dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Kvůli silvestrovským oslavám musí řidiči počítat v centru s omezeními, MHD naopak posílí
Metro bude v noci na 1. ledna jezdit až do půl druhé. Foto: archiv

Kvůli silvestrovským oslavám musí řidiči počítat v centru s omezeními, MHD naopak posílí

Oslavy konce roku v centru Prahy omezí dopravu, uzavře se okolí Václavského a Staroměstského náměstí. Naopak posílí noční tramvaje a metro pojede déle.

V ulicích bude 350 strážníků a policistů a sedm záchranářských vozidel včetně speciálního Golema. Velký nápor návštěvníků se tradičně očekává především na Staroměstském a Václavském náměstí. Hlavní silvestrovská párty na Staroměstském náměstí začne v 18:15 a koncerty živé kapely s vystoupením DJ se budou střídat do půlnoci.

Hlavní hvězdou bude kapela Eddie Stoilow. Hlavnímu programu bude předcházet program pro děti. Na pořádek dohlédne kromě pořadatelů vánočních trhů také městská a státní policie. Od 19 hodin budou u Týnského chrámu, Staroměstské radnice a v Pařížské ulici přistavené sanitní vozy a hasičské cisterny.

„Z bezpečnostních důvodů bude sousoší Mistra Jana Husa chráněno oplocením," uvedl tiskový odbor magistrátu. V souvislosti s oslavami budou večer a část noci uzavřené Jáchymova, Pařížská, Josefská a Mostecká ulice.

Davy lidí ale každoročně chodí spontánně slavit také na Václavské náměstí. Už od 16 hodin tam bude připravený speciální záchranářský vůz Golem, od 19 hodin k němu přibudou další tři sanitní vozy. V dolní části náměstí pak bude ještě cisterna hasičů.

Stejně jako sousoší na Staroměstském náměstí bude oplocený prostor okolo sochy svatého Václava a záchranářského Golema. Přímo na Václavské náměstí bude vjezd aut na rozdíl od předchozích let sice povolený, od silvestrovských 12 do novoročních 10 hodin tam ale bude platit zákaz zastavení.

Uzavřené budou od odpoledne v obou směrech Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská, Žitná a ulice Ve Smečkách. Provoz tramvají bude probíhat ve standardním novoročním provozu se čtyřnásobnou kapacitou, tedy v patnáctiminutových intervalech. Metro pojede až do 01:30 a bude mít kratší intervaly.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru