Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli opravě trati nepojedou mezi Těšnovem a Vltavskou tramvaje
Provoz tramvají se zastaví i na Hlávkově mostě. Foto: archiv

Kvůli opravě trati nepojedou mezi Těšnovem a Vltavskou tramvaje

Kvůli rekonstrukci tramvajové trati bude v Praze přerušen provoz mezi zastávkami Těšnov a Vltavská. Výluka začne v sobotu 17. února ve zhruba 04:30 a potrvá do úterý 26. března do 04:30. Provoz bude přerušen obousměrně a dotkne se fungování pěti denních linek a jedné noční. Zavedena bude náhradní doprava. Vyplývá to z informací zveřejněných na webových stránkách dopravního podniku (DPP).

Tramvaje v současné době nejezdí mezi Palmovkou a holešovickými Maninami, a to kvůli havarijnímu stavu jedné z částí Libeňského mostu na libeňském břehu. Zde vznikne provizorní zastávka Libeňský most.

Při výluce bude tramvaj číslo 1 ve směru z centra zkrácena do zastávky Libeňský most. Linka číslo 6 pojede ve směru z centra od Výstaviště přes zastávku Nádraží Holešovice v Partyzánské ulici a dále do Kobylis. Tramvaj číslo 14 pojede od Bílé labutě přes Florenc do Libně a dále až do Hloubětína a končit bude na Lehovci.

Linka číslo 25 pojede ve směru z centra z Dělnické z Ortenova náměstí k Nádraží Holešovice a končit bude v obratišti u Výstaviště. Linka číslo 27 bude dočasně jezdit přes zastávky Nádraží Holešovice v Plynární ulici, Ortenovo náměstí a Dělnickou do zastávky Libeňský most.

Noční tramvaj číslo 94 bude rozdělena na dvě části. Ve směru od Slivence pojede ze zastávky Strossmayerovo náměstí přes Vltavskou, Holešovickou tržnici do Dělnické a dále na Ortenovo náměstí a okolo Nádraží Holešovice k Výstavišti. Ve směru od Lehovce bude končit na Palmovce.

V denním provozu bude zavedena náhradní tramvajová linka číslo 31, která pojede ze Spojovací přes Ohradu na Palmovka a odtud přes Balabenku do Vysočan. Mezi Palmovkou a zastávkou Libeňský most pojede náhradní autobus X25. V noci pojede náhradní autobus X94 z Palmovky do Tusarovy a zpět.

Od zhruba poloviny letošního ledna je přerušen provoz tramvají přes Libeňský most. Důvodem je havarijní stav tzv. inundačního mostu, který je součástí Libeňského soumostí. DPP proto zřídí dočasnou zastávku Libeňský most, kdy tramvaje budou zajíždět po mostě nejdál, kam to technický stav dovoluje. Inundační most bude Technická správa komunikací (TSK) letos bourat a postaví nový.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru