Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kvůli prskavce škoda sto tisíc, paseku natropily i svíčky ve vaně. Ani letošní Vánoce nebyly bez požárů
Následek požáru po použití prskavky. Foto: HZS Praha

Kvůli prskavce škoda sto tisíc, paseku natropily i svíčky ve vaně. Ani letošní Vánoce nebyly bez požárů

Ani letošní Štědrý den se neobešel bez zásahů pražských hasičů. Mezi příčiny i letos patřila nepozornost při užívání vánočních symbolů, konkrétně prskavek a plovoucích svíček. 

První čtvrteční výjezd byl vyhlášen stanici na Petřinách chvílí před sedmou hodinou ranní a poslední hodinu před půlnocí ve stanici v Holešovicích. Celkem vyjela sloužící směna k osmnácti případům, z toho čtyřikrát se jednalo o planý poplach a čtyřikrát o požár.

Během dne hasiči otevírali byty, měřili koncentrace plynu, asistovali policistům a vyprostili člověka uvízlého v kontejneru. Dvakrát vyjeli k zakouřeným budovám, kde se nakonec jednalo o spálené potraviny.

Navíc likvidovali dva požáry související s Vánocemi. Těsně před 19. hodinou vyjely jednotky k hlášenému požáru vánočního stromečku v bytě v ulici Pasteurova v Krči.

„Stromek byl sice částečně uhašen ještě před příjezdem jednotek, i tak ale vznikla škoda zhruba 100 tisíc na vybavení bytu a pro uživatele bytu byla preventivně zavolána záchranná služba,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Požár způsobila prskavka.

K dalšímu požáru vyjeli hasiči o hodinu později do ulici Na slupi na Vyšehradě. Zde se jednalo o menší požár v koupelně, a i v tomto případě velitel zásahu nechal preventivně zavolat záchranku kvůli dítěti. „Požár byl způsoben pouštěním skořápek se svíčkami ve vaně a zde vznikla škoda 30 tisíc korun,“ sdělila Suchánská.

V roce 2019 hasiči v Praze na Štědrý den vyjeli k 25 případům, z toho bylo 11 požárů, přičemž jeden souvisel s Vánocemi, jednalo se požár adventního věnce. Ten i letos zalarmoval pražské hasiče, byť to nebylo přímo na Štědrý den.

V prosince nechal muž na Proseku hořet svíčky na věnci a odešel z bytu. Věnec začal hořel, chytnul od něj i konferenční stolek. Přivolaní hasiči požár zlikvidovali a následně udělili muži blokovou za jeho nezodpovědné chování pokutu.


Autor: Jan Puci

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

Včera ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

Včera ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru