dnes
Středa - zatazeno
0°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Kvůli průšvihu Prymuly si lidé utahují z restaurace, masově mají zájem o rezervace. Reaguje i konkurence
Interiér restaurace, do které si v noci zašli na kávičku Roman Prymula, Jaroslav Faltýnek a další. Foto: Facebook

Kvůli průšvihu Prymuly si lidé utahují z restaurace, masově mají zájem o rezervace. Reaguje i konkurence

Poté, co dnes ráno prasklo, že se v noci na čtvrtek sešel v restauraci před vyšehradskou bazilikou ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem a dalšími lidmi, facebookové stránky luxusního podniku zahltily desítky kritických a především ironických komentářů, které požadovaly rezervaci. Z nařízení vlády je přitom pobyt ve stravovacích zařízeních znemožněn. Od poledne je obsah stránek nepřístupný.

„Našim hostům nabízíme prvotřídní servis a komfort. U nás se můžete cítit bezpečně, stoly mají dostatečné rozestupy a vše se poctivě dezinfikuje,“ chlubila se restaurace na svém profilu.

Pod tímto a podobnými příspěvky se začaly od ranního vypuknutí aféry, která začala zveřejněním fotografií v Blesku a bude stát ministra zdravotnicví post, objevovat vtípky.

„Bude dneska zase kalba do půl jedné? Díky za odpověď,“ napsal třeba V. P. „Chtěl bych se zeptat, když dorazíme kolem dvadvacáté hodiny, může nás přijít osm? Dejte prosím vědět,“ napsal J.L.

Lidé i v mnoha dalších příspěvcích požadovali rezervace, ptali se, za jakých podmínek to to možné a zda musí mít nasazené roušky.

Zájem projevili i někteří politici. „Dobrý den, mohu poprosit o rezervaci, dnes v 18:00 pro dvě osoby? Nejsem sice ministr zdravotnictví, ale mám milující manželku a rád bych ji vzal na romantickou večeři. Slyšel jsem, že máte otevřeno a ze Žižkova je to k vám kousek,“ napsal bývalý starosta Prahy 3 a současný opoziční zastupitel Alexander Bellu (ODS).

Když už bylo komentářů několik stovek, začaly být promazávány. Nakonec se staly nedostupnými.

Na aktuální dění začaly postupně na svých profilech a stránkách reagovat s nadsázkou provozovatelé pražských kaváren, bister a restaurací. „Vzkaz pro mocipány a velekněžstvo země naší, u nás si ,PP – čti Prymula Párty´ neuspořádáte. O uspořádání nočních večeří kontaktujte naše kolegy jinde,“ uvedlo bistro u České televize.

Faktem, že měla vyšehradská restaurace pro některé lidi v noci otevřeno, i když to nařízení Vlády ČR už přes týden zakazuje, řeší už i policité a chystají se k tomu magistrátní úřadníci.

„Informace o možném porušení hygienických nařízení ze strany ministra zdravotnictví jsme získali dnes ráno z veřejných sdělovacích prostředků. Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou Magistrát hlavního města Prahy a Krajská hygienická stanice. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti,“ napsala Policie ČR na twitter.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se vyšehradské restaurace.

„I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal.

Jak uvedl server Neovlivní.cz, sám Jaroslav Faltýnek je v restauraci Rio’s velmi častým hostem. „Chodit ho tam naučil Martin Nejedlý. Dělají skvělé karbanátky a Faltýnek tam chodí jako do závodky,” popsal serveru Sabiny Slonkové jeden z pražských byznysmenů.


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

29. listopadu 2020 v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Další články
Nahoru