Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli studentovi s velkým zavazadlem byli ve škole policisté a proběhla evakuace
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Foto: Dezidor / Dezidor - Wikimedia Commons - CC BY 3.0

Kvůli studentovi s velkým zavazadlem byli ve škole policisté a proběhla evakuace

V budově Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v ulici V Holešovičkách v Praze 8 v pondělí odpoledne zasahovali policisté a budovu evakuovali. Důvodem rozruchu byl student s objemnou taškou, ve které měl knihy.

Policie byla přivolána k podezřele se chovajícímu studentovi do budovy. „Pražští policisté zasahují v ulici V Holešovičkách v Praze 8, kde se dle oznámení měl nacházet student, který se choval podezřele. Policisté mají muže ve své moci a zjišťují, k čemu na místě došlo,“ uvedl policisté na síti X po 14:30 hodin.

„Z bezpečnostních důvodů proběhne v budově školy pyrotechnická prohlídka, a to proto, abychom vyloučili možná případná rizika,“ uvedli také. Policejní manévry byly kvůli studentovi, který měl u sebe velkou černou tašku.

Nakonec se ukázalo, že šlo o planý poplach. „Provedená pyrotechnická prohlídka všech budov i zavazadla, které měl muž u sebe, neodhalila žádné nebezpečné předměty,“ sdělili policisté.

V batohu byly údajně jen knihy. Nebylo tak zjištěno žádné protiprávní jednání a psychicky rozrušený muž byl převezen do psychiatrické nemocnice k dalšímu ošetření.

Policejní zásah omezil dopravu v ulici. Autobusy linky číslo 187 jezdily odklonem a linka 201 byla dočasně zkrácena a jezdila jen mezi zastávkami Bulovka – Černý Most.

Vnášení velkých zavazadel do univerzitních budov vyvolává pozornost v souvislosti s tragickou prosincovou střelbou na Filozofické fakultě UK, při které zemřelo 14 lidí a 25 bylo zraněno. Pachatel, který přinesl zbraně na fakultu ve velkém zavazadle, spáchal sebevraždu.


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru