dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Pražské krimi

Kvůli sígrům ze sídliště se začala tavit pračka, nedaleko kvůli jejich imbecilitě bylo k tragédii ještě blíž

S blížícími vánočními svátky a obzvláště pak se silvestrovskými oslavami nastává období, kdy je zaznamenán zvýšený výskyt užívání zábavní pyrotechniky. Ačkoli každým rokem varují média před závadným a rizikovým užíváním různých petard a rachejtlí, stále dochází k vysokému počtu případů újmy na zdraví či poškození majetku. Jeden takový se stal v pondělí na sídlišti Černý Most.

Možné užívání pyrotechnických předmětů upravuje vyhláška hlavního města Prahy, která zakazuje její použití po celý rok, kromě 31. prosince a 1. ledna. Výjimku tvoří pouze 13 míst, která jsou vyjmenována ve vyhlášce. Bouchání petard a odpalování rachejtlí slýcháváme intenzivně již několik dní. Kromě porušení vyhlášky, si osoby, které pyrotechniku používají, počínají velice nebezpečně, čímž ohrožují nejen sebe, ale i své okolí.

To dokládá i případ i ze včerejšího odpoledne na sídlišti Černý Most, u kterého asistovali i strážníci pražské městské policie. Zde patrně převážila nezodpovědnost a lehkovážnost, která mohla mít nedozírné následky v podobě rozsáhlého požáru paneláku a přímého ohrožení na životě několika desítek lidí.

Skupinka puberťáků si krátila svůj volný čas hrou s rachejtlemi a petardami. Podle očitého svědka vhodili na balkón v přízemí prskavku, která dopadla na pračku zde umístěnou. Plastový kryt pračky se pomalu začal tavit. Díky pohotovému zákroku majitele bytu nevznikl požár a došlo pouze k drobnému poškození.

Stejné štěstí ale neměla žena, bydlící o pár vchodů dále. Mladí výtržníci pustili tentokrát petardu na balkón v přízemí. Netrvalo dlouho a z balkónu se valil hustý dým. Věci uskladněné v těchto prostorech okamžitě vzplály a požár nabýval velmi rychle na intenzitě.

Jen díky všímavosti okolních obyvatel a včasnému příjezdu hasičů nepřišly dvě osoby vyproštěné zavčas z bytu o život a požár se nerozšířil do okolí. Případem se zabývají nyní policisté.


Ale dědo, máte to zapotřebí? Senior prý dělal na veřejnosti zvrhlosti, nakonec pro ně měl neuvěřitelné vysvětlení

Včera v 11:43

Hlídku městské policie na nemístné počínání seniora upozornili tři kolemjdoucí svědci. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Tragédie v pražském parku na spadnutí, kočárek s dítětem se nekontrolovatelně řítí z kopce

Včera v 11:40

V rámci úterní očisty hlavního město zaměřené na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech strážník zabránil hrozícímu neštěstí. V parku plném lidí zastavil dětský kočárek, který velkou rychlostí sjížděl z kopce.  Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Frustraci z rozchodu s dívkou si ošklivě vybil na rodičích a tím vše navíc neskončilo. Není to příjemné čtení…

16. dubna 2019 v 11:37

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela dnes hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce...

Toto jí udělal vlastní synáček?! Pěkně se vybarvil, matka s ním zažila peklo. Vyžadoval po ní i absurdní aktivitu na internetu…

12. dubna 2019 v 17:31

Počet zjištěných případů domácího násilí v metropoli se oproti minulého roku se zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než ze stejné období loňského roku.

Nechtěné překvapení z ciziny: V uzamčeném autě se v noci ukrývala pod starými hadry podivná návštěva

12. dubna 2019 ve 14:48

Dnes krátce po čtvrteční půlnoci přijala městská policie oznámení, že se někdo snaží ukrást modré vozidlo typu pick-up. Během tří minut byla hlídka z Prahy 5 v ulici K Vodojemu.

Zloději parfémů odnesli z jedné z prodejny dvanáct kusů

12. dubna 2019 v 11:22

Od poloviny února tohoto roku pracují policisté z místního oddělení  Zličín na objasnění případu krádeže, který se stal v Řevnické ulici v Praze 5.

Krádeže v kostely odhalily kamery

10. dubna 2019 v 09:28

Od konce února do minulé středy prošetřovali kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu dva případy krádeží, ke kterým došlo v kostele na Náměstí Republiky v Praze 1.

Radost v hustém křoví rychle skončila: Žena měla neuvěřitelné štěstí, naducanou peněženku a mobil dostala zpět nečekaným způsobem

8. dubna 2019 v 15:06

Cizinec, který si ukrytý ve křoví prohlížel obsah cizí peněženky, na sebe upozornil strážníky rozsvíceným mobilem. Díky tomu se okradené majitelce vrátily doklady a poměrně vysoká hotovost. 

Jsme my to ale národ koumáků… Aby udělal zkoušky, připevnil si na tělo toto důmyslné zařízení

3. dubna 2019 ve 12:33

Při zkouškách z místopisu, potřebných k provozování taxislužby, byl odhalen podvodník. Porušení vyhlášky bude řešit místně příslušný správní orgán.

Další články
Nahoru