Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli opravě tramvajové trati v obratišti Březiněveská se změní trasa několika linek
Ilustrační foto: archiv

Kvůli opravě tramvajové trati v obratišti Březiněveská se změní trasa několika linek

Pražský dopravní podnik (DPP) bude od úterý 26. března od ranního výjezdu do čtvrtka 8. dubna do ranního výjezdu opravovat tramvajovou trať v blokové smyčce Březiněveská. Z tohoto důvodu bude v první etapě do 4. dubna obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Kobylisy – Vozovna Kobylisy, ve druhé etapě od 4. do 8. dubna pak v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

V rámci opravy tramvajové tratě v blokové smyčce Březiněveská DPP postupně vymění sjezdovou výhybku ve smyčce, kolejové oblouky a křížení na výjezdu a vjezdu do obratiště, které jsou už opotřebené a dožilé, pocházející z roku 2009. Práce, které si DPP bude realizovat vlastními silami, budou probíhat tak, aby bylo v maximální míře zachováno ranní vypravení tramvají z vozovny Kobylisy i jejich zátah po skončení denního provozu. 

Proto jsou etapizovány a samotná vozovna Kobylisy zůstane bez provozu pouze o velikonočním víkendu. V první etapě od 26. března do 4. dubna bude přerušen provoz tramvají v úseku Kobylisy – Vozovna Kobylisy, ve druhé etapě prací od 4. do 8. dubna pak v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice. 

Po skončení těchto dvou etap se DPP od pondělí 8. dubna přesune do Trojské ulice, kde v křižovatce s ulicemi Nad Šutkou a Zenklova vymění kolejové rozvětvení a paralelně s tím v Partyzánské ulici opraví kolejnice mezi kolejovým rozvětvením do ulice Na Zátorách/Plynární a křižovatkou s Vrbenského ulicí. 

Tato etapa oprav potrvá do 16. dubna do ukončení denního provozu. Během prací bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nádraží Holešovice (v Partyzánské ulici) – Hercovka. Touto akcí budou pro letošní rok dokončeny opravy tramvajových tratí v Severním městě, tj. tratí procházejících kolem uzlu Kobylisy. 

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ

1./ Výluka provozu tramvají v úseku Kobylisy – Vozovna Kobylisy

Z důvodu opravy tramvajové trati je od úterý 26. března od cca 4:30 do čtvrtka 4. dubna do zhruba 4:30 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Kobylisy – Vozovna Kobylisy

Změny tras tramvajových linek

 • Linky 3, 17, 24 a 95 jsou ve směru z centra ze zastávky Kobylisy vedeny přes zastávky Střelničná a Ládví do obratiště Sídliště Ďáblice.
 • Linka 6 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Dělnická, dále pokračuje jako linka 14 směr Spořilov.
 • Linka 14 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Dělnická, dále pokračuje jako linka 6 směr Kubánské náměstí. 

Jako náhradní dopravu v úseku Kobylisy – Vozovna Kobylisy DPP doporučuje využít pravidelné autobusové linky 145, 162 nebo 169 a noční 913. 

2./ Výluka provozu tramvají v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice

Z důvodu opravy tramvajové trati je od čtvrtka 4. dubna od cca 4:30 h do pondělí 8. dubna do zhruba 4:30 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice

Změny tras tramvajových linek

 • Linky 3, 10 a 93 jsou ve směru z centra ze zastávky Kobylisy vedeny přes zastávky Březiněveská a Líbeznická do obratiště Vozovna Kobylisy.
 • Linka 6 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Dělnická, dále pokračuje jako linka 14 směr Spořilov.
 • Linka 14 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Dělnická, dále pokračuje jako linka 6 směr Kubánské náměstí.
 • Linka 24 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Bílá labuť 

Jako náhradní dopravu lze v denním provozu využít pravidelné autobusové linky. V úseku Kobylisy – Štěpničná linky 152 a 177, v úseku Ládví – Sídliště Ďáblice linku 103. 

nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X93 v trase Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice. 

Zastávky linky X93

Směr Sídliště Ďáblice:

 • Kobylisy – nástupní – v ulici Pod Sídlištěm, v zastávce linky 152
 • Kyselova – ve Střelničné ulici, v zastávce náhradní autobusové dopravy
 • Ládví, Štěpničná – ve Střelničné ulici, v zastávkách linky 152
 • Sídliště Ďáblice – výstupní – v Ďáblické ulici, v zastávce linky 183 

Směr Kobylisy:

Sídliště Ďáblice – nástupní – v nástupní zastávce v autobusovém obratišti

Třebenická – v Ďáblické ulici, v zastávce linky 183

Štěpničná, Ládví – ve Střelničné ulici, v zastávkách linky 152

Kobylisy – výstupní – v Klapkově ulici, v zastávce tramvají směr do centra 

Změny v zastávkách autobusů

Pro linky 152, 177 a 913 se zřizuje zastávka Kyselova (směr Ládví) ve Střelničné ulici, v zastávce určené pro náhradní dopravu.


Autor: red

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

Včera ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

Včera v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru