dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Kvůli požáru plachty na lešení bylo z hotelu Juliš na Václavském náměstí evakuováno 72 lidí
Zásah hasičů na Václavském náměstí. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Kvůli požáru plachty na lešení bylo z hotelu Juliš na Václavském náměstí evakuováno 72 lidí

Celkem pět hasičských jednotek zasahoval včera od 20:39 u požáru plastového zakrytí lešení na vnější straně fasády hotelu na Václavském náměstí.

Požár kabelových rozvodů na fasádě rozšířil na plastové zakrytí lešení v její těsné blízkosti. I když se oheň do hotelu nedostal, zplodiny pronikly do všech pater. Muselo být proto evakuováno 72 hostů z celkového počtu 127 ubytovaných.

Všechny evakuované preventivně prohlédli záchranáři. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Po odvětrání všech pater hotelu byli hosté vpuštěni pro osobní věci do svých pokojů. S ohledem na přítomný zápach zplodin hoření v části pokojů musel majitel hotelu najít náhradní ubytování v nezasažených částech budovy a u partnerské ubytovací sítě. 

„Vyšetřovatel na místě zjistil, že oproti původní informaci nezačalo hořet v suterénu, ale ve čtvrtém patře. Hořící plastové části odkapávaly kabelovým kanálem do spodních částí a následně se rozšířilo plamenné hoření na plastové zakrytí lešení,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Rozsah škod a přesná příčina požáru bude předmětem dalšího šetření. Zásah byl ukončen ve 22:44. 

Hotel je z přední strany orientovaný na náměstí, vzadu sousedí s Františkánskou zahradou. Hotel nechal postavit pražský kavárník a provozovatel slavné cukrárny Karel Juliš. Architektem funkcionalistické stavby, která je zapsaná na seznam kulturních památek, byl Pavel Janák. Po únoru 1948 byl hotel znárodněn a přejmenován na Tatran. Po roce 1989 ho získala zpátky rodina Karla Juliše.


Další články
Nahoru