Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli požáru v domě na Žižkově musely být evakuovány čtyři desítky lidí
Zásah hasičů v bytě. Foto: HZS Praha

Kvůli požáru v domě na Žižkově musely být evakuovány čtyři desítky lidí

Hodiny po poledni dnes zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Jana Želivského v Praze 10. Kvůli požáru v jednom z bytů muselo být z domu evakuováno 45 lidí.

V prvním patře hořelo vybavení bytu. „Hasiči plameny lokalizovali jedním proudem vody a zasahovali dýchací technice,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň se rychle podařilo dostat pod kontrolu.

Evakuovat se muselo 45 lidí, sedm z nich vyšlo z domu ještě před příjezdem hasičů. Tři lidé se nadýchali kouřem a museli je ošetřit záchranáři. Při zásahu byly zachráněny i čtyři kočky. A také tři psi a jeden potkan. Po 14. hodině se mohli lidé začít vracet do svých bytů.

„Příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, škoda je půl milionu korun,“ dodal mluvčí hasičů.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Dva lidé zemřeli po střetu s vlaky

6. dubna 2021 v 11:33

V hlavním městě včera večer zemřeli dva lidé po střetu s vlaky. Po dvacáté hodině srazil rychlík v Karlíně muže, ten na místě zemřel. Večer srazil na Masarykově nádraží vlak člověka, který pravděpodobně přecházel přes koleje. Srážku nepřežil. 

Další články
Nahoru