dnes
Pátek - jasno
29°C
zítra
Sobota - jasno
31°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí
Foto: JP

Kvůli požáru na nádraží byly evakuovány stovky lidí

Na hlavním nádraží dnes večer likvidovali pražští hasiči menší požár v zázemí prodejny. Evakuováno muselo být pět stovek lidí, vlakové spoje nabíraly i půlhodinové zpoždění.

Hasiči z centrální a holešovické stanice i chemická služba z Petřin zasahovali v odbavovací hale po osmnácté hodině.

„Jednalo se o požár zářivky na ploše zhruba dvou metrů čtverečních. Lokalizovali jsme pomoci sprinklerů a použili přetlakovou ventilaci na odvětrání,“ uvedli hasiči na twitteru.

Protipožární sprinklerový systém je aktivní metoda protipožární ochrany. Je sestaven z vodovodního systému, který zajišťuje odpovídající tlak a průtok do rozvodů vody, na který jsou připojeny požární sprinklery.

Všechny vchody do budovy nádraží byly do dobu zhruba půlhodinového zásahu uzavřeny. Po 18:30 hodin začali být cestující vpouštěni dovnitř. Prodejna Billy však zůstala uzavřena. Kvůli požáru byl přerušen provoz vlaků, soupravy metra stanicí Hlavní nádraží na lince C jen projížděly.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Další články
Nahoru