dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Kvůli opravě výhybky nebude na části céčka jezdit metro
Ilustrační foto: archiv

Kvůli opravě výhybky nebude na části céčka jezdit metro

Od pátečního večera až do pondělního rána bude přerušen provoz metra v úseku Muzeum – Budějovická. Cestující budou muset přesednout do autobusů.

Důvod? Výměna výhybky ve stanici Pražského povstání, výměna dřevěných pražců mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác a práce na nových instalacích ve stanici Vyšehrad a v Nuselském mostě.

Provoz na dotčeném úseku linky C bude přerušen v pátek 24. října od 19:30 hodin. Obnoven bude spolu se zahájením provozu metra v pondělí 27. října. Po tuto dobu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v denním provozu, a to na trase Hlavní nádraží – Kačerov.

Pro zajištění bezbariérového přestupu mezi vlaky metra a náhradní dopravou bude mezi stanicemi Budějovická a Kačerov provoz zajišťován po jedné koleji zvláštní vlakovou soupravou.

Trasa náhradní autobusové dopravy:

metro-vyluka-nahled

Náhradní autobusová doprava XC:
Bude zavedena v denním provozu v trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov.

Změny v zastávkách autobusů:
Pro linky č. 106, 113, 114, 150, 189, 196, 215 a 333 bude přemístěna výstupní zastávka Kačerov z terminálu do ulice Michelské (do zastávky linky č. 139) a pro linky č. 114, 189 a 215 bude přemístěna zastávka Kačerov (směr Nemocnice Krč) vpřed, do zastávky linky č. 106.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru