dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
Kvůli požáru ve sklepě muselo být z domu v Nuslích evakuováno 11 lidí
Evakuace nájemníků z domu v Nuselské ulici. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Kvůli požáru ve sklepě muselo být z domu v Nuslích evakuováno 11 lidí

Požár v suterénu obytného domu v Nuselské ulici v Praze 4 a následný zásah hasičů dnes před polednem zablokoval na hodinu provoz tramvají na této frekventované komunikaci.

U požáru sklepních kójí v suterénu činžovního domu zasahovaly jednotky pražských hasičů z krčské, centrální a chodovské stanice dnes od 11:39. V té době už byl pár minut zastaven tramvajový provoz v ulici. Požár dostali hasiči pod kontrolu po půl hodině.

Mezitím z budovy evakuovali deset dospělých lidí, jedno dítě a psa. Osoby byly předány ke kontrole záchranářů, zvíře zkontroloval veterinář.

„Ze sklepa hasiči vynesli dvě propan-butanové lahve. Zásah blokoval tramvajový provoz do 12:39 hodin. Před 13. hodinou se obyvatelé domu mohli postupně vrátit do svých bytů,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Po likvidaci požáru hasiči zjišťovali, zda v budově nejsou nebezpečné plyny. Měřením v domě nebylo nic zjištěno. Příčinu požáru a rozsah škod na místě stále zjišťuje hasičský vyšetřovatel.

Tramvajové linky 11 a 14 po dobu zásahu hasičů končily v zastávce Otakarova, pak se vracely do centra. Zpoždění nabírala i linka 12.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru