Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli prskavce škoda sto tisíc, paseku natropily i svíčky ve vaně. Ani letošní Vánoce nebyly bez požárů
Následek požáru po použití prskavky. Foto: HZS Praha

Kvůli prskavce škoda sto tisíc, paseku natropily i svíčky ve vaně. Ani letošní Vánoce nebyly bez požárů

Ani letošní Štědrý den se neobešel bez zásahů pražských hasičů. Mezi příčiny i letos patřila nepozornost při užívání vánočních symbolů, konkrétně prskavek a plovoucích svíček. 

První čtvrteční výjezd byl vyhlášen stanici na Petřinách chvílí před sedmou hodinou ranní a poslední hodinu před půlnocí ve stanici v Holešovicích. Celkem vyjela sloužící směna k osmnácti případům, z toho čtyřikrát se jednalo o planý poplach a čtyřikrát o požár.

Během dne hasiči otevírali byty, měřili koncentrace plynu, asistovali policistům a vyprostili člověka uvízlého v kontejneru. Dvakrát vyjeli k zakouřeným budovám, kde se nakonec jednalo o spálené potraviny.

Navíc likvidovali dva požáry související s Vánocemi. Těsně před 19. hodinou vyjely jednotky k hlášenému požáru vánočního stromečku v bytě v ulici Pasteurova v Krči.

„Stromek byl sice částečně uhašen ještě před příjezdem jednotek, i tak ale vznikla škoda zhruba 100 tisíc na vybavení bytu a pro uživatele bytu byla preventivně zavolána záchranná služba,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Požár způsobila prskavka.

K dalšímu požáru vyjeli hasiči o hodinu později do ulici Na slupi na Vyšehradě. Zde se jednalo o menší požár v koupelně, a i v tomto případě velitel zásahu nechal preventivně zavolat záchranku kvůli dítěti. „Požár byl způsoben pouštěním skořápek se svíčkami ve vaně a zde vznikla škoda 30 tisíc korun,“ sdělila Suchánská.

V roce 2019 hasiči v Praze na Štědrý den vyjeli k 25 případům, z toho bylo 11 požárů, přičemž jeden souvisel s Vánocemi, jednalo se požár adventního věnce. Ten i letos zalarmoval pražské hasiče, byť to nebylo přímo na Štědrý den.

V prosince nechal muž na Proseku hořet svíčky na věnci a odešel z bytu. Věnec začal hořel, chytnul od něj i konferenční stolek. Přivolaní hasiči požár zlikvidovali a následně udělili muži blokovou za jeho nezodpovědné chování pokutu.


Autor: Jan Puci

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru