Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli počasí odložili silničáři opravu Chlumecké ulice v Praze 14
Chlumecká ulice pohledem z lávky u stanice metra Černý Most. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Kvůli počasí odložili silničáři opravu Chlumecké ulice v Praze 14

V sobotu 25. listopadu měla začít oprava části vozovky Chlumecké ulice v Praze 14. Jedná se o úsek od sjezdové rampy z Pražského okruhu po nájezd do ulice Ocelkova. Stavební práce měly skončit 12. prosince, ale na základě aktuální předpovědi počasí začátek posouvá minimálně o týden. O novém termínu bude teprve rozhodnuto. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

„Oprava Chlumecké se na základě aktuální předpovědi počasí posouvá minimálně o týden. O novém termínu a rozsahu stavby budeme v předstihu informovat. Zahájení stavby bude naplánováno i s ohledem na vhodné klimatické podmínky,“ sdělila Lišková.

Práce pro TSK zajistí v úseku dlouhém necelých 900 metrů společnost EUROVIA CS. Jejich součástí bude výměna dvou vrstev povrchu vozovky v tloušťce 10 centimetrů, oprava trhlin v podkladních vrstvách, úpravy odvodnění komunikace a nové vodorovné dopravní značení.

V rámci opravy, až začne, bude v úseku mezi podjezdem D11 a křižovatkou Ocelkova vyznačené dopravní omezení. Práce proběhnou ve dvou etapách. V první etapě bude probíhat oprava pomalého jízdního pruhu (pravého) a sjízdné rampy.

Provoz bude veden dvěma jízdními pruhy. Vždy bude zachována průjezdnost od Horních Počernic. Uzavřen bude sjezd z D10 a objízdná trasa bude značena kolem obchodního centra Ikea.

Ve druhé etapě proběhne oprava rychlého jízdního pruhu (levého). Doprava bude vedena v zúžených jízdních pruzích, a to jen s drobným omezením.


Autor: puc

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru