dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Kvůli požáru bytu ve Vršovicích muselo činžovní dům opustit třicet lidí
Nedbalost za 200 000 tisíc. Požár napáchal v bytě velké škody. Foto: Milan Pacík / HZS Praha

Kvůli požáru bytu ve Vršovicích muselo činžovní dům opustit třicet lidí

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes ráno před devátou hodinou v ulici Bulharská v Praze 10 u požáru vybavení pokoje bytu obytného činžovního domu.   

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a požár dostali pod kontrolu za 20 minut,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.  Následovalo rozebírání ohořelých částí vybavení pokoje a odvětrávání chodby domu pomocí přetlakové ventilace.

Během zásahu se z domu evakuovalo 20 lidí, dalším deseti pomáhali opustit své domovy hasiči. Celkem tedy musely svůj domov opustit tři desítky osob.

Na místo byli také přivoláni záchranáři. „Vyšetřili a změřili jsme pět osob. Nicméně jejich zdravotní stav nevyžadoval nemocniční ošetření,“ informovala server Pražský patriot mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Jana Poštová.

Požár zničil vybavení jednoho pokoje. Vyšetřovatel hasičů odhadl škodu na 200 000 korun, příčinou podle něj byla nedbalost. 


Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru