dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky
Po realizaci projektu se promění i ulice Nádražní naproti pivovaru. Vizualizace: sekyragroup.cz

Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky

Po výstavbě čtvrti Smíchov City, která v následujících patnácti letech postupně vznikne v rozhlehlé oblasti mezi autobusovým a vlakovým nádražím v Praze 5, by neměla výrazně narůst doprava, ukázaly modely. Starosta páté městské části Daniel Mazur (Piráti) chce iniciovat vznik podrobnějších propočtů, které by ukázaly, jak naroste doprava i ve špičkách pracovního dne.

Modely dopravní situace po dokončení developerského projektu vytvořila Technická správa komunikací v Praze. K výraznějšímu navýšení dopravy v oblasti by údajně dojít nemělo, naopak, někde se očekává dokonce snížení hustoty dopravního zatížení.

Jen u vyústění Radlické do Dobříšské by došlo k nárůstu dopravy o pár procent. Toto místo ale nezvládá nápor aut přijíždějících z Prahy 13 už nyní a kolony se zde tvoří pravidelně. Pomoci by měla Radlická radiála, kdy však dojde k její realizaci, není jasné. Má totiž řadu dopravních „konkurentů“, na které město vydá ze svého rozpočtu stamiliony korun. Ať už to je dostavba Městského okruhu, oprava mostů či výstavba linky metra D.

„Průměrné hodnoty modelů sice na nárůst dopravy neukazují, ale ve špičce to může být složité. Jelikož ve čtvrti Smíchov City může vzniknout 10 000 nových pracovních míst, příliv pracovníků ráno a jejich odliv odpoledne bude skutečně velký,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Prahy 5 Daniel Mazur.

Podle něj musí na vzniku hlubších propočtů vytvořených modelů panovat v radniční koalici shoda, ale starosta věří, že k ní dojde. Developeři, se kterými se kvůli projektu Smíchov City už několikrát setkal, jsou k dalším propočtům vstřícní, dodal.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru