Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kvůli silnému větru padaly v Praze stromy na auta, hasiči zasahovali u více než dvaceti případů
Hasiči odstraňovali popadané stromy i větve. Foto: HZS Praha

Kvůli silnému větru padaly v Praze stromy na auta, hasiči zasahovali u více než dvaceti případů

V Praze dnes zaměstnal silný vítr profesionální i dobrovolné hasiče. Do sedmnácté hodiny zasahovaly jednotky u celkem čtyřiadvaceti případů, které právě souvisely se silným větrem.

K prvním událostem hasiči vyjížděli po 11. hodině. Jednalo se o popadané stromy a větve, v některých případech padly i na zaparkovaná vozidla. Dělo se to například v Chodově či Hloubětíně.

Třeba v Kolbenově ulici museli hasiči kolem 13. hodiny odstranit větve ze dvou vozidel. V centru Prahy pak odstranili zbytky skleněné výplně oken v obytném domě. 

„Vítr také komplikoval jednotkám zásah u požáru travního porostu v ulici Radlická. Po 12. hodině se plameny rozšířily do blízkosti zaparkovaného vozidla,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Od dneška do pátku včetně platí v Praze výstraha před nebezpečím vzniku požárů.


Autor: red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Včera v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

27. ledna 2022 v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

27. ledna 2022 v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru