dnes
Středa - zatazeno
32°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
33°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
27°C
Pražské krimi

Kvůli sígrům ze sídliště se začala tavit pračka, nedaleko kvůli jejich imbecilitě bylo k tragédii ještě blíž

S blížícími vánočními svátky a obzvláště pak se silvestrovskými oslavami nastává období, kdy je zaznamenán zvýšený výskyt užívání zábavní pyrotechniky. Ačkoli každým rokem varují média před závadným a rizikovým užíváním různých petard a rachejtlí, stále dochází k vysokému počtu případů újmy na zdraví či poškození majetku. Jeden takový se stal v pondělí na sídlišti Černý Most.

Možné užívání pyrotechnických předmětů upravuje vyhláška hlavního města Prahy, která zakazuje její použití po celý rok, kromě 31. prosince a 1. ledna. Výjimku tvoří pouze 13 míst, která jsou vyjmenována ve vyhlášce. Bouchání petard a odpalování rachejtlí slýcháváme intenzivně již několik dní. Kromě porušení vyhlášky, si osoby, které pyrotechniku používají, počínají velice nebezpečně, čímž ohrožují nejen sebe, ale i své okolí.

To dokládá i případ i ze včerejšího odpoledne na sídlišti Černý Most, u kterého asistovali i strážníci pražské městské policie. Zde patrně převážila nezodpovědnost a lehkovážnost, která mohla mít nedozírné následky v podobě rozsáhlého požáru paneláku a přímého ohrožení na životě několika desítek lidí.

Skupinka puberťáků si krátila svůj volný čas hrou s rachejtlemi a petardami. Podle očitého svědka vhodili na balkón v přízemí prskavku, která dopadla na pračku zde umístěnou. Plastový kryt pračky se pomalu začal tavit. Díky pohotovému zákroku majitele bytu nevznikl požár a došlo pouze k drobnému poškození.

Stejné štěstí ale neměla žena, bydlící o pár vchodů dále. Mladí výtržníci pustili tentokrát petardu na balkón v přízemí. Netrvalo dlouho a z balkónu se valil hustý dým. Věci uskladněné v těchto prostorech okamžitě vzplály a požár nabýval velmi rychle na intenzitě.

Jen díky všímavosti okolních obyvatel a včasnému příjezdu hasičů nepřišly dvě osoby vyproštěné zavčas z bytu o život a požár se nerozšířil do okolí. Případem se zabývají nyní policisté.


V centru Prahy zaútočil nožem

Včera v 15:04

Včera odpoledne došlo ve Washingtonově ulici k potyčce dvou mužů, při které jeden z nich vytáhl na svého soka nůž. Tím se ho snažil zasáhnout do oblasti krku. Napadený naštěstí tento útok vykryl, avšak za tu cenu, že utržil řeznou ránu na předloktí.

Anenskou si spletl s veřejnou toaletou

20. srpna 2018 ve 13:41

Běžný přestupek proti veřejnému pořádku mohl skončit jen tisícikorunovou pokutou. Dvaatřicetiletý cizinec však situaci vyhrotil a skončil s pouty na rukou. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu byl předán policistům.

Strážníci našli v křižovatce ležet cyklistu

20. srpna 2018 ve 13:27

O velkém štěstí může mluvit cyklista, kterého našla hlídka strážníků ležet v křižovatce ulic na Praze 5. Když strážníci chtěli zkontrolovat jeho životní funkce, probral se a začal jim nadávat.

Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Další články
Nahoru