s chráněnými osobami, nejsou v plánu žádné trvalé uzavírky komunikací.

„Přesto pro následující dny doporučujeme řidičům, aby se vyhnuli oblasti Prahy 6 mezi letištěm a Pražským hradem, případně aby raději využili MHD,“ sdělil magistrát.


Autor: Hla

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

Včera v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

25. listopadu 2022 v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

Další články
Nahoru