dnes
Úterý - mlha
1°C
zítra
Středa - snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Kvůli opravě kolejí na Karlově náměstí a v okolí změní trasu řada linek
Tramvaje na Karlově náměstí. Omezení se dotkne i linky 18. Foto: Jan Groh / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Kvůli opravě kolejí na Karlově náměstí a v okolí změní trasu řada linek

Pražský dopravní podnik (DPP) dnes večer zahájí rekonstrukci tramvajových kolejí na Karlově náměstí. Rekonstruovat bude koleje v úseku od Spálené ulice. Výluka potrvá do pondělí 27. dubna. Tramvaje nepojedou kvůli opravám ve stejném období ani z Albertova na Moráň, respektive Karlovo náměstí.

Během následujícího a dvou prodloužených květnových víkendech pražský dopravní podnik (DPP) vymění celou kolejovou křižovatku na Karlově náměstí a dvě kolejové konstrukce na Tylově náměstí a na Moráni. Zároveň od 27. dubna do 10. května opraví tramvajovou trať v ulici Na Moráni, což původně plánoval zrealizovat až příští rok o letních prázdninách.

Modernizace tramvajové tratě na Karlově náměstí a jeho okolí proběhne postupně během jednoho standardního a dvou prodloužených víkendů na konci dubna a začátku května. Během prvního víkendu 25. a 26. dubna nahradí stávající kolejovou konstrukci na Karlově náměstí od Spálené ulice za novou.

Následně o prodlouženém víkendu 1. až 3. května vymění hned dvě konstrukce najednou, a to na Karlově náměstí od Ječné ulice a na Tylově náměstí. Druhý prodloužený víkend 8. až 10. května budou dokončeny opravy a vyměněny  poslední zbývající konstrukce na Karlově náměstí v křižovatce Moráň.

Od 27. dubna do 10. května budou navíc vyměněny čtyři oblouky v dopravně velmi zatíženém úseku v ulici Na Moráni. „K velice komplikované opravě tramvajových tratí v centru města v okolí Karlova náměstí a na něj navazujících vytížených komunikacích jsme přidali ještě opravu tramvajové trati v ulici Na Moráni. Mimo letní prázdniny bychom ji provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit a urychlení opravy ocení především místní, protože zde nebudou tramvaje ještě další rok vydávat zbytečný rámus kvůli polámaným kolejovým obloukům,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Ke zrychlení oprav díky třetinovému úbytku automobilové dopravy podle něj došlo také u silnic. Na duben byly z podzimu přeloženy rekonstrukce Vysočanské, Novovysočanské a Novodvorské.

Dopravní opatření během první etapy

Z důvodu opravy tramvajové trati v oblasti Karlova náměstí bude od pátku 24. dubna (20:00 hod.) do pondělí 27. dubna (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úsecích Myslíkova – Karlovo náměstí a Moráň – Albertov. Po ukončení tohoto opatření budou navazovat další etapy oprav v oblasti Karlova náměstí a Palackého náměstí (předpoklad ukončení všech etap je 10. května).

Změny tras tramvajových linek

Linka č. 2 bude v úseku Národní třída – Palackého náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova
a Jiráskovo náměstí.

Linky č. 3 a 92 budou v úseku Lazarská – Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova
a Jiráskovo náměstí.

Linka č. 6 bude ve směru od Palmovky ze zastávky Náměstí Republiky odkloněna do zastávky Bílá labuť.

Linky č. 14, 93 a 95 budou v úseku Lazarská – Albertov odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.

Linka č. 18 bude v úseku Národní třída – Albertov odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň.

Linka č. 22 bude v úseku Národní třída – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.

Linka č. 23 je (již v souvislostí s pandemií) dočasně mimo provoz.

Linky č. 91, 96, 97 a 99 budou v úseku Lazarská – Karlovo náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.

Linka č. 94 bude v úseku Lazarská – Zborovská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.

Jako náhradní dopravu do oblasti Botanické zahrady lze využít pravidelnou autobusovou linku
č. 176
, která bude pouze ve směru Stadion Strahov vedena přes dočasně zřízené zastávky Botanická zahrada a Výtoň.

Změny zastávek autobusů

Pro linku č. 176 směr Stadion Strahov:

zřizují se zastávky

Botanická zahrada ve Vyšehradské ulici u tramvajové zastávky směr Albertov,

Výtoň ve Svobodově ulici před křižovatkou s Rašínovým nábřežím, 

přemísťuje se zastávka

Palackého náměstí na Rašínovo nábřeží k tramvajové zastávce ve směru do centra.


Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

Včera ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Zlíchovský tunel bude o víkendu uzavřen

20. listopadu 2020 v 07:59

Z důvodu revize trafostanice a vypnutí napájení tunelu bude Zlíchovský tunel od soboty 21.listopadu od 23 hodin neděle 22. listopadu do 2:30 uzavřen hodin.

Uzavírka mostu Ve Žlíbku

19. listopadu 2020 v 09:27

Technická správa komunikací uzavře krátkodobě od soboty 21. listopadu do čtvrtka 26. listopadu most X 526 v ulici Ve Žlíbku přes komunikaci D10 (Novopacká).

Ve čtvrtek v noci dojde k uzavření Bubenečského tunelu

18. listopadu 2020 v 16:13

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od 19.11.2020 od 23 hodin do 20.11.2020 do 5 hodin uzavřen.

Kvůli vzpomínkovým akcím se změní trasy čtyř tramvajových linek

16. listopadu 2020 ve 22:41

Z důvodu konání vzpomínkových akcí k událostem 17. listopadu dochází přibližně od 5 hodin do 22 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku úseku Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd.  

Další články
Nahoru