Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí
Foto: JP

Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí

Na hlavním nádraží dnes večer likvidovali pražští hasiči menší požár v zázemí prodejny. Evakuováno muselo být pět stovek lidí, vlakové spoje nabíraly i půlhodinové zpoždění.

Hasiči z centrální a holešovické stanice i chemická služba z Petřin zasahovali v odbavovací hale po osmnácté hodině.

„Jednalo se o požár zářivky na ploše zhruba dvou metrů čtverečních. Lokalizovali jsme pomoci sprinklerů a použili přetlakovou ventilaci na odvětrání,“ uvedli hasiči na twitteru.

Protipožární sprinklerový systém je aktivní metoda protipožární ochrany. Je sestaven z vodovodního systému, který zajišťuje odpovídající tlak a průtok do rozvodů vody, na který jsou připojeny požární sprinklery.

Všechny vchody do budovy nádraží byly do dobu zhruba půlhodinového zásahu uzavřeny. Po 18:30 hodin začali být cestující vpouštěni dovnitř. Prodejna Billy však zůstala uzavřena. Kvůli požáru byl přerušen provoz vlaků, soupravy metra stanicí Hlavní nádraží na lince C jen projížděly.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru