Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kvůli opravě Barrandovského mostu jsou posíleny vlaky mezi Braníkem a Zbraslaví
Od dneška jezdí ve špičce vlaky mezi Zbraslaví a Braníkem každou čtvrthodinu. foto: ČD

Kvůli opravě Barrandovského mostu jsou posíleny vlaky mezi Braníkem a Zbraslaví

České dráhy (ČD) od dneška posilují v pracovní dny kvůli opravě Barrandovského mostu v Praze železniční dopravu mezi Zbraslaví, Modřany a Braníkem. U dopravce si to vyžádaly úřady, které si spoje objednávají. Opatření potrvá zatím do konce června. Podle dopravce by větší využití vlaků v metropoli i jejím okolí mohlo pomoci ulevit kolonám v hlavním městě.

Národní dopravce na žádost objednavatele veřejné dopravy zavádí v pracovní dny od 16. května do 30. června provoz posilových spojů mezi stanicemi Praha-Zbraslav a Praha-Braník. Ve špičce pojedou motorové soupravy mezi Zbraslaví a Braníkem každou čtvrthodinu.

Na zastávce v Modřanech a ve stanici Braník je možný přestup na další spoje MHD, především na tramvajové linky do centra Prahy. Linky S8 a S88 na trati Posázavského pacifiku pak jezdí každou půlhodinu až do Vršovic a na hlavní nádraží v centru Prahy.

Opačným směrem míří v půlhodinových intervalech do Vraného nad Vltavou a Skochovic a v hodinových intervalech pokračují do Měchenic, Čísovic nebo do Davle a Čerčan. Provoz posilových vlaků bude vyhodnocen během června a podle jejich obsazenosti se rozhodne o dalším provozu.

Při cestě do Prahy z jihozápadu lze využít také spoje linky S7 z Berouna, Řevnic a Radotína na Smíchov a hlavní nádraží v centru. Mezi Řevnicemi a centrem Prahy jezdí ve špičce až čtyři vlaky za hodinu, v sedle jsou pak na této trati půlhodinové intervaly.    

„Pro cesty na území Prahy lze využít i další S linky, které neovlivňuje provoz na pozemních komunikacích. Díky tomu se lze vyhnout cestě přes Barrandovský most i některých silně vytíženým pozemním komunikacím,“ uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. 

Například při cestě z oblasti Hostivaře, Zahradního Města nebo Vršovic na Smíchov je možné cestovat kombinací linek S9 a S7 s přestupem na hlavním nádraží. Na obou těchto linkách jezdí ve špičce až 4 spoje za hodinu každým směrem.    

Práce na opravě Barrandovského mostu začaly v sobotu, kdy silničáři vyznačili dopravní omezení. Těžká technika přijela na místo v neděli a samotná oprava začala dnes. Opravy jsou rozděleny do několika let. Letos potrvají 110 dní.


Autor: Jan Puci

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru