Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní motorizované jednotky. O případu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

S třiadvacetiletou ženou navázali policisté kontakt a snažili se vyslechnout všechna její trápení. Jako hlavní důvod, proč chce spáchat sebevraždu, uváděla finanční a osobní problémy, což se jí policisté snažili celou dobu vymluvit.

Ve chvíli, kdy jí zakročující policista připaloval cigaretu, čímž se dostal do její těsné blízkosti, využil momentu odvrácení pozornosti a podařilo se mu dívku zafixovat.

S ostatními zakročujícími policisty poté opatrně dívku dostali na správnou stranu zábradlí, kde již nehrozilo žádné nebezpečí.

„Policisté dívku předali zdravotníkům, kteří jí převezli do psychiatrické léčebny na posouzení jejího zdravotního a psychického stavu,“ dodal Hrdina.


Autor: puc

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru