dnes
Středa - zatazeno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky
Po realizaci projektu se promění i ulice Nádražní naproti pivovaru. Vizualizace: sekyragroup.cz

Kvůli Smíchov City by doprava narůst neměla, starosta Prahy 5 Mazur chce prověřit špičky

Po výstavbě čtvrti Smíchov City, která v následujících patnácti letech postupně vznikne v rozhlehlé oblasti mezi autobusovým a vlakovým nádražím v Praze 5, by neměla výrazně narůst doprava, ukázaly modely. Starosta páté městské části Daniel Mazur (Piráti) chce iniciovat vznik podrobnějších propočtů, které by ukázaly, jak naroste doprava i ve špičkách pracovního dne.

Modely dopravní situace po dokončení developerského projektu vytvořila Technická správa komunikací v Praze. K výraznějšímu navýšení dopravy v oblasti by údajně dojít nemělo, naopak, někde se očekává dokonce snížení hustoty dopravního zatížení.

Jen u vyústění Radlické do Dobříšské by došlo k nárůstu dopravy o pár procent. Toto místo ale nezvládá nápor aut přijíždějících z Prahy 13 už nyní a kolony se zde tvoří pravidelně. Pomoci by měla Radlická radiála, kdy však dojde k její realizaci, není jasné. Má totiž řadu dopravních „konkurentů“, na které město vydá ze svého rozpočtu stamiliony korun. Ať už to je dostavba Městského okruhu, oprava mostů či výstavba linky metra D.

„Průměrné hodnoty modelů sice na nárůst dopravy neukazují, ale ve špičce to může být složité. Jelikož ve čtvrti Smíchov City může vzniknout 10 000 nových pracovních míst, příliv pracovníků ráno a jejich odliv odpoledne bude skutečně velký,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Prahy 5 Daniel Mazur.

Podle něj musí na vzniku hlubších propočtů vytvořených modelů panovat v radniční koalici shoda, ale starosta věří, že k ní dojde. Developeři, se kterými se kvůli projektu Smíchov City už několikrát setkal, jsou k dalším propočtům vstřícní, dodal.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru