dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Kvůli povodním přišla Praha 2 o stromy, nyní jich nechá přes dvě stě vysadit
Park Folimanka během červnových povodní. Foto: Juandev / Wikimedia Commons

Kvůli povodním přišla Praha 2 o stromy, nyní jich nechá přes dvě stě vysadit

Celkem 209 nových stromů brzy přibude v parcích a na dětských hřištích městské části Praha 2 náhradou za dřeviny, vykácené v důsledku červnových přívalových dešťů a povodní. Převažují javory a duby, vysazeny budou také akáty, borovice a další druhy stromů.

Vlivem přívalových dešťů na přelomu května a června se radikálně zhoršil bezpečnostní stav dřevin v parcích na území Prahy 2. Vyvrácené a poškozené stromy zásadně ohrožovaly bezpečnost návštěvníků parků. Městská část proto nechala vypracovat znalecké posudky a na jejich základě rozhodla o okamžitém odstranění poškozených dřevin.

Počátkem října hlavní město rozhodlo o poskytnutí dotace pro Prahu 2 ve výši 1 175 625 korun, která je určena na pokrytí nákladů vzniklých v souvislosti s červnovými záplavami a přívalovými dešti. Z této částky bude hrazena výsadba 209 nových stromů jako náhrada za vykácené dřeviny.

Městská část již vybrala firmy, které výsadbu nových stromů zajistí:
GARTENSTA PLUS, s. r. o. Riegrovy sady včetně veřejného dětského hřiště
(62 kusů dřevin)
Arbofolium s.r.o. Folimanka a ostatní lokality (67 kusů dřevin)
CENTRA, a. s. Karlovo náměstí a ostatní lokality
(48 kusů dřevin)
KOMWAG, a. s. Havlíčkovy sady a ostatní lokality a veřejné dětské hřiště u Vodárny (32 kusů dřevin)

Výsadba stromů již byla započata v Riegrových sadech, ostatní společnosti zahájí práce během příštího týdne. Veškeré práce budou dokončeny do 15. prosince letošního roku.


Autor: Dalibor Kracík

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru