dnes
Pátek - obcasny-dest
12°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí
Foto: JP

Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí

Na hlavním nádraží dnes večer likvidovali pražští hasiči menší požár v zázemí prodejny. Evakuováno muselo být pět stovek lidí, vlakové spoje nabíraly i půlhodinové zpoždění.

Hasiči z centrální a holešovické stanice i chemická služba z Petřin zasahovali v odbavovací hale po osmnácté hodině.

„Jednalo se o požár zářivky na ploše zhruba dvou metrů čtverečních. Lokalizovali jsme pomoci sprinklerů a použili přetlakovou ventilaci na odvětrání,“ uvedli hasiči na twitteru.

Protipožární sprinklerový systém je aktivní metoda protipožární ochrany. Je sestaven z vodovodního systému, který zajišťuje odpovídající tlak a průtok do rozvodů vody, na který jsou připojeny požární sprinklery.

Všechny vchody do budovy nádraží byly do dobu zhruba půlhodinového zásahu uzavřeny. Po 18:30 hodin začali být cestující vpouštěni dovnitř. Prodejna Billy však zůstala uzavřena. Kvůli požáru byl přerušen provoz vlaků, soupravy metra stanicí Hlavní nádraží na lince C jen projížděly.


Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Včera ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

28. října 2020 v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

28. října 2020 v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

28. října 2020 v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Další články
Nahoru