Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli průšvihu Prymuly si lidé utahují z restaurace, masově mají zájem o rezervace. Reaguje i konkurence
Interiér restaurace, do které si v noci zašli na kávičku Roman Prymula, Jaroslav Faltýnek a další. Foto: Facebook

Kvůli průšvihu Prymuly si lidé utahují z restaurace, masově mají zájem o rezervace. Reaguje i konkurence

Poté, co dnes ráno prasklo, že se v noci na čtvrtek sešel v restauraci před vyšehradskou bazilikou ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem a dalšími lidmi, facebookové stránky luxusního podniku zahltily desítky kritických a především ironických komentářů, které požadovaly rezervaci. Z nařízení vlády je přitom pobyt ve stravovacích zařízeních znemožněn. Od poledne je obsah stránek nepřístupný.

„Našim hostům nabízíme prvotřídní servis a komfort. U nás se můžete cítit bezpečně, stoly mají dostatečné rozestupy a vše se poctivě dezinfikuje,“ chlubila se restaurace na svém profilu.

Pod tímto a podobnými příspěvky se začaly od ranního vypuknutí aféry, která začala zveřejněním fotografií v Blesku a bude stát ministra zdravotnicví post, objevovat vtípky.

„Bude dneska zase kalba do půl jedné? Díky za odpověď,“ napsal třeba V. P. „Chtěl bych se zeptat, když dorazíme kolem dvadvacáté hodiny, může nás přijít osm? Dejte prosím vědět,“ napsal J.L.

Lidé i v mnoha dalších příspěvcích požadovali rezervace, ptali se, za jakých podmínek to to možné a zda musí mít nasazené roušky.

Zájem projevili i někteří politici. „Dobrý den, mohu poprosit o rezervaci, dnes v 18:00 pro dvě osoby? Nejsem sice ministr zdravotnictví, ale mám milující manželku a rád bych ji vzal na romantickou večeři. Slyšel jsem, že máte otevřeno a ze Žižkova je to k vám kousek,“ napsal bývalý starosta Prahy 3 a současný opoziční zastupitel Alexander Bellu (ODS).

Když už bylo komentářů několik stovek, začaly být promazávány. Nakonec se staly nedostupnými.

Na aktuální dění začaly postupně na svých profilech a stránkách reagovat s nadsázkou provozovatelé pražských kaváren, bister a restaurací. „Vzkaz pro mocipány a velekněžstvo země naší, u nás si ,PP – čti Prymula Párty´ neuspořádáte. O uspořádání nočních večeří kontaktujte naše kolegy jinde,“ uvedlo bistro u České televize.

Faktem, že měla vyšehradská restaurace pro některé lidi v noci otevřeno, i když to nařízení Vlády ČR už přes týden zakazuje, řeší už i policité a chystají se k tomu magistrátní úřadníci.

„Informace o možném porušení hygienických nařízení ze strany ministra zdravotnictví jsme získali dnes ráno z veřejných sdělovacích prostředků. Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou Magistrát hlavního města Prahy a Krajská hygienická stanice. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti,“ napsala Policie ČR na twitter.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se vyšehradské restaurace.

„I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal.

Jak uvedl server Neovlivní.cz, sám Jaroslav Faltýnek je v restauraci Rio’s velmi častým hostem. „Chodit ho tam naučil Martin Nejedlý. Dělají skvělé karbanátky a Faltýnek tam chodí jako do závodky,” popsal serveru Sabiny Slonkové jeden z pražských byznysmenů.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru