dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky
Po realizaci projektu se promění i ulice Nádražní naproti pivovaru. Vizualizace: sekyragroup.cz

Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky

Po výstavbě čtvrti Smíchov City, která v následujících patnácti letech postupně vznikne v rozhlehlé oblasti mezi autobusovým a vlakovým nádražím v Praze 5, by neměla výrazně narůst doprava, ukázaly modely. Starosta páté městské části Daniel Mazur (Piráti) chce iniciovat vznik podrobnějších propočtů, které by ukázaly, jak naroste doprava i ve špičkách pracovního dne.

Modely dopravní situace po dokončení developerského projektu vytvořila Technická správa komunikací v Praze. K výraznějšímu navýšení dopravy v oblasti by údajně dojít nemělo, naopak, někde se očekává dokonce snížení hustoty dopravního zatížení.

Jen u vyústění Radlické do Dobříšské by došlo k nárůstu dopravy o pár procent. Toto místo ale nezvládá nápor aut přijíždějících z Prahy 13 už nyní a kolony se zde tvoří pravidelně. Pomoci by měla Radlická radiála, kdy však dojde k její realizaci, není jasné. Má totiž řadu dopravních „konkurentů“, na které město vydá ze svého rozpočtu stamiliony korun. Ať už to je dostavba Městského okruhu, oprava mostů či výstavba linky metra D.

„Průměrné hodnoty modelů sice na nárůst dopravy neukazují, ale ve špičce to může být složité. Jelikož ve čtvrti Smíchov City může vzniknout 10 000 nových pracovních míst, příliv pracovníků ráno a jejich odliv odpoledne bude skutečně velký,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Prahy 5 Daniel Mazur.

Podle něj musí na vzniku hlubších propočtů vytvořených modelů panovat v radniční koalici shoda, ale starosta věří, že k ní dojde. Developeři, se kterými se kvůli projektu Smíchov City už několikrát setkal, jsou k dalším propočtům vstřícní, dodal.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru