dnes
Pondělí - oblacno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky
Po realizaci projektu se promění i ulice Nádražní naproti pivovaru. Vizualizace: sekyragroup.cz

Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky

Po výstavbě čtvrti Smíchov City, která v následujících patnácti letech postupně vznikne v rozhlehlé oblasti mezi autobusovým a vlakovým nádražím v Praze 5, by neměla výrazně narůst doprava, ukázaly modely. Starosta páté městské části Daniel Mazur (Piráti) chce iniciovat vznik podrobnějších propočtů, které by ukázaly, jak naroste doprava i ve špičkách pracovního dne.

Modely dopravní situace po dokončení developerského projektu vytvořila Technická správa komunikací v Praze. K výraznějšímu navýšení dopravy v oblasti by údajně dojít nemělo, naopak, někde se očekává dokonce snížení hustoty dopravního zatížení.

Jen u vyústění Radlické do Dobříšské by došlo k nárůstu dopravy o pár procent. Toto místo ale nezvládá nápor aut přijíždějících z Prahy 13 už nyní a kolony se zde tvoří pravidelně. Pomoci by měla Radlická radiála, kdy však dojde k její realizaci, není jasné. Má totiž řadu dopravních „konkurentů“, na které město vydá ze svého rozpočtu stamiliony korun. Ať už to je dostavba Městského okruhu, oprava mostů či výstavba linky metra D.

„Průměrné hodnoty modelů sice na nárůst dopravy neukazují, ale ve špičce to může být složité. Jelikož ve čtvrti Smíchov City může vzniknout 10 000 nových pracovních míst, příliv pracovníků ráno a jejich odliv odpoledne bude skutečně velký,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Prahy 5 Daniel Mazur.

Podle něj musí na vzniku hlubších propočtů vytvořených modelů panovat v radniční koalici shoda, ale starosta věří, že k ní dojde. Developeři, se kterými se kvůli projektu Smíchov City už několikrát setkal, jsou k dalším propočtům vstřícní, dodal.


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Včera ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

24. srpna 2019 v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru