Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Kvůli opravě vozovky se uzavře ulice Národních Hrdinů v Dolních Počernicích

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 4. září rekonstrukci ulice Národních Hrdinů, která je frekventovanou spojnicí mezi Štěrboholy a Počernicemi.  

Rekonstruovat se bude úsek mezi ulicemi Českobrodská a Štěrboholská spojka. Kromě opravy vozovky budou po celém úseku doplněny bezbariérové prvky, upraveno dopravní značení, budou rekonstruovány přípojky a 12 uličních vpustí včetně rektifikace mříží.

Úpravy zasáhnou i chodníky, které budou nově předlážděny a dojde i k obnově dvou autobusových zastávek (Rtyňská, Svatoňovická) v obou směrech.

Stavební práce budou rozděleny do dvou etap
V první etapě (4. 9. – 20. 10. 2023) bude opravován úsek od ulice Českobrodská k ulici Makovská a v navazující druhé etapě (21. 10. – 30. 11. 2023) úsek Makovská – Štěrboholská spojka.

Rekonstrukce bude probíhat za kompletní uzávěry rekonstruovaného úseku. Vjezd bude povolen pouze složkám IZS a rezidentům. Objízdná trasa bude vedena pro osobní vozidla přes ulice Nedokončená a Do Říčan/Ke Křížkám. Další objízdná trasa pro nákladní dopravu je vedena přes Štěrboholskou spojku.

Omezení se dotkne i městské hromadné dopravy
Linka číslo 204 dočasně nebude obsluhovat zastávky Svatoňovická a Rtyňská. Linka 136 do oblasti nezajíždí vůbec, respektive rovnou najíždí na Nedokončenou a přes Českobrodskou směřuje do Běchovic.
Autor: Cen

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Oprava kanalizační stoky ve Vrbově pokračuje

3. července 2024 ve 14:20

V průběhu letních prázdnin pokračuje oprava kanalizační stoky ve Vrbově ulici. Výraznější změnu řidiči i chodci zaznamenají na úrovni čerpací stanice EuroOil na jedné straně ulice, a Střední školy gastronomické a hotelové na straně druhé.

Další články
Nahoru