Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli průšvihu Prymuly si lidé utahují z restaurace, masově mají zájem o rezervace. Reaguje i konkurence
Interiér restaurace, do které si v noci zašli na kávičku Roman Prymula, Jaroslav Faltýnek a další. Foto: Facebook

Kvůli průšvihu Prymuly si lidé utahují z restaurace, masově mají zájem o rezervace. Reaguje i konkurence

Poté, co dnes ráno prasklo, že se v noci na čtvrtek sešel v restauraci před vyšehradskou bazilikou ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem a dalšími lidmi, facebookové stránky luxusního podniku zahltily desítky kritických a především ironických komentářů, které požadovaly rezervaci. Z nařízení vlády je přitom pobyt ve stravovacích zařízeních znemožněn. Od poledne je obsah stránek nepřístupný.

„Našim hostům nabízíme prvotřídní servis a komfort. U nás se můžete cítit bezpečně, stoly mají dostatečné rozestupy a vše se poctivě dezinfikuje,“ chlubila se restaurace na svém profilu.

Pod tímto a podobnými příspěvky se začaly od ranního vypuknutí aféry, která začala zveřejněním fotografií v Blesku a bude stát ministra zdravotnicví post, objevovat vtípky.

„Bude dneska zase kalba do půl jedné? Díky za odpověď,“ napsal třeba V. P. „Chtěl bych se zeptat, když dorazíme kolem dvadvacáté hodiny, může nás přijít osm? Dejte prosím vědět,“ napsal J.L.

Lidé i v mnoha dalších příspěvcích požadovali rezervace, ptali se, za jakých podmínek to to možné a zda musí mít nasazené roušky.

Zájem projevili i někteří politici. „Dobrý den, mohu poprosit o rezervaci, dnes v 18:00 pro dvě osoby? Nejsem sice ministr zdravotnictví, ale mám milující manželku a rád bych ji vzal na romantickou večeři. Slyšel jsem, že máte otevřeno a ze Žižkova je to k vám kousek,“ napsal bývalý starosta Prahy 3 a současný opoziční zastupitel Alexander Bellu (ODS).

Když už bylo komentářů několik stovek, začaly být promazávány. Nakonec se staly nedostupnými.

Na aktuální dění začaly postupně na svých profilech a stránkách reagovat s nadsázkou provozovatelé pražských kaváren, bister a restaurací. „Vzkaz pro mocipány a velekněžstvo země naší, u nás si ,PP – čti Prymula Párty´ neuspořádáte. O uspořádání nočních večeří kontaktujte naše kolegy jinde,“ uvedlo bistro u České televize.

Faktem, že měla vyšehradská restaurace pro některé lidi v noci otevřeno, i když to nařízení Vlády ČR už přes týden zakazuje, řeší už i policité a chystají se k tomu magistrátní úřadníci.

„Informace o možném porušení hygienických nařízení ze strany ministra zdravotnictví jsme získali dnes ráno z veřejných sdělovacích prostředků. Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou Magistrát hlavního města Prahy a Krajská hygienická stanice. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti,“ napsala Policie ČR na twitter.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se vyšehradské restaurace.

„I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal.

Jak uvedl server Neovlivní.cz, sám Jaroslav Faltýnek je v restauraci Rio’s velmi častým hostem. „Chodit ho tam naučil Martin Nejedlý. Dělají skvělé karbanátky a Faltýnek tam chodí jako do závodky,” popsal serveru Sabiny Slonkové jeden z pražských byznysmenů.


Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

23. února 2021 ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Praha 4: V lese v Hodkovičkách se bude kácet i březnu

23. února 2021 v 10:30

Lesy hlavního města Prahy informovaly čtvrtou městskou část, že budou stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě U Cortéze odstraňovat i v březnu.

Zasedání zastupitelstva Prahy 15

22. února 2021 ve 21:06

Dvanácté zasedání zastupitelstva Prahy 15 se koná 10. března ve Švehlově sokolovně, U Branek 674/7, Praha 10, od 15 hodin.

Odbor bytů a převodů nemovitých věcí Prahy 5 je dočasně uzavřen

22. února 2021 ve 20:23

Ve dnech 22.2. – 26.2. bude Odbor bytů a převodů nemovitých věcí Prahy 5 uzavřen z důvodu realizace stavebních prací. Zaměstnance lze kontaktovat prostřednictvím telefonu a emailu.

Další články
Nahoru