Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kvůli summit EU je nepřístupný Pražský hrad, příjezd státníků omezí dopravu ve městě
Pražský hrad pohledem z promenády pod Petřínem. Foto: archiv

Kvůli summit EU je nepřístupný Pražský hrad, příjezd státníků omezí dopravu ve městě

Tento týden se v Praze uskuteční v rámci předsednictví České republiky v Radě EU summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27. Akce se budou konat ve čtvrtek a v pátek 6. a 7. října na Pražském hradě, který proto zůstane uzavřen pro veřejnost až do soboty včetně.

Do Prahy přijedou kromě lídrů sedmadvacítky také představitelé dalších zemí, předpokládá se příjezd asi dvou tisíc hostů.

„Vzhledem k velkému počtu přijíždějících zahraničních delegací lze očekávat zatížení dopravy mezi letištěm a Pražským hradem a také na komunikacích vedoucích do centra,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Jde zejména o Evropskou třídu či Jelení ulici. Na provoz je podle úřadu připravena dohlédnout policie a v případě potřeby lokálně řídit dopravu s ohledem na vozidla delegátů. 

Kromě omezení, která si vyžaduje průjezd kolon s chráněnými osobami, nejsou v plánu žádné trvalé uzavírky komunikací.

„Přesto pro následující dny doporučujeme řidičům, aby se vyhnuli oblasti Prahy 6 mezi letištěm a Pražským hradem, případně aby raději využili MHD,“ sdělil magistrát.


Autor: Hla

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

Dnes v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

Další články
Nahoru