Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli silnému větru padaly v Praze stromy na auta, hasiči zasahovali u více než dvaceti případů
Hasiči odstraňovali popadané stromy i větve. Foto: HZS Praha

Kvůli silnému větru padaly v Praze stromy na auta, hasiči zasahovali u více než dvaceti případů

V Praze dnes zaměstnal silný vítr profesionální i dobrovolné hasiče. Do sedmnácté hodiny zasahovaly jednotky u celkem čtyřiadvaceti případů, které právě souvisely se silným větrem.

K prvním událostem hasiči vyjížděli po 11. hodině. Jednalo se o popadané stromy a větve, v některých případech padly i na zaparkovaná vozidla. Dělo se to například v Chodově či Hloubětíně.

Třeba v Kolbenově ulici museli hasiči kolem 13. hodiny odstranit větve ze dvou vozidel. V centru Prahy pak odstranili zbytky skleněné výplně oken v obytném domě. 

„Vítr také komplikoval jednotkám zásah u požáru travního porostu v ulici Radlická. Po 12. hodině se plameny rozšířily do blízkosti zaparkovaného vozidla,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Od dneška do pátku včetně platí v Praze výstraha před nebezpečím vzniku požárů.


Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru