Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí
Foto: JP

Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí

Na hlavním nádraží dnes večer likvidovali pražští hasiči menší požár v zázemí prodejny. Evakuováno muselo být pět stovek lidí, vlakové spoje nabíraly i půlhodinové zpoždění.

Hasiči z centrální a holešovické stanice i chemická služba z Petřin zasahovali v odbavovací hale po osmnácté hodině.

„Jednalo se o požár zářivky na ploše zhruba dvou metrů čtverečních. Lokalizovali jsme pomoci sprinklerů a použili přetlakovou ventilaci na odvětrání,“ uvedli hasiči na twitteru.

Protipožární sprinklerový systém je aktivní metoda protipožární ochrany. Je sestaven z vodovodního systému, který zajišťuje odpovídající tlak a průtok do rozvodů vody, na který jsou připojeny požární sprinklery.

Všechny vchody do budovy nádraží byly do dobu zhruba půlhodinového zásahu uzavřeny. Po 18:30 hodin začali být cestující vpouštěni dovnitř. Prodejna Billy však zůstala uzavřena. Kvůli požáru byl přerušen provoz vlaků, soupravy metra stanicí Hlavní nádraží na lince C jen projížděly.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru