dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Pražské krimi

Kvůli sígrům ze sídliště se začala tavit pračka, nedaleko kvůli jejich imbecilitě bylo k tragédii ještě blíž

S blížícími vánočními svátky a obzvláště pak se silvestrovskými oslavami nastává období, kdy je zaznamenán zvýšený výskyt užívání zábavní pyrotechniky. Ačkoli každým rokem varují média před závadným a rizikovým užíváním různých petard a rachejtlí, stále dochází k vysokému počtu případů újmy na zdraví či poškození majetku. Jeden takový se stal v pondělí na sídlišti Černý Most.

Možné užívání pyrotechnických předmětů upravuje vyhláška hlavního města Prahy, která zakazuje její použití po celý rok, kromě 31. prosince a 1. ledna. Výjimku tvoří pouze 13 míst, která jsou vyjmenována ve vyhlášce. Bouchání petard a odpalování rachejtlí slýcháváme intenzivně již několik dní. Kromě porušení vyhlášky, si osoby, které pyrotechniku používají, počínají velice nebezpečně, čímž ohrožují nejen sebe, ale i své okolí.

To dokládá i případ i ze včerejšího odpoledne na sídlišti Černý Most, u kterého asistovali i strážníci pražské městské policie. Zde patrně převážila nezodpovědnost a lehkovážnost, která mohla mít nedozírné následky v podobě rozsáhlého požáru paneláku a přímého ohrožení na životě několika desítek lidí.

Skupinka puberťáků si krátila svůj volný čas hrou s rachejtlemi a petardami. Podle očitého svědka vhodili na balkón v přízemí prskavku, která dopadla na pračku zde umístěnou. Plastový kryt pračky se pomalu začal tavit. Díky pohotovému zákroku majitele bytu nevznikl požár a došlo pouze k drobnému poškození.

Stejné štěstí ale neměla žena, bydlící o pár vchodů dále. Mladí výtržníci pustili tentokrát petardu na balkón v přízemí. Netrvalo dlouho a z balkónu se valil hustý dým. Věci uskladněné v těchto prostorech okamžitě vzplály a požár nabýval velmi rychle na intenzitě.

Jen díky všímavosti okolních obyvatel a včasnému příjezdu hasičů nepřišly dvě osoby vyproštěné zavčas z bytu o život a požár se nerozšířil do okolí. Případem se zabývají nyní policisté.


Mladík se zákazem řízením ujížděl strážníkům

Včera v 08:40

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v Plynární ulici, kde uviděli řidiče osobního auta, který porušil zákaz vjezdu. Když dal strážník zdvižením ruky mladému řidiči pokyn k zastavení, tak muž zvýšil rychlost a začal ujíždět. Autohlídka začala vozidlo pronásledovat....

Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

18. října 2018 ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Mladík postříkal kapotu auta montážní pěnou

18. října 2018 ve 13:43

Ve středu odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 2 do Chopinovy ulice, kde měl neznámý muž postříkat zaparkované osobní vozidlo montážní pěnou. Strážníci se spojili s volajícím, který uvedl, že spolu s dalším svědkem viděli mladíka, jak z tlakové nádoby stříkal montážní pěnu na osobní...

Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

17. října 2018 ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Další články
Nahoru