Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní motorizované jednotky. O případu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

S třiadvacetiletou ženou navázali policisté kontakt a snažili se vyslechnout všechna její trápení. Jako hlavní důvod, proč chce spáchat sebevraždu, uváděla finanční a osobní problémy, což se jí policisté snažili celou dobu vymluvit.

Ve chvíli, kdy jí zakročující policista připaloval cigaretu, čímž se dostal do její těsné blízkosti, využil momentu odvrácení pozornosti a podařilo se mu dívku zafixovat.

S ostatními zakročujícími policisty poté opatrně dívku dostali na správnou stranu zábradlí, kde již nehrozilo žádné nebezpečí.

„Policisté dívku předali zdravotníkům, kteří jí převezli do psychiatrické léčebny na posouzení jejího zdravotního a psychického stavu,“ dodal Hrdina.


Autor: puc

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru