Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli prskavce škoda sto tisíc, paseku natropily i svíčky ve vaně. Ani letošní Vánoce nebyly bez požárů
Následek požáru po použití prskavky. Foto: HZS Praha

Kvůli prskavce škoda sto tisíc, paseku natropily i svíčky ve vaně. Ani letošní Vánoce nebyly bez požárů

Ani letošní Štědrý den se neobešel bez zásahů pražských hasičů. Mezi příčiny i letos patřila nepozornost při užívání vánočních symbolů, konkrétně prskavek a plovoucích svíček. 

První čtvrteční výjezd byl vyhlášen stanici na Petřinách chvílí před sedmou hodinou ranní a poslední hodinu před půlnocí ve stanici v Holešovicích. Celkem vyjela sloužící směna k osmnácti případům, z toho čtyřikrát se jednalo o planý poplach a čtyřikrát o požár.

Během dne hasiči otevírali byty, měřili koncentrace plynu, asistovali policistům a vyprostili člověka uvízlého v kontejneru. Dvakrát vyjeli k zakouřeným budovám, kde se nakonec jednalo o spálené potraviny.

Navíc likvidovali dva požáry související s Vánocemi. Těsně před 19. hodinou vyjely jednotky k hlášenému požáru vánočního stromečku v bytě v ulici Pasteurova v Krči.

„Stromek byl sice částečně uhašen ještě před příjezdem jednotek, i tak ale vznikla škoda zhruba 100 tisíc na vybavení bytu a pro uživatele bytu byla preventivně zavolána záchranná služba,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Požár způsobila prskavka.

K dalšímu požáru vyjeli hasiči o hodinu později do ulici Na slupi na Vyšehradě. Zde se jednalo o menší požár v koupelně, a i v tomto případě velitel zásahu nechal preventivně zavolat záchranku kvůli dítěti. „Požár byl způsoben pouštěním skořápek se svíčkami ve vaně a zde vznikla škoda 30 tisíc korun,“ sdělila Suchánská.

V roce 2019 hasiči v Praze na Štědrý den vyjeli k 25 případům, z toho bylo 11 požárů, přičemž jeden souvisel s Vánocemi, jednalo se požár adventního věnce. Ten i letos zalarmoval pražské hasiče, byť to nebylo přímo na Štědrý den.

V prosince nechal muž na Proseku hořet svíčky na věnci a odešel z bytu. Věnec začal hořel, chytnul od něj i konferenční stolek. Přivolaní hasiči požár zlikvidovali a následně udělili muži blokovou za jeho nezodpovědné chování pokutu.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru