dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Pražské krimi

Kvůli sígrům ze sídliště se začala tavit pračka, nedaleko kvůli jejich imbecilitě bylo k tragédii ještě blíž

S blížícími vánočními svátky a obzvláště pak se silvestrovskými oslavami nastává období, kdy je zaznamenán zvýšený výskyt užívání zábavní pyrotechniky. Ačkoli každým rokem varují média před závadným a rizikovým užíváním různých petard a rachejtlí, stále dochází k vysokému počtu případů újmy na zdraví či poškození majetku. Jeden takový se stal v pondělí na sídlišti Černý Most.

Možné užívání pyrotechnických předmětů upravuje vyhláška hlavního města Prahy, která zakazuje její použití po celý rok, kromě 31. prosince a 1. ledna. Výjimku tvoří pouze 13 míst, která jsou vyjmenována ve vyhlášce. Bouchání petard a odpalování rachejtlí slýcháváme intenzivně již několik dní. Kromě porušení vyhlášky, si osoby, které pyrotechniku používají, počínají velice nebezpečně, čímž ohrožují nejen sebe, ale i své okolí.

To dokládá i případ i ze včerejšího odpoledne na sídlišti Černý Most, u kterého asistovali i strážníci pražské městské policie. Zde patrně převážila nezodpovědnost a lehkovážnost, která mohla mít nedozírné následky v podobě rozsáhlého požáru paneláku a přímého ohrožení na životě několika desítek lidí.

Skupinka puberťáků si krátila svůj volný čas hrou s rachejtlemi a petardami. Podle očitého svědka vhodili na balkón v přízemí prskavku, která dopadla na pračku zde umístěnou. Plastový kryt pračky se pomalu začal tavit. Díky pohotovému zákroku majitele bytu nevznikl požár a došlo pouze k drobnému poškození.

Stejné štěstí ale neměla žena, bydlící o pár vchodů dále. Mladí výtržníci pustili tentokrát petardu na balkón v přízemí. Netrvalo dlouho a z balkónu se valil hustý dým. Věci uskladněné v těchto prostorech okamžitě vzplály a požár nabýval velmi rychle na intenzitě.

Jen díky všímavosti okolních obyvatel a včasnému příjezdu hasičů nepřišly dvě osoby vyproštěné zavčas z bytu o život a požár se nerozšířil do okolí. Případem se zabývají nyní policisté.


Noční služba strážníků: Řidiči bez oprávnění, se zákazem řízení i pod vlivem drog

Včera v 15:57

Jeden byl pravomocně odsouzený za porušení zákazu řízení, druhý neměl řidičský průkaz u sebe. Chování obou řidičů nasvědčovalo požití omamných látek.

Seniorka spadla do vany, dcera volala policii

Včera v 11:53

Autohlídka městské policie vyjížděla v pátek do Rejskovy ulice v Praze 2 na pomoc ženě, která se nemohla delší dobu dozvonit ani dovolat na svou 71 letou matku. Marné vyzvánění mobilu bylo z matčina bytu slyšet, proto měla strach o její život.

Děti doma, maminky v baru

Včera v 11:49

Na tísňovou linku 156 volal v sobotu po čtvrté hodině ranní 12 letý chlapec z Prahy 8, který byl doma s 9 letou kamarádkou a měl strach o matky obou dětí. Nebylo to údajně poprvé, co se ženy odešly pobavit do baru a nechaly obě děti spolu doma, ale zatím se vždy vrátily dřív. Marně se jim snažil...

Pod vlivem a v kradeném autě

Včera v 09:53

Ve čtvrtek 10. ledna si policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci hlídkové činnosti všimli Citroënu, který kolem páté hodiny ráno projížděl Bajkalskou ulicí v Praze 10. Hlídka věděla, že vůz stejného typu a barvy byl o den dříve odcizen v Praze 8. Jediná věc, která nesouhlasila, byla...

Strážníci kontrolovali řidiče. Odhalili jednu celostátně hledanou osobu a podezřelého řidiče

13. ledna 2019 ve 20:03

Při kontrole mladého řidiče strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem drog. Mladík však test na omamné a psychotropní látky odmítl. Při další kontrole se podařilo odhalit spolujezdce v celostátním pátrání. Případy dále šetří policisté.

V rozestavěné budově v Praze 9 hořel rozvaděč

12. ledna 2019 v 19:23

Dnes deset minut po 13. hodině zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v Novovysočanské ulici v Praze 9. V podzemním podlaží rozestavěného objektu hořel elektrický rozvaděč.

Opilý řidič nadýchal více než dvě promile. Z místa nehody utekl

10. ledna 2019 ve 12:14

Strážníci předali dopravním policistům opilého řidiče, který utekl od dopravní nehody. Tomu v dalším útěku zabránil jiný řidič.

Sprejer posprejoval zeď domu

8. ledna 2019 v 10:58

Mladík si zeď domu v Bartoškově ulici v Praze 4 „spletl“ s legální plochou na vytváření graffiti a vytvořil na ní nápis o velikosti 10 m2.  Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu předali státní policii.

Další články
Nahoru